plus minus gleich

logo kokisWalentynki i Dzień Kobiet w KOKiS

Email Drukuj

Walentynki i Dzień Kobiet to doskonała okazja do świętowania. W tym roku chociaż nie w standardowej formie instruktorzy KOKiS, wraz z wybranymi młodymi wokalistami oraz recytatorami, zorganizowali dwa koncerty online. Z okazji Walentynek wybrzmiał ,,Koncert o Miłości'', którego premiera odbyła się 14 lutego o godzinie 17.00 oraz Koncert z okazji Dnia Kobiet, który można było obejrzeć w sieci po raz pierwszy dnia 7 marca.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory z pogranicza piosenki poetyckiej i aktorskiej do tekstów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Nie zabrakło utworów musicalowych. Młode artystki recytowały fragmenty utworów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz Marka Twaina. Dzięki temu, że wykonawcy pracowali indywidualnie lub w małych grupach młodzież mogła nauczyć się pracy studyjnej oraz pracy przed kamerą. Montowaniem, światłami i dźwiękiem zajął się Paweł Podeszwik natomiast przygotowaniem wokalnym i interpretacją Anna Podeszwik. Były to zupełnie inne koncerty niż te organizowane każdego roku i praca nad nimi wymagała odmiennych umiejętności. Instruktorzy oraz wykonawcy wiele się nauczyli a i sam proces powstawania utworów i ich odsłuchiwanie po zmontowaniu wniosły ogrom radości i satysfakcji z rzetelnie wykonanej pracy. Efekty ich działań scenicznych można stale obejrzeć na kanale you.tube naszego ośrodka do czego serdecznie zachęcamy. Do tej pory liczba wyświetleń przekracza 2,5 tysiąca co tym bardziej cieszy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału you.tube. Miłego słuchania!

 

W koncertach udział wzięli: Julia Wierzbicka, Julia Rydelek, Anna Wróblewska, Aleksandra Skrodzka, Jakub Liszewski, Nadia Podeszwik, Amelia Szymańska oraz Emilia Klonowska.