plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 

Zapraszamy na zajęcia

Email Drukuj PDF

 

Ponownie w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Po raz drugi zmierzyliśmy się z muzycznym materiałem z koncertu "Wiara czyni cuda"! W czerwcu z oczywistych względów graliśmy dla połowy naszej publiczności. Nie każdy mógł zasiąść na widowni i wysłuchać utworów poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Zależało nam, aby wszyscy chętni mogli przeżyć ten koncert z nami. 19 września wiele osób po raz drugi przybyło do sali widowiskowej, aby wspólnie śpiewać i wspominać naszego Ojca Świętego z należytą powagą, ale też i z radością. Wybrzmiały pieśni Barka, Abba Ojcze, których wykonanie staje się nijako tradycją koncertów papieskich. Wykonawcy, czyli trzy zespoły działające w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu - Dziecięcy Teatr Muzyczny, Dziecięcy Teatr Muzyczny Junior oraz zespół 07 zgłoś się, mieli zaledwie tydzień, aby przypomnieć sobie muzyczny materiał co skutkowało dobrą motywacją, skupieniem oraz kondycją wokalną. Warto było być tego wieczoru w sali widowiskowej. Bajeczne światła, nowe podesty oraz śnieżnobiałe lśniące szaty podkreśliły wyjątkowość tego wydarzenia. Było pięknie, wzruszająco i uroczyście. Przygotowaniem wokalnym oraz poprowadzeniem zespołów zajęła się instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Nad nagłośnieniem oraz światłami czuwał instruktor KOKiS Paweł Podeszwik. Wyczekując kolejnych wyzwań liczymy na obecność Państwa podczas kolejnych koncertów.

 

Muzyka Pieśnią Duszy

Email Drukuj PDF

12 września w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu miłośnicy muzyki poważnej mogli wysłuchać muzyki m.in.: F. Schuberta, F. Chopina, H. Wieniawskiego czy W. Kilara. Koncert pn. „Muzyka Pieśnią Duszy” z cyklu koncertów XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki odbywającego się od 27.08.2021r. – 3.10.2021r. i goszczącego w miastach naszego regionu. W Kolnie wystąpił Duet „Belarte” w składzie Marta Magdalena Lelek- skrzypce i Mauricio Silva- fortepian. W klimat muzycznych utworów wprowadzał publiczność Mateusz Goc. Festiwalowe koncerty już od kilu lat goszczą w naszej Sali widowiskowej, dając możliwość słuchania na żywo przepięknych utworów muzyki poważnej.

 

Warsztaty kulinarne w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

10 sierpnia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu dziecięcy miłośnicy słodkiej kuchni spotkali się na zajęciach kulinarnych. Tym razem za zadanie było przygotowanie słodkich gofrów z owocowymi dodatkami. Pod okiem instruktorów dzieci smakowicie wywiązały się ze swoich zadań cukierniczych. Znakomicie bawiąc się, a przy okazji poznając tajniki prostych wyrobów cukierniczych. Natomiast 24 sierpnia, dzieci mogły poznać tajniki włoskiej kuchni, tym razem na zajęciach kulinarnych robiły pizzę. Wszyscy własnoręcznie przygotowali ciasto i dodatki do pizzy. Na koniec zajęć każdy mógł skosztować swoich wypieków. Zajęcia kulinarne to nie tylko zabawa ale i nauka, która uczy najmłodszych samodzielności w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych i wiary we własne umiejętności. Już niedługo spotkamy się ponownie w naszej kuchni małego kucharza do zobaczenia.

 

Wyjazd uczestników warsztatów teatralnych

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

21 sierpnia 2021 roku miała miejsce wycieczka organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie do Łomża Port – na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Dzieci mogły podziwiać aktorów Teatru Lalki i Aktora na scenie, a po spektaklu porozmawiać z aktorami oraz zobaczyć i dotknąć lalek scenicznych. Doskonała scenografia w fantastycznej scenerii , pouczająca bajka z morałem i wspaniała miła atmosfera wśród uczestników wyjazdu, było dopełnieniem warsztatów teatralnych które odbyły się w KOKiS.

Więcej…
 

V Biesiada Kolneńska

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

22 sierpnia na placu przed Kolneńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu odbyła się V Kolneńska Biesiada. Na scenie wystąpiły zespoły seniorskie z dwunastu miejscowości naszego regionu. Gwiazdą wieczoru był dobrze znany wszystkim z takich utworów jak „Beata” czy „Kolorowe Jarmarki” Janusz Laskowski. Licznie zgromadzoną widownię, zespoły i zaproszonych gości przywitała na początku Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Miłe słowa do uczestników wypowiedział Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, doceniający ich zaangażowanie i pracę artystyczną. Wszyscy biesiadnicy mogli zjeść tradycyjną grochówkę serwowaną prosto z kuchni polowej, napić się kawy ze słodkim ciastkiem. Dzieci natomiast miały dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Czyli dla każdego coś miłego w rytmach skocznych melodii płynących ze sceny. Organizatorami V Biesiady Kolneńskiej byli Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Sportu w Kolnie. Sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy w Kolnie.

 

Letnie Kino z Radiem"Nadzieja"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

12 sierpnia na parkingu przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w godzinach wieczornych wyświetlony był film „Sami bez Mamy” w ramach Letniego Kina Plenerowego z Radiem „Nadzieja”. Piękna wieczorna letnia sceneria, wygodne leżaki i pełna humoru włoska komedia na pewno pozwoliły na odprężenie i wprawiły oglądających w dobry nastrój. Letnie Kino Plenerowe to jedna z licznych form kulturalnych jakie proponuje KOKiS w czasie tegorocznych wakacji.

 

Warsztaty w KOKiS "Teatr uczy nas żyć"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

29 lipca 2021 roku o godz. 18:00 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się spektakl pt. „Kopciuszek” wieńczący 10 godzinne warsztaty teatralne pn. „Teatr uczy nas żyć”. Organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Kultury i Sportu. Dofinansowane ze środków Województwa Podlaskiego na realizację zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr dziedzictwa narodowego, w tym mniejszości narodowych i etnicznych. Warsztaty prowadziły: aktorka Pani Beata Antoniuk i Pani scenograf Ewa Filochowska- Karwowska z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Nasi mali aktorzy byli bardzo zaangażowani w zajęcia i choć było ich tylko kilka godzin to premierowy występ na scenie okazał się wspaniały. Publiczność która w tym dniu licznie dopisała mimo wakacji z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzała spektakl. Nagradzając małych artystów gromkimi brawami.

Dofinansowano ze środków Województwa Podlaskiego na realizację w 2021 roku zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego, w tym mniejszości narodowych i etnicznych.

 

 

Festyn „Imieniny Jana z Kolna”2021

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

10 lipca na Stadionie Miejskim odbył się Festyn „Imieniny Jana z Kolna”., Organizatorami festynu od lat są Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy w końcu odetchnąć normalnością na tej cieszącej się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta imprezą. W tym roku dodatkowo zagraliśmy z „Wielkim Sercem dla Oli”. Tradycyjne występy artystyczne rozpoczęła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Pawła Podeszwika wraz z mażoretkami, których opiekunem jest Pani Beata Skrodzka. Następnie na scenie pojawiły się urocze kobiety z zespołu „07 zgłoś się” i nastoletnie solistki : Julia Wierzbicka, Amelia Szymańska, Aleksandra Skrodzka, Anna Wróblewska .Na koniec tego muzycznego programu zaprezentował się Dziecięcy Teatr Muzyczny.Wszyscy wykonawcy to uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu przez instruktor Annę Podeszwik. W dalszej części festynu wystąpiły „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Ta starsza młodzież bawi już od jedenastu lat publiczność na naszych imieninach. Po występach naszych kolneńskich artystów przyszedł czas na zaproszonych gości . Na scenie pojawił się Czarek Kuczyński z zespołem Brylanty&Bażanty. Miła dla ucha muzyka, dobry kontakt z publicznością tej olsztyńskiej kapeli był znakomitym muzycznym wprowadzeniem dla następnych wykonawców. Gwiazdę wieczoru Zespół „Eney” zapowiedział główny organizator imprezy Burmistrz Miasta Andzej Duda, wcześniej życząc mieszkańcom dobrego słonecznego wakacyjnego wypoczynku. Wspomniał też o małej Oli i zbórce pieniężnej jaka była prowadzona tego dnia. Zachęcając jednocześnie uczestników festynu do daru „ z serca dla serca”. Następnie zagrał zapowiedziany wcześniej Zespół „ Eney”. Dwie godziny koncertu tego zespołu rozkołysało wszystkich zgromadzonych na stadionie. Atmosfera dobrej zabawy nie opuszczała publiczności już do końca festyny na zakończenie którego wystąpił grający muzykę dance Bajorek D. W przerwach między występami prowadzone były licytacje wystawionych przedmiotów do sprzedaży. Kwota pieniężna zasiliła zbiórkę na rzecz małej Oli.

Organizatorzy dziękują przedsiębiorcom, którzy wsparli finansowo nasz Festyn „Imieniny Jana z Kolna”

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>