plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Jarmark Bożonarodzeniowy2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę grudnia już od kilkunastu lat w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku szesnastu wystawców prezentowało swoje świąteczne dekoracje, wypieki kuchni regionalnej, zabawki i inne przedmioty rękodzieła artystycznego. Barwne stoiska w świątecznych żywych kolorach zachęcały swoim widokiem do zakupów. Miłą niespodzianką dla najmłodszych uczestników jarmarku były zajęcia warsztatowe pod nazwą „ Mikołajkowy Piernik”, który każde dziecko mogło własnoręcznie udekorować i zabrać w formie prezentu do domu. Dodatkowo atmosferę świąt podkręcał zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, który już od kilku lat bawi się z nami wspólnie na jarmarkach zapewniając miłą dla ucha oprawę muzyczną. Dziękujemy za ten wspaniały dzień wszystkim wystawcom prezentującym swoje stoiska, zwiedzającym i kupującym mieszkańcom miasta, dzieciom uczestniczącym w warsztatach za to że byliście z nami.

 

 

Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Polskiej

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

26 listopada odbył się Finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Polskiej " O Złotą Nutę Pisza". Pierwszy etap konkursu przeprowadzony był online do finału jury zakwalifikowało m.in. Zuzię Drężek, Kornelię Kulczewską, Pawła Kukiełko, Annę Chmielewską, Malwinę Leszczyńską i Annę Wróblewską. Tradycją stało się, że młodzież śpiewająca z KOKiS-u corocznie bierze udział w tym konkursie. Przesłuchania finałowe odbyły się w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Piszu. Tym razem nasi młodzi artyści także zostali nagrodzeni! Ania Chmielewska zajęła I miejsce w swojej kategorii, Zuzia Drężek II miejsce! Malwina Leszczyńska, Ania Wróblewska oraz Paweł Kukiełko wyśpiewali Wyróżnienia w swoich kategoriach. Tym razem Nagrodę Glówną zdobyła Amelia Kuształa z Dobrego Miasta. W zeszłym roku Julia Rydelek, Amelia Szymańska, Julia Wierzbicka i Zuzia Drężek wróciły z nagrodami. W tym roku debiutowali Kornelia Kulczewska i Paweł Kukiełko i z pewnością był to znakomity debiut pełen profesjonalizmu i poczucia humoru. Podczas konkursu panowała bardzo przyjazna i miła atmosfera. Przed ogłoszeniem wyników publiczność mogła wysłuchać koncertu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu. Całej ekipie zdolnych wokalistów z KOKiS-u gratulujemy kolejnego sukcesu! Do występów konkursowych młodzież przygotowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik.

 

 

XIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022

Email Drukuj PDF

SUKCES Julii Rydelek, Amelii Szymańskiej i Patrycji Wygnalskiej !

19 listopada odbył się w Łomży XIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022 . KOKiS reprezentowały w kategorii szkół średnich Amelia Szymańska, Julia Rydelek i Patrycja Wygnalska. Dziewczyny znakomicie się zaprezentowały wykonując po dwa utwory w tym jeden w języku angielskim. Repertuar konkursowy obejmował przeboje powstałe w ostatniej dekadzie. Wykonywano utwory z repertuaru Sanah, Sylwii Grzeszczak, Natalii Przybysz, Ani Dąbrowskiej czy Dawida Podsiadło, a w jury konkursu zasiedli: wokalista, muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów i scenariuszy filmowych-Zbigniew Bieniak, dziennikarz muzyczny Wojciech Chamryk oraz Bernard Krasuski-gitarzysta bluesowego zespołu HolyWater. JULIA RYDELEK zajęła I MIEJSCE w swojej kategorii wykonując swoją interpretację utworu Sanah "Szary Świat" oraz utwór Eda Sheerana "Perfect" do którego akompaniowała na gitarze jej koleżanka z zespołu DTM- PATRYCJA WYGNALSKA. III NAGRODA przypadła AMELII SZYMAŃSKEJ ex aequo z Wiktorią Rutkowską. Amelia jako polski przebój wybrała utwór Anny Karwan "Czarny Świt". Dziewczyny przygotowała do konkursu instruktor KOKiS Ania Podeszwik. Nowy aranż do utworu "Czarny Świt" zrobił Paweł Podeszwik, który w tym dniu towarzyszył wokalistkom podczas przesłuchań. Po raz pierwszy ekipa z KOKiS brała udział w tym festiwalu więc sukces podwójny Młodym artystkom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.

 

Koncert Kameralny na Fortepian i Gitarę

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

20 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Koncert kameralny duetu Wojciecha Popielarza gitarzysty urodzonego w naszym mieście i Vinayaka Chaturvedi grającego na fortepianie urodzonego w USA. Artyści zaprezentowali się w szerokim repertuarze muzycznym zaczynając od muzyki kompozytorów polskich, hiszpańskich, amerykańskich a kończąc na kompozycjach autorskich. Miłe dla ucha dźwięki które płynęły tego wieczoru ze sceny pozwoliły słuchaczom na chwilę relaksu i refleksji w tym gorącym zabieganym czasie. Występ na pewno podobał się przybyłym na koncert osobom a świadczyć mogły o tym gromkie brawa na widowni. Jak powiedziała po koncercie Pani Dyrektor Alicja Szymańska to na pewno nie ostatni projekt muzyczny tego typu. Publiczność kolneńska będzie miała okazję usłyszeć ponownie muzykę wielkich mistrzów w murach naszego ośrodka. Zapraszamy wkrótce do KOKiS.

 

 

ANIA WRÓBLEWSKA i JULIA WIERZBICKA z I MIEJSCAMI w Konkursie Piosenki Polskiej!

Email Drukuj PDF

Dnia 18 listopada jury III Konkursu Piosenki Polskiej, który odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej postanowiło przyznać I miejsce ANNIE WRÓBLEWSKIEJ w kategorii 14-16 lat oraz I miejsce JULII WIERZBICKIEJ w kategorii 17-15 lat. Wyróżniono także Anię Chmielewską która z utworem "Udało prawie się" znalazła się p r a w i e na podium! Przesłuchano przeszło 50 wykonawców. Ania Wróblewska wykonała utwór z musicalu "Romeo i Julia" natomiast Julia Wierzbicka "Tangiem na głos i orkiestrę " rozwiała wszelkie wątpliwości jury w swojej kategorii. Młode artystki przygotowała do występów instruktor KOKiS-Anna Podeszwik. Kolejny konkurs zakończony sukcesem! Gratulujemy instruktorom oraz opiekunom efektów pracy!

 

Koncert z okazji 104 roczniecy odzyskania przez Polskę

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

11 listopada o godzinie 17.00 na scenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się koncert z okazji 104 roczniecy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był on uwieńczeniem uroczystych o bchodów Święta Niepodległości w naszym mieście. Wystąpiły zespoły z KOKiS, soliści z grup wokalnych z KOKiS oraz laureaci pierwszych miejsc w Konkursie Pieśni Patriotycznej "Carmen Patrium" z dnia 8 listopada. Jako pierwsi zaprezentowali swoje utwory instrumentaliści z Miejskiej Orkiestry Dętej z Kolna pod batutą kapelmistrza Pawła Podeszwika, którzy na tę okoliczność przygotowali wiązankę pieśni patriotycznych, marsze oraz utwór "Air for Winds" A.Waigneina. Kolejno na scenie wystąpiła młodzież z zespołu DTM Junior w utworach "Mamo, tyś płakała" i "Dziś idę walczyć mamo" oraz Zespół "Kolneńskie Dziewczyny z plusem" w wiązance pieśni patriotycznych. Po prezentacjach grup przyszła kolej na laureatów konkursu Carmen Patrium oraz solistek z KOKiS. W repertuarze koncertu znalazły się utwory jeszcze nigdy nie wykonywane na kolneńskiej scenie takie jak "Obława" Jacka Kaczmarskiego zaśpiewana przez wokalistkę KOKiS- Amelię Szymańską, oraz"Modlitwa o pokój" kompozytora Macieja Muraszko z rep.Stanisławy Celińskiej wyśpiewana na finał przez Julia Rydelek. Tradycyjnie nie zabrakło "Tanga na głos i orkiestrę " dkompozycji Grzegorza Tomczaka w tym roku wyinterpretowanego przez Julię W|ierzbicką. Ogrom emocji wzbudziły prezentacje tradycyjnych utworów żołnierskich takich jak pieśń "Rozkwitały pąki białych róż" lirycznie wyśpiewanej przez Annę Chmielewską oraz "Przybyli ułani pod okienko" żywiołowo zaśpiewanego przez wyróżnionego w konkursie Sebastiana Grochowskiego z Borkowa ucznia LO 1 w Kolnie. Wybrzmiały także współczesne utwory t.j."Miasto 44 " znane szerszej publiczności z filmu "Miasto 44"zaprezentowane w skupieniu i powadze przez Annę Wróblewską . Podczas koncertu można było także usłyszeć utworów z płyty "Panny Wyklęte", które wykonały Malwina Leszczyńska ze Stawisk oraz Zuzanna Drężek z Łachy.  Na koncercie wśród publiczności obecni byli Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda i Starosta Kolneński Tadeusz Klama. Burmistrz w swoim wystąpieniu przed koncertem podziękował mieszkańcom oraz artystom za zangażowanie i aktywny udział w całodniowych obchodach Święta Niepodległości. Za organizację koncertu, prowadzenie i kierownictwo artystyczne odpowiedzialni byli państwo Anna i Paweł Podeszwik.

 

 

Konkurs Pieśni Patriotycznej „Carmen Patrium” 2022 r.

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

8 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej pn. „Carmen Patrium”. W tym roku na scenie konkursowej wystąpiło 15 solistów i 5 zespołów z naszego powiatu. Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, zachęcanie do wspólnych ponadpokoleniowych muzycznych spotkań. Takim spotkaniem był tegoroczny konkurs w którym rozpiętość wiekowa była od siedmiu lat do seniora. Jury po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać poszczególne miejsca w kategoriach konkursowych:

Więcej…
 

Koncert "Best of the best"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

2 października w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu ponownie wystąpił nasz eksportowy zespół kabaretowy „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Ekipa bawi kolneńską publiczność już dwanaście lat. W tym czasie powstało mnóstwo autorskich piosenek. Część z nich zespół postanowił przypomnieć wiernym odbiorcom, którzy mimo nie najlepszej pogody przybyli dość licznie na występ. Piosenki i skecze z repertuaru między innymi „ Wsi spokojna, wsi wesoła” czy „ Służba zdrowia” ciągle są na czasie i mimo upływu lat bawią kolneńską publiczność. Kolneńskie Dziewczyny z Plusem w swoim szerokim repertuarze mają nie tylko śmieszne skecze czy piosenki. Dodatkowo często całość występu zamyka układ taneczny. Tym razem kobiety z zespołu zaprezentowały się w układzie tanecznym do „Charlestona”, za który otrzymały wielkie brawa od publiczności. Na bis zaśpiewany został utwór autorstwa Stanisława Rojeckiego pt. „ Sztacheta szoł”. Zespół już od kilku lat występuje w niezmienionym składzie a tworzą go: Jadwiga Dąbkowska, Zofia Górska, Jadwiga Gromkowska, Barbara Kordal, Teresa Pomichowska, Eugeniusz Regliński, Bogumiła Ranik, Paweł Podeszwik i wspomniany wcześniej Stanisław Rojecki. Zapraszamy na kolejne koncerty naszych artystów.

 

 

Z-biegowisko Kolno 2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

To była druga edycja jesiennego biegania na terenie lasu „Wieszałki” w Kolnie. Organizatorami tej sportowej imprezy są Uczniowski Klub Sportowy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zawody odbyły się pod patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy i Starosty Powiatu Kolneńskiego Tadeusza Klamy. Na starcie stanęło łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych 232 zawodników, to prawie dwukrotnie więcej w porównaniu z pierwszym „Z-biegowiskiem”. Na początku wszystkich zebranych zawodników, kibiców i gości honorowych przywitała Pani Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska, a zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Dla wszystkich którzy tego słonecznego dnia wyszli z domu i zaszczycili nas swoją obecnością, organizator przygotował ciepły posiłek i gorące napoje. Była też możliwość upieczenia kiełbaski na ognisku. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowane były zjeżdżalnie z których można było korzystać bezpłatnie podczas imprezy. Przechodząc do rywalizacji czysto sportowych, które odbyły się w 8 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Trzeba w tym miejscu dodać że zawody przebiegały sprawie i szybko tak organizacyjnie jak i sportowo. Dekoracje i wręczanie nagród odbywało się między biegami, a nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali Burmistrz Miasta Andrzej Duda, Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mariusz Rakowski, Prezes UKS KOKiS Krzysztof Sokołowski i Marcin Ambroziak Mistrz Polski w biegu na 3000 m. Uczniowski Klub Sportowy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu jako organizator chciałby podziękować za pomoc i wsparcie w „Z-biegowisku” Kolno 2022. Nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół kolneńskich w szczególności sędziemu głównemu Panu Zbigniewowi Bohuszko, Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie i Harcerzom z Hufca Kolno. Dziękujemy sponsorom: Zbigniew Wojno Firma Handlowox-Usługowa Pol-Krusz, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Agro-Polbud Andrzej Kozikowski, Inkol Krzysztof i Piotr Prusinowski, Agropasze Zbigniew Szymański, Kolbud Waldemar i Bogumiła Skrodzcy, Agromix Andrzej Muczyński, P.H.U. Kurpiewski Orlen- Jan Kurpiewski, Blue Point Zbigniew Jaśkiewicz i Faster Radosław Typa.

Więcej…
 

I miejsce Julii Rydelek na FESTIWALU MUSICALOWYM!

Email Drukuj PDF

Trwa dobra passa kolnianki! Był to wyjątkowo emocjonujący tydzień dla Julii Rydelek. W piątek,19 sierpnia zdobyła GRAND PRIX w międzynarodowym Festiwalu Vistula Sounds w Ciechocinku a już kolejnego dnia rozpoczęły się przesłuchania w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej ADRIA 2022 w Koszalinie. Przestrzeń sceniczną Teatru Muzycznego Adria wypełniła muzyka musicalowa. Każdy uczestnik miał do zaprezentowania dwa musicalowe songi! Wystąpiło 37 wykonawców od 16 do 29 roku życia a do etapu finałowego zakwalifikowano siedmioro wokalistów. JULIA RYDELEK reprezentantka KOKiS-u ZAJĘŁA I MIEJSCE! Podczas koncertu galowego Laureatów wykonała Modlitwę o uśmiech z musicalu Francesco do słów Romana Kołakowskiego z muzyką Piotra Dziubka. Utworem tym zaczarowała Jury w skład którego zasiadły aktorki musicalowe i wokalistki Paulina Grochowska- Stekla, Natalia Krakowiak oraz Magdalena Łoś-Wojcieszek. Znane publiczności m.in. ze swoich wykonań ze Studia Accantus, ról w Teatrze Roma, czy programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aby zaistnieć w świecie musicalu, poza skalą głosu i umiejętnościami wokalnymi należy posiadać warsztat aktorski i być autentycznym w swoich scenicznych kreacjach. Jak mogliśmy przekonać się podczas przesłuchań Julia zostawiła cząstkę siebie na scenie musicalowej  odnajdując się również w tej formie sztuki. Podczas Modlitwy o uśmiech prosiła o wysłuchanie, skrócenie cierpienia i zrozumienie Chrystusa, otrzymała uśmiech, łzy wzruszenia i uznanie tych wszystkich, którzy w tym dniu mogli usłyszeć ją na żywo na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Julia nie przestaje nas zadziwiać. Każda interpretacja wybranego przez nią utworu jest przemyślana, wyważona i pełna magii. Każdym wyśpiewanym dźwiękiem zaprasza nas do świata swoich emocji sprawiając, że zaczynamy wsłuchiwać się w jej historię i wierzyć jej słowom. Po raz kolejny gratulujemy szesnastolatce profesjonalizmu, skupienia i kolejnego sukcesu, który mamy nadzieję utwierdzi ją w przekonaniu, że scena to odpowiednie miejsce do realizowania swoich pasji i jednocześnie dzielenia się swoim talentem z innymi. Wsparcie bliskich, przyjaciół, znajomych , instruktorów, pasjonatów dobrej muzyki jest nieocenione i to wsparcie już ma. A to dopiero początek jej artystycznej ścieżki!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>