plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Dzień Dziecka z Myszką Minni w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Dzień Dziecka w tym roku trochę w zmienionej formie, ale równie radośnie i kolorowo. Imprezę rozkręcała niezmordowana Myszka Minni, która na placu przed budynkiem Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszała dzieci do wspólnej zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy sportowe przygotowane przez pracowników naszej placówki, dzieciom na pewno od dłuższego czasu brakowało takiej rywalizacji. W budynku natomiast najmłodsi mogli spróbować swoich sił w sztuce malowania przy sztalugach. Mali artyści malowali portrety Myszki Minni lub przy stolikach kolorowali obrazki z widokiem naszej bohaterki dnia. Największą jednak atrakcją był występ Łukasza Granta, który zaserwował dzieciom magiczny pokaz iluzji. Tradycyjnie jak co roku były słodkie prezenty i życzenia dla dzieci od Burmistrza Miasta Kolno.

 

Zapraszamy na zajęcia

Email Drukuj PDF

 

Konkurs Recytatorski " Św. Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży"

Email Drukuj PDF

1. Organizatorem konkursu jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.

2. Celem konkursu jest: Wyrażenie emocji przez interpretację wiersza. Zgłębianie znajomości utworów Papieża Polaka oraz twórczości z Nim związanej. Pobudzanie do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II skierowanym do młodzieży. Poszukiwanie i pielęgnowanie istotnych wartości duchowych promowanych przez Jana Pawła II. Uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Utrwalenie wspomnień związanych z osobą Jana Pawła II. Krzewienie kultury. Doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci i młodzieży.

3. Konkurs polega na indywidualnej recytacji wiersza, lub fragmentu prozy

4. Zadaniem uczestników jest przedstawienie własnej interpretacji wybranej poezji lub prozy w języku polskim. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 min. Konkurs polega na zaprezentowaniu swoich umiejętności recytatorskich, które będzie podlegało ocenie jury a nagrania osób nagrodzonych i wyróżnionych będą umieszczone po ogłoszeniu wyników na stronie KOKiS. Konkurs promowany będzie przez strony internetowe, media lokalne i media społecznościowe.

Więcej…
 

Koncert „Nasza Osiecka”2021

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

2 maja o godzinie 18.00 odbyła się premiera koncertu „Nasza Osiecka”. Wydarzenie to emitowane było ze sceny widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu podczas majówki. Młodzież z zespołu Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS przygotowała wraz z instruktorami Anną i Pawłem Podeszwik 16 utworów autorstwa znanej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej. Nie była to pierwsza odsłona koncertu. To już po raz czwarty wokaliści z KOKiS-u stanęli przed wyzwaniem zmierzenia się z tak wartościowym i zarazem trudnym materiałem literacko-wykonawczym. Agnieszka Osiecka byłą autorką ponad dwustu tysięcy tekstów piosenek, skeczy oraz utworów scenicznych. Jej utwory zajęły trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i weszły do repertuary popularnych polskich wykonawców m.in. Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Violetty Villas, Sławy Przybylskiej, Ewy Bem, Katarzyny Groniec czy zespołu Skaldowie. Utwory zna i wciąż śpiewa cała Polska. Podczas koncertu można usłyszeć utwory takie jak Okularnicy, Miłość w Portofino, Nie żałuję, Siedzieliśmy jak w kinie, Tango Tandress ,ale także te mniej znane Mechaniczna lalka, Siedzę w Mławie, Czarne Perfumy czy Chłopak z drewna. Obecnie organizowane są festiwale, przeglądy oraz spektakle w których twórczość Agnieszki Osieckiej jest kultywowana przez wykonawców ,twórców oraz publiczność (wymagającą!).

Więcej…
 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

 

 

 

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. Znanej wszystkim poetki, pisarki, dziennikarki, autorki tekstów piosenek. Wystawa jest połączona z koncertem pt. „Nasza Osiecka”, który będziemy mogli obejrzeć online 2 maja o godz. 18:00. Link do koncertu już wkrótce na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy. Link do Koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=yAu-CrdAitQ

 

Walentynki i Dzień Kobiet w KOKiS

Email Drukuj PDF

Walentynki i Dzień Kobiet to doskonała okazja do świętowania. W tym roku chociaż nie w standardowej formie instruktorzy KOKiS, wraz z wybranymi młodymi wokalistami oraz recytatorami, zorganizowali dwa koncerty online. Z okazji Walentynek wybrzmiał ,,Koncert o Miłości'', którego premiera odbyła się 14 lutego o godzinie 17.00 oraz Koncert z okazji Dnia Kobiet, który można było obejrzeć w sieci po raz pierwszy dnia 7 marca.

Więcej…
 

Młode artystki z KOKiS nagrodzone

Email Drukuj PDF

Amelia Szymańska , Julia Rydelek oraz Anna Wróblewska nagrodzone w kategorii

PIOSENKA AKTORSKA !!!

W sobotę ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im.Hanki Bielickiej pt."Radość spod kapelusza" 2021 online. Konkurs jest wyzwaniem zarówno dla artystów jak i instruktorów. Wymagającą i profesjonalną komisję niełatwo zaskoczyć. Przewodniczącym Jury jest profesor Jan Zdziarski- specjalista kultury mowy i wykładowca Akademii Teatralnej im.Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Nie wystarczy tylko ładnie zaśpiewać.

Więcej…
 

Konkurs Recytatorski " Miłość jest wszędzie"

Email Drukuj PDF

Link: kliknij tu

Protokół z obrad jury konkursu recytatorskiego „Miłość jest wszędzie”, organizowanego przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Jury w składzie: Alicja Odachowska, Edyta Kulczewska i Irena Gołębiewska. Po wysłuchaniu wszystkich nagrań nadesłanych na konkurs, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla następujących osób w IV kategoriach wiekowych.

Więcej…
 

Wystawa pokonkursowa

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Już można oglądać wystawę pokonkursową pn. "Pejzaż Zimowy" w Kolneńskim Ośrodka Kultury i Sportu. Ciekawe pełne ekspresji prace dzieci rozweselają galerię w holu naszego budynku, swoimi kolorami nawiązując do scenerii zimowych krajobrazów, którymi wyjątkowo w tym roku obdarzyła nas natura. Wystawa prezentuje prace, które zostały nadesłane z terenu naszego powiatu. Nasi mali artyści za pomocą kredek, farb czy innych środków sztuki plastycznej, wyrazili w swoich pracach głębię i piękno zimy. Twórczość plastyczna to ważny element ogólnego rozwoju naszych najmłodszych miłośników malarstwa, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wyjątkową wystawę można oglądać do marca br.
Zapraszamy!

 

 

Wyniki konkursu Piosenki Bajkowej 2021

Email Drukuj PDF

LINK KLIKNIJ TU

Protokół z obrad Jury Konkursu

Jury w składzie: Mariusz Trupacz, Emilia Orzołek, Rafał Orzołek po wysłuchaniu prezentacji 19 uczestników postanowiło przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienia:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>