plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Dzień Dziecka z Myszką Minni w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

Dzień Dziecka w tym roku trochę w zmienionej formie, ale równie radośnie i kolorowo. Imprezę rozkręcała niezmordowana Myszka Minni, która na placu przed budynkiem Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszała dzieci do wspólnej zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy sportowe przygotowane przez pracowników naszej placówki, dzieciom na pewno od dłuższego czasu brakowało takiej rywalizacji. W budynku natomiast najmłodsi mogli spróbować swoich sił w sztuce malowania przy sztalugach. Mali artyści malowali portrety Myszki Minni lub przy stolikach kolorowali obrazki z widokiem naszej bohaterki dnia. Największą jednak atrakcją był występ Łukasza Granta, który zaserwował dzieciom magiczny pokaz iluzji. Tradycyjnie jak co roku były słodkie prezenty i życzenia dla dzieci od Burmistrza Miasta Kolno.

 

Zapraszamy na zajęcia

Email Drukuj

 

Konkurs Recytatorski " Św. Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży"

Email Drukuj

1. Organizatorem konkursu jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.

2. Celem konkursu jest: Wyrażenie emocji przez interpretację wiersza. Zgłębianie znajomości utworów Papieża Polaka oraz twórczości z Nim związanej. Pobudzanie do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II skierowanym do młodzieży. Poszukiwanie i pielęgnowanie istotnych wartości duchowych promowanych przez Jana Pawła II. Uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Utrwalenie wspomnień związanych z osobą Jana Pawła II. Krzewienie kultury. Doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci i młodzieży.

3. Konkurs polega na indywidualnej recytacji wiersza, lub fragmentu prozy

4. Zadaniem uczestników jest przedstawienie własnej interpretacji wybranej poezji lub prozy w języku polskim. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 min. Konkurs polega na zaprezentowaniu swoich umiejętności recytatorskich, które będzie podlegało ocenie jury a nagrania osób nagrodzonych i wyróżnionych będą umieszczone po ogłoszeniu wyników na stronie KOKiS. Konkurs promowany będzie przez strony internetowe, media lokalne i media społecznościowe.

Więcej…
 

Koncert „Nasza Osiecka”2021

Email Drukuj

Galeria Foto.

2 maja o godzinie 18.00 odbyła się premiera koncertu „Nasza Osiecka”. Wydarzenie to emitowane było ze sceny widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu podczas majówki. Młodzież z zespołu Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS przygotowała wraz z instruktorami Anną i Pawłem Podeszwik 16 utworów autorstwa znanej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej. Nie była to pierwsza odsłona koncertu. To już po raz czwarty wokaliści z KOKiS-u stanęli przed wyzwaniem zmierzenia się z tak wartościowym i zarazem trudnym materiałem literacko-wykonawczym. Agnieszka Osiecka byłą autorką ponad dwustu tysięcy tekstów piosenek, skeczy oraz utworów scenicznych. Jej utwory zajęły trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i weszły do repertuary popularnych polskich wykonawców m.in. Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Violetty Villas, Sławy Przybylskiej, Ewy Bem, Katarzyny Groniec czy zespołu Skaldowie. Utwory zna i wciąż śpiewa cała Polska. Podczas koncertu można usłyszeć utwory takie jak Okularnicy, Miłość w Portofino, Nie żałuję, Siedzieliśmy jak w kinie, Tango Tandress ,ale także te mniej znane Mechaniczna lalka, Siedzę w Mławie, Czarne Perfumy czy Chłopak z drewna. Obecnie organizowane są festiwale, przeglądy oraz spektakle w których twórczość Agnieszki Osieckiej jest kultywowana przez wykonawców ,twórców oraz publiczność (wymagającą!).

Więcej…
 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj

Galeria Foto.

 

 

 

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. Znanej wszystkim poetki, pisarki, dziennikarki, autorki tekstów piosenek. Wystawa jest połączona z koncertem pt. „Nasza Osiecka”, który będziemy mogli obejrzeć online 2 maja o godz. 18:00. Link do koncertu już wkrótce na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy. Link do Koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=yAu-CrdAitQ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21