plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Niezwykła „lekcja przyrody” w KOKiS

Email Drukuj

lekcja przyrody

W dniu 21 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyły się dwa spotkania uczniów kolneńskich szkół podstawowych z autorem wystawy fotograficznej P. Sylwestrem Nicewiczem. Niezwykła „lekcja przyrody”, była interesującym przeżyciem dla wszystkich. Dotychczas nie zdawali sobie sprawy, że na naszych terenach żyje tyle rzadkich gatunków ptaków i zwierząt. Mamy tu takie okazy jak: Kraska, Bocian Czarny czy Nurogęś, o których opowiadał autor wystawy. Oprócz oglądania fotografii, uczestnicy spotkania mieli możliwość rozpoznawania głosów zwierząt i ptaków ( grozę budziło wycie Wilków, które obok głosów Żurawi były najbardziej rozpoznawalne dla słuchających). Młodzież była bardzo zadowolona z nietypowej lekcji na której mogła zobaczyć i posłuchać odgłosów otaczającej nas przyrody.

Galeria Foto.

 

Eliminacje XXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego

Email Drukuj

baje2015 (Kopiowanie)

7 maja w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się Eliminacje XXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. W tym roku w eliminacjach powiatowych wystąpiło 44 młodych recytatorów. Komisja konkursowa w składzie: Pani Zofia Górska- przewodnicząca komisji i towarzyszący jej Panowie Stanisław Rojecki, Paweł Podeszwik, po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, postanowiła zakwalifikować na Konkurs Wojewódzki w Białymstoku następujące osoby: Jakuba Trepanowskiego i Agatę Budną. Bardzo wysoki poziom konkursu, jak zaznaczyli jurorzy, powinien cieszyć wszystkich zainteresowanych słowem mówionym. Dobre przygotowanie, to też zasługa pracujących z dziećmi pedagogów w szkołach. Cieszy też, fakt pojawienia się gronie recytatorskim kilku chłopców, którzy wcale nie ustępowali pod względem przygotowania swoim koleżankom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od organizatora, którym był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W czasie obrad jury uczestnicy konkursu mogli zobaczyć wystawę fotografii Pana S. Nicewicza, prezentowaną w kawiarni KOKiS.

Galeria Foto.

 

Wernisaż Wystawy Fotografii - Sylwestra Nicewicza

Email Drukuj

wystawa nicewicz

6 maja w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się Wernisaż Wystawy Fotografii - Sylwestra Nicewicza. Autora i wszystkich zebranych, przywitała Dyrektor KOKiS Beata Orzołek. Następnie głos zabrał artysta, który w swoim wystąpieniu wprowadził miłośników sztuki w świat jego przepięknej twórczości. Pasje, historia, natura, wszystko to można było zobaczyć na prezentowanych fotografiach, o których opowiadał sam autor. Obecni na wernisażu mogli zobaczyć na fotografiach, rzadkie gatunki ptaków i zwierząt, ale też podpatrzone okiem obiektywu pasje i zainteresowania innych ludzi. Ciekawe i rzadkie ujęcia zwierząt, pełne emocji sceny z życia, bardzo podobały się oglądającym wystawę. W imieniu wszystkich i swoim słowa podziękowania autorowi, za możliwość obejrzenia pełnych ekspresji fotografii, wypowiedział obecny na wernisażu Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Galeria Foto.

 

„Mama, Tata i Ja”

Email Drukuj

mama tata2015

30 kwietnia, odbyły się Eliminacje Powiatowe XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, Tata i Ja”. W tym roku wystartowało 46 wykonawców w wieku od 3-7 lat. Ogromną frajdą dla dzieci, był występ na dużej scenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Większość z nich robiła to pierwszy raz i trzeba dodać, że z ogromną odwagą śpiewały do mikrofonów. Bardziej od nich zestresowani, byli rodzice i dziadkowie siedzący na widowni. Jury po wysłuchaniu wszystkich małych piosenkarek i piosenkarzy, postanowiło zakwalifikować na Eliminacje Wojewódzkie do Białegostoku następujące osoby: Kubę Liszewskiego, Wiktorię Sienkiewicz, Aleksandrę Skrodzką i Aleksandrę Sokołowską. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i maskotki ufundowane przez organizatora -Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Galeria Foto.

 

Przegląd Amatorskich Form Kabaretowych

Email Drukuj

pafka (Kopiowanie)

29 kwietnia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Przegląd Amatorskich Form Kabaretowych. W tym roku na scenie wystąpiło pięć zespołów. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z Teatru Muzycznego KOKiS, następnie Zespół Teatralny z Lemana i „Mali Aktorzy” z Lachowa. W drugiej części wystąpiły dwa zespoły dorosłych, „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” i „Kafcuki”. Wszystkie występy podobały się naszej publiczności, każdy z nich był różny i opowiadał o czymś innym. Jedynym wspólnym mianownikiem, było rozbawienie widzów i to udało się wszystkim występującym. Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez organizatorów, którymi byli Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu.

Galeria Foto.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 22