logo kokis

Dział Sportu KOKiS

Halowy Turniej w Piłkę Nożną

Email Drukuj

Po 10 latach rozgrywek Halowej Miejskiej Ligi w Piłkę Nożną , do turnieju na kolejną turę 2022/23 zgłosiły się tylko 4 drużyny, dla organizatorów KOKiS jest to duże zaskoczeniem . Jak pamiętamy liga cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i w najlepszych latach grało w niej 14 drużyn z terenu byłego województwa łomżyńskiego oraz zespóły z Pisza. Niewątpliwy wpływ na zaistniałą sytuację miała przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią. Po dwóch latach pauzy, wykruszyli się starsi zawodnicy a młodym zabrakło chęci. Mamy jednak nadziej, że jest to tylko stan przejściowy i w nadchodzącym roku znów wrócimy do rozgrywek ligowych na hali. Dlatego 27 listopada br. został rozegrany turniej dla drużyn, które zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji ligi halowej. W turnieju o Puchar Burmistrza miasta Kolno zagrali Black & Wihte, In-kol, LZS Team, Czerwoni. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Jak zwykle nie zabrakło emocji, zawodnicy zagrali dobry dynamiczny futbol, ostro ale fair-play. W rezultacie zwyciężył zespół LZS Team, drugie miejsce zajął In-Kol, trzecie Black&Wihte z Turośli a na czwartym miejscu uplasowali się zawodnicy Czerwonych. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, statuetkę króla strzelców zdobył Jarosław Jurczyk. Dekoracji w imieniu Burmistrza Kolna dokonała Alicja Szymańska dyrektor KOKiS, dziękując zawodnikom za widowiskową grę, jednoczesne zaprosiła na następne rozgrywki organizowane przez KOKiS.

II Grand Prix Województwa w tenisie stołowym

13 listopada w grajewskiej hali sportowej MOSiR rozegrano drugi z cyklu Grand Prix wojewódzki klasyfikacyjny turniej tenisa stołowego w kategorii juniorów i młodzików. Kolneński Ośrodek Sportu i Rekreacji w stawce ok. 80 zawodniczek i zawodników reprezentowali młodzicy Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski. W kategorii młodziczek G. Mroczkowska powtórzyła swój wynik z pierwszego, wrześniowego startu i wywalczyła 5 miejsce w gronie 15 młodziczek. Prusinowski Aleks po dwumiesięcznej przerwie w treningach spowodowanej kontuzją przedramienia zajął miejsce w przedziale 7-8 na 24 startujących młodzików, a w występie w kategorii juniorów stoczył wyrównany pojedynek z czołowym i doświadczonym juniorem województwa M. Bronakowskim.

Udane starty tenisistów KOKiS na inaugurację sezonu

Tenisiści stołowi województwa podlaskiego turniejem w Starym Folwarku i w Białymstoku rozpoczęli nowy sezon w rozgrywkach indywidualnych 2022/2023. 10 września Gabrysia Mroczkowska i Aleks Prusinowski wystąpili w Ponadregionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Starym Folwarku i wśród startujących zawodników z Litwy oraz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego Aleks Prusinowski w kategorii młodzików w grze finałowej turnieju po wyrównanej grze wywalczył miejsce II, a jego klubowa koleżanka Gabrysia Mroczkowska była V. 11 września w Białymstoku rozegrane zostały pierwsze turnieje klasyfikacyjne Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach żaków, młodzików i juniorów. Kolneńscy zawodnicy wywalczyli w kategorii młodzików piąte miejsca i swoją coraz lepszą grą udowadniają, że mogą zwyciężać z najlepszymi zawodnikami białostockich klubów. Aleks Prusinowski w półfinale po wyrównanej grze 1-3 przegrał ze zwycięzcą, a Gabrysia Mroczkowska również w półfinale w tym samym stosunku przegrała z II zawodniczką turnieju.

Więcej…

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych w piłkę nożną

Po trzech dniach zmagań 18-20 lipca br. zakończył się turniej piłkarski drużyn osiedlowych organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zagrało 11 drużyn ( 3 szkoła średnia i 8 klasy V-VIII ) tj. ponad 100 zawodników. Była rówież liczna rzesza kibiców, która aktywnie spędziła czas zagrzewając drużyny do walki. Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem walcząc do ostatnich sekund w każdym meczu. Na pochwalę zasługuje postawa drużyn z kategorii młodszych piłkarzy, którzy zezwolili uzupełnić drużynę przeciwnika nowymi graczami po wypadnięciu kontuzjowanych zawodników by gra przebiegła bez walkowerów. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Dworusów , drugie miejsce zajęły Diabły a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SGM Team,królem strzelców został Tomasz Filipkowski strzelając 12 bramek ( aż 6 w jednym meczu). W grupie szkół średnich po rozegraniu rewanżów zwyciężyła drużyna Awaria , drudzy byli zawodnicy z Martes Sport a trzecie miejsce przypadło Ptakoogonom , Jakub Ruchała strzelając 6 bramek zdobył tytuł najlepszego strzelca w kategorii szkół średnich. Medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczył zasłużony dla Kolna działacz sportowy, były sędzia piłkarski Bronisław Szymański. Zawody sędziował Sławomir Kowalewski przy wsparciu koleżanek z KOKiS. Organizator dziękuję zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Do zobaczenia na następnych imprezach.

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową 2022

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 10 00 na obiektach sportowych KOKiS spotkali się zawodnicy, którym upały są niestraszne, aby zawalczyć jak co roku o Puchar Burmistrza naszego miasta w piłce plażowej. W tym roku zgłosiło się 5 drużyn dwuosobowych z Białegostoku, Łomży, Ełku oraz Olecka (dwie) większość z zawodników grała u nas już kilkukrotnie, a poza tym wszyscy grają w lokalnych rozgrywkach makroregionalnych w okresie lata, więc klimat był bardzo koleżeński. W tym roku nie zagrała żadna drużyna z terenu naszego powiatu, mamy nadzieję że w następnych zawodach to się zmieni. Łącznie zawodnicy rozegrali 10 spotkań w systemie „każdy z każdym” , po rozegraniu kilku meczów dało się zauważyć doskonałą grę zespołu z Olecka (Bartosz Hadana i Dawid Górski), którzy do końca rozgrywek nie stracili żadnego seta i zdecydowanie wygrali Turniej.