Dział Sportu KOKiS

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową 2022

Email Drukuj

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 10 00 na obiektach sportowych KOKiS spotkali się zawodnicy, którym upały są niestraszne, aby zawalczyć jak co roku o Puchar Burmistrza naszego miasta w piłce plażowej. W tym roku zgłosiło się 5 drużyn dwuosobowych z Białegostoku, Łomży, Ełku oraz Olecka (dwie) większość z zawodników grała u nas już kilkukrotnie, a poza tym wszyscy grają w lokalnych rozgrywkach makroregionalnych w okresie lata, więc klimat był bardzo koleżeński. W tym roku nie zagrała żadna drużyna z terenu naszego powiatu, mamy nadzieję że w następnych zawodach to się zmieni. Łącznie zawodnicy rozegrali 10 spotkań w systemie „każdy z każdym” , po rozegraniu kilku meczów dało się zauważyć doskonałą grę zespołu z Olecka (Bartosz Hadana i Dawid Górski), którzy do końca rozgrywek nie stracili żadnego seta i zdecydowanie wygrali Turniej.

Więcej…

Kolneńskie Igrzyska Trzecioklasisty

Popularyzacja sportu, rozwijanie sprawności ruchowej, wyzwolenie ducha rywalizacji, poznanie kolegów z innej szkoły, współdziałanie w grupie, zabawa oraz zapoznanie się z obiektami sportowymi KOKiS. Takie właśnie cele przyświecały organizatorom Kolneńskich Igrzysk Trzecioklasisty. Z tej przyczyny 10 czerwca na hali KOKiS zmierzyło się sześć dziesięcioosobowych ( 5 dziewcząt+ 5 chłopców) reprezentacji klas III z obu szkół kolneńskich po trzy z każdej. Konkurencje zostały dobrane stosownie do wieku zawodników i każda z drużyn mogła zostać zwycięzcą Igrzysk. Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz miasta Kolna, życząc wszystkim zwycięstwa, stwierdzając, że już wszyscy wygrali bo ruch i sport to samo zdrowie. Po radosnej rozgrzewce prowadzonej przez Panią Irenę, uczestnicy rozpoczęli rywalizację w następujących konkurencjach: bieg slalomem, utrzymywanie równowagi, sprinterskie balony, ringo na celowniku, ćwiczymy celność, a w ramach prezentacji zespoły zademonstrowały piosenkę lub sportowy okrzyk. Po zaciętych bojach, wielkich emocjach i nieostającego dopingu kolegów oraz nauczycieli i kilku obtartych kolanach igrzyska dobiegły do końca. W końcowej klasyfikacji najlepszymi okazali się zawodnicy klasy 3 „C” kolneńskiej Dwójki, tuż za nimi, dla równowagi uplasowała się drużyna z Jedynki. Przy wybuchach różnokolorowych konfetti i okrzykach radości, Puchar od dyr. KOKiS Alicji Szymańskiej dla zwycięskiej drużyny odebrała wychowawczyni Magda Kulczewska-Perzan. Zawody zakończyły się nagrodzeniem złotymi okolicznościowymi medalami, wszystkich startujących, dekoracji dokonali -Alicja Szymańska oraz dyrektor SP 2 Dariusz Łosiewski.

KOKiS, dziękuje wszystkim wychowawcom klas za przygotowanie zawodników do Igrzysk, a jeżeli Wam się podobało, to do Zobaczenia za rok.

Pracowity weekend tenisistów KOKiS

Tenisiści stołowi Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu 14 maja w Pisanicy i 15 maja w Białymstoku, sprawdzali swoją formę sportową w kończącym się sezonie 2021/2022. 14 maja o Puchar Gminy Kalinowo w wśród startujących zawodników z Ełku, Gołdapi, Giżycka, Olecka, Olsztyna, Chodorówki i Pisanicy Aleks Prusinowski w kategorii młodzików wywalczył puchar za II miejsce. Zwycięski, stojący na wysokim poziomie mecz sezonu Aleks rozegrał w półfinale, w którym 3-2 pokonał czołowego zawodnika województwa warmińsko- mazurskiego D. Dzikońskiego, zawodnik ten w marcowym turnieju w Kolnie bez straty seta wygrał kategorię klas V-VI. 15 maja w Białymstoku o tytuły Mistrzów WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO walczyli najmłodsi adepci tenisa stołowego. Barwy KOKiS reprezentował debiutujący w turnieju szczebla wojewódzkiego w kategorii skrzatów Janek Szymanowski. Był to bardzo udany start kolneńskiego zawodnika, który zaliczył 3 zwycięstwa i w gronie dwudziestu zawodników z Białegostoku, Łomży, Starego Folwarku, Chodorówki wywalczył 5 miejsce.

Zwycięska passa młodzików KOKiS

24 kwietnia 2022r. Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski uczestniczyli turnieju tenisa stołowego o puchar Starostwa Powiatu Sokólskiego. Mroczkowska i Prusinowski- medaliści ostatnich mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym nie zawiedli i wywalczyli miejsca na podium. Mroczkowska wywalczyła II miejsce a odniosła cztery zwycięstwa i w finale przegrała tylko z Gajewczyk z Pisanicy, natomiast Prusinowski zajął III miejsce oraz w półfinale przegrał po wyrównanej, stojącej na wysokim poziomie grze z Dzikońskim również z Pisanicy. Zawodnicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu potwierdzili, że na koniec sezonu prezentują dobrą formę i w kontekście przyszłego sezonu można liczyć na jeszcze lepsze wyniki w kategorii młodzików.

Tenisiści stołowi KOKiS na medal

Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski 10 kwietnia 2022r. reprezentowali Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Mistrzostwach województwa podlaskiego w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w grajewskiej hali widowiskowo- sportowej. Na zakończenie sezonu 2021/2022 kolneńscy młodzicy wywalczyli brązowe medale w grze deblowej oraz wysokie lokaty w grze indywidualnej. Aleks Prusinowski na 28 zawodników wywalczył 5 miejsce a w młodziczkach 6 miejsce zajęła Gabriela Mroczkowska. W gach deblowych Mroczkowska- KOKiS i Jurczyk Ósemka Białystok oraz Prusinowski- KOKiS i Ryżewski- GOKSiT Suchowola wywalczyli brązowe medale. Był to udany start kolneńskich zawodników w konfrontacji głównie z zawodnikami białostockich klubów tenisa stołowego.