plus minus gleich

logo kokisKoncert Jesiennie ale nie.....

Email Drukuj

Galeria Foto.

Tuż przed końcem listopada, sala widowiskowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu ponownie zapełniła się artystami oraz publicznością! Cieszymy się, że zechcieli Państwo właśnie z nami spędzić ten niedzielny wieczór. Jesień trwa!To znakomity czas na przemyślenia, refleksję, zadumę czy zatrzymanie się na chwilę.Wieczory stają się coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domach, z najbliższymi.Warto jednak znaleźć czas na popołudniowy spacer. Jesień zachwyca nas pełną paletą barw!Zwykliśmy mówić Nasza Złota Polska Jesień,choć często kojarzy się nam z deszczem, potrafi jednak zaskoczyć ciepłem i słońcem.

Tak wiele zależy od tego jak my ją będziemy postrzegać i z jakim nastawieniem zmierzymy się z tą porą roku! W koncercie Jesiennie, lecz nie sennie. O nie!, który odbył się 28 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu wzięły udział cztery zespoły wokalne: Zespół 07 zgłoś się , DTM-Młodzieżowy, DTM Junior, najmłodsza grupa wokalna DTM-Adepci oraz soliści. Dla najmłodszych był to ich debiut sceniczny!Artyści przygotowali kilka niespodzianek w formie utworów szczególnie ukochanych przez publiczność takich jak Kasztany, Pamiętasz była jesień, Małe tęsknoty, czy Życia mała garść. Nie zabrakło kompozycji Zbigniewa Korcza, Seweryna Krajewskiego,czy Jarosława Kukulsiego oraz tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jacka Długosza. Wysłuchaliśmy kilkunastu utworów, które zdaniem naszych artystów odzwierciedlają stan ich duszy. Młodsi śpiewali o deszczu, który cieszy i przywołuje magiczną atmosferę, nieco starsi o przemijaniu, zauroczeniach, zachwycie, tęsknocie, a Ci najbardziej doświadczeni życiowo o pragnieniach, nadziei, poczuciu człowieczeństwa i o tym, co jeszcze przed nami! Warto w te jesienne wieczory po prostu pobyć razem, podzielić się swoimi przemyśleniami, posłuchać dobrej muzyki, zadbać o siebie nawzajem. Zbigniew Wodecki śpiewał ,że warto "razem być, ładniej żyć, przestać kryć sympatii nić i nauczyć się wreszcie żyć obok siebie" na co Grażyna Łobaszewska dośpiewywała, że człowiek "broni się, sieje wiatr, myśli,że jest tak młody, a czas nas uczy pogody, tak od lat, ilu ludzi czas wyleczył z ran, zamienił w spokój burzę krwi, może kiedyś tam, pod jesień tak, też czoło wypogodzi i wygładzi brwi".

 

Warto wsłuchać się w słowa tych ponadczasowych utworów i uświadomić sobie jaką mają wartość.

Koncert przygotowała i poprowadziła zespoły-Anna Podeszwik, akompaniował Paweł Podeszwik.

Solo wystapili: Zuzanna Drężek, Amelia Szymańska, Julia Rydelek, Aleksandra Skrodzka, Natalia Kuklińska, Emilia Klonowska, Anna Wróblewska oraz Julia Wierzbicka!