plus minus gleich

logo kokis


Sekcje sportowe


Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych w piłkę nożną

Email Drukuj

Galeria Foto.

Po trzech dniach zmagań 18-20 lipca br. zakończył się turniej piłkarski drużyn osiedlowych organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zagrało 11 drużyn ( 3 szkoła średnia i 8 klasy V-VIII ) tj. ponad 100 zawodników. Była rówież liczna rzesza kibiców, która aktywnie spędziła czas zagrzewając drużyny do walki. Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem walcząc do ostatnich sekund w każdym meczu. Na pochwalę zasługuje postawa drużyn z kategorii młodszych piłkarzy, którzy zezwolili uzupełnić drużynę przeciwnika nowymi graczami po wypadnięciu kontuzjowanych zawodników by gra przebiegła bez walkowerów. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Dworusów , drugie miejsce zajęły Diabły a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SGM Team,królem strzelców został Tomasz Filipkowski strzelając 12 bramek ( aż 6 w jednym meczu). W grupie szkół średnich po rozegraniu rewanżów zwyciężyła drużyna Awaria , drudzy byli zawodnicy z Martes Sport a trzecie miejsce przypadło Ptakoogonom , Jakub Ruchała strzelając 6 bramek zdobył tytuł najlepszego strzelca w kategorii szkół średnich. Medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczył zasłużony dla Kolna działacz sportowy, były sędzia piłkarski Bronisław Szymański. Zawody sędziował Sławomir Kowalewski przy wsparciu koleżanek z KOKiS. Organizator dziękuję zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Do zobaczenia na następnych imprezach.

 

 

 

KOKiS Zaprasza

Email Drukuj

 

Następcy Lewandowskiego w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

W trosce o aktywność fizyczną dzieci i młodzieży w czasie ferii , w ramach „odciągania od komputera” jedną z form jaką KOKiS zorganizował, były rozgrywki Zimowej Halowej Ligi w piłkę nożna drużyn osiedlowych. Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn w trzech kategoriach, dwie( klasy I-IV), cztery ( V-VIII), i cztery ze szkół średnich łącznie ok. 90 piłkarzy. Zawodnicy zagrali w systemie „każdy z każdym”. Drużyny zagrały na wysokim poziomie prezentując dojrzały styl gry. Na zakończenie ligi medale i statuetki wręczał w imieniu Burmistrza Miasta Naczelnik UM w Kolnie Andrzej Jarzyło. „Stwierdził , że miło jest widzieć tylu zawodników grających tak dobrze i ma nadzieje, że zarówno młode talenty jak i rozwijająca się ciągłe baza sportowa Kolna przyczyni się, by w naszym mieście wyrósł następca Lewandowskiego.”

Ostatecznie rywalizacja ligi przedstawia się następująco:

Więcej…
 

Piłka plażowa na pożegnanie wakacji

Email Drukuj

Galeria Foto.

W sobotę od 10.00 na obiektach KOKiS spotkało się 10 zespołów, męskich dwuosobowych ażeby stoczyć bój w turnieju piłki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Zespoły przybyły z terenu naszego powiatu, jak również z Grajewa, Łomży a nawet z Piotrkowa Trybunalskiego. Pogoda dopisała było słonecznie i bezwietrznie. Drużyny zostały losowo podzielone na trzy grupy i po rozegraniu meczy „każdy z każdym” najlepsze z grupy oraz czwarta z największą ilością zdobytych punktów zagrały mecze finałowe. Mecze były wyrównane, nie brakowało pięknych ataków i obron oraz asyst. Ostatecznie, w kategorii open mężczyzn najlepszymi okazali się, Jakub Rogiński i Piotr Ramatowski, drugie miejsce przypadło zespołowi w składzie Jakubczyk -Tymecki, trzecie miejsce zdobył team K.Nowak- S.Nowak na czwartym miejscu uplasowali się zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju Dawid Góralczyk – Maciej Wiązowaty. W turnieju ponadto zagrali : Socik- Makarewicz, Kiełczewski- Święczkowski, Kuliś- Rejka, Truskolaski- Duda, Kosiewicz- Ramatowski, Falkowski- Gugnacki. Wszystkim zespołom należą się słowa uznania i podziękowania za dobra grę i dużą wytrzymałość, bo czasami temperatura w słońcu przekraczała 35 stopni Celsjusza. Szczególne uznanie dla sędziego Piotra Ossowskiego, który w tym skwarze na podwyższeniu wytrwał przez wszystkie mecze. Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska wręczając puchary, gratulowała zwycięzcom w imieniu burmistrza Miasta Kolno, podkreśliła bardzo wysoki poziom gry zawodników, nadmieniając, że cieszy bardzo nas udział w turnieju drużyn z innych miast, podnosząc rangę tej imprezy. Wszystkich zawodników zaprosiła do udziału w następnych rozgrywkach organizowanych przez KOKiS.

 

 

Dobry czas na trening…

Email Drukuj

Koniec września to czas kiedy trzeba zapomnieć o minionych wakacjach i zorganizować sobie wolne chwile po zajęciach lekcyjnych lub zakończonej pracy, jak każdego roku KOKiS w miarę swoich możliwości, stara się trafić z ofertą sportową ,zarówno do najmłodszych jak i tych starszych.

Dzieci od 6 lat do 10 rozpoczęły naukę pływania i doskonalenie pływania w szkółkach pływackich prowadzonych przez instruktorki p. Renatę Pogorzelską i p. Ewelinę Dziekońską , w tym roku na zajęcia uczęszcza 100 adeptów pływania, nauka trwa od października br. do maja następnego roku. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach popołudniowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

KOLNEŃSKI UTW

 

 

 

więcej:

STATUT STOWARZYSZENIA