plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 

Z-biegowisko Kolno 2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

To była druga edycja jesiennego biegania na terenie lasu „Wieszałki” w Kolnie. Organizatorami tej sportowej imprezy są Uczniowski Klub Sportowy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zawody odbyły się pod patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy i Starosty Powiatu Kolneńskiego Tadeusza Klamy. Na starcie stanęło łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych 232 zawodników, to prawie dwukrotnie więcej w porównaniu z pierwszym „Z-biegowiskiem”. Na początku wszystkich zebranych zawodników, kibiców i gości honorowych przywitała Pani Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska, a zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Dla wszystkich którzy tego słonecznego dnia wyszli z domu i zaszczycili nas swoją obecnością, organizator przygotował ciepły posiłek i gorące napoje. Była też możliwość upieczenia kiełbaski na ognisku. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowane były zjeżdżalnie z których można było korzystać bezpłatnie podczas imprezy. Przechodząc do rywalizacji czysto sportowych, które odbyły się w 8 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Trzeba w tym miejscu dodać że zawody przebiegały sprawie i szybko tak organizacyjnie jak i sportowo. Dekoracje i wręczanie nagród odbywało się między biegami, a nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali Burmistrz Miasta Andrzej Duda, Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mariusz Rakowski, Prezes UKS KOKiS Krzysztof Sokołowski i Marcin Ambroziak Mistrz Polski w biegu na 3000 m. Uczniowski Klub Sportowy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu jako organizator chciałby podziękować za pomoc i wsparcie w „Z-biegowisku” Kolno 2022. Nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół kolneńskich w szczególności sędziemu głównemu Panu Zbigniewowi Bohuszko, Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie i Harcerzom z Hufca Kolno. Dziękujemy sponsorom: Zbigniew Wojno Firma Handlowox-Usługowa Pol-Krusz, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Agro-Polbud Andrzej Kozikowski, Inkol Krzysztof i Piotr Prusinowski, Agropasze Zbigniew Szymański, Kolbud Waldemar i Bogumiła Skrodzcy, Agromix Andrzej Muczyński, P.H.U. Kurpiewski Orlen- Jan Kurpiewski, Blue Point Zbigniew Jaśkiewicz i Faster Radosław Typa.

Więcej…
 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 

I miejsce Julii Rydelek na FESTIWALU MUSICALOWYM!

Email Drukuj PDF

Trwa dobra passa kolnianki! Był to wyjątkowo emocjonujący tydzień dla Julii Rydelek. W piątek,19 sierpnia zdobyła GRAND PRIX w międzynarodowym Festiwalu Vistula Sounds w Ciechocinku a już kolejnego dnia rozpoczęły się przesłuchania w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej ADRIA 2022 w Koszalinie. Przestrzeń sceniczną Teatru Muzycznego Adria wypełniła muzyka musicalowa. Każdy uczestnik miał do zaprezentowania dwa musicalowe songi! Wystąpiło 37 wykonawców od 16 do 29 roku życia a do etapu finałowego zakwalifikowano siedmioro wokalistów. JULIA RYDELEK reprezentantka KOKiS-u ZAJĘŁA I MIEJSCE! Podczas koncertu galowego Laureatów wykonała Modlitwę o uśmiech z musicalu Francesco do słów Romana Kołakowskiego z muzyką Piotra Dziubka. Utworem tym zaczarowała Jury w skład którego zasiadły aktorki musicalowe i wokalistki Paulina Grochowska- Stekla, Natalia Krakowiak oraz Magdalena Łoś-Wojcieszek. Znane publiczności m.in. ze swoich wykonań ze Studia Accantus, ról w Teatrze Roma, czy programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aby zaistnieć w świecie musicalu, poza skalą głosu i umiejętnościami wokalnymi należy posiadać warsztat aktorski i być autentycznym w swoich scenicznych kreacjach. Jak mogliśmy przekonać się podczas przesłuchań Julia zostawiła cząstkę siebie na scenie musicalowej  odnajdując się również w tej formie sztuki. Podczas Modlitwy o uśmiech prosiła o wysłuchanie, skrócenie cierpienia i zrozumienie Chrystusa, otrzymała uśmiech, łzy wzruszenia i uznanie tych wszystkich, którzy w tym dniu mogli usłyszeć ją na żywo na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Julia nie przestaje nas zadziwiać. Każda interpretacja wybranego przez nią utworu jest przemyślana, wyważona i pełna magii. Każdym wyśpiewanym dźwiękiem zaprasza nas do świata swoich emocji sprawiając, że zaczynamy wsłuchiwać się w jej historię i wierzyć jej słowom. Po raz kolejny gratulujemy szesnastolatce profesjonalizmu, skupienia i kolejnego sukcesu, który mamy nadzieję utwierdzi ją w przekonaniu, że scena to odpowiednie miejsce do realizowania swoich pasji i jednocześnie dzielenia się swoim talentem z innymi. Wsparcie bliskich, przyjaciół, znajomych , instruktorów, pasjonatów dobrej muzyki jest nieocenione i to wsparcie już ma. A to dopiero początek jej artystycznej ścieżki!

 

Sukces kolnianki Julii Rydelek!

Email Drukuj PDF

Nagrodę GRAND PRIX tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Vistula Sounds w kategorii Piosenki Polskiej wyśpiewała JULIA RYDELEK utworem Anny German  Tańczące Eurydyki! To niemałe osiągnięcie młodej artystki. Dźwięki Wisły tak brzmi polska nazwa Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego, który odbył się  w dniach 15-19 sierpnia w Ciechocinku. Celem festiwalu jest promocja polskiej kultury wśród  młodego pokolenia polskich oraz zagranicznych uczestników. Festiwal łączy różne wydarzenia o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. W ramach festiwalowych spotkań uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w  warsztatach wokalnych prowadzonych przez międzynarodowych artystów oraz muzyków.

Więcej…
 

PODLASKI PIKNIK RODZINNY

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W sobotę 20 sierpnia na terenie parku miejskiego w Kolnie odbył się Podlaski Piknik Rodzinny, organizatorem tego wydarzenia był Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki. Liczne atrakcje czekały w tym ciepłym dniu na uczestników pikniku w postaci występów artystycznych, stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z produktami lokalnymi, gdzie można był skosztować bezpłatnie smacznych wyrobów. Były sławne w regionie „Sibrzaki” z KGW w Borkowie, przepyszne kotlety z kaszy KGW z Kruszy, czy „babka ziemniaczana” przygotowana przez laureatów Bitwy Regio-nów powiatu kolneńskiego KGW Rogienice Wielkie. Grilowanego kurczaka serwował Pan Łukasz Święczkowski, wyroby mięsne natomiast P. Chludzińscy, popcorn i watę cukrową KGW z Józe-fowa, a na deser lody tradycyjne w różnych fantastycznych smakach Słodkie Atelier. Jednym sło-wem prawdziwa kulinarna uczta pt. „Palce lizać”. Oczywiście to nie wszystkie wymienione po-trawy jakie można było spróbować ale nie sposób z powodu ilości wymienić ten ogrom smakoły-ków wydawanych całkowicie bezpłatnie uczestnikom pikniku rodzinnego. Bawili się z nami ra-zem i prezentowali swoje dokonania oraz służbę: Książnica Podlaska, Podlaski Instytut Kultury, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łomży, OSP Kolno, Komenda Powiatowej Policji w Kolnie, Kolneńska Grupa Pierwsza Pomocy. Popisy artystyczne na scenie i placu przed sceną w tym dniu to domena dzieci i młodzieży z Gru-py Chorągwiarskiej GOK w Śniadowie, którzy na placu zaprezentowali się w różnych układach z chorągwiami. Kolorowe widowisko zrobiło olbrzymie wrażenia na licznej publiczności, dodatko-wego smaku dodał fakt zaproszenia do wspólnej zabawy i tańca części widzów. Goście ze Śnia-dowa dali też popis wokalno- instrumentalny w ich wykonaniu usłyszeliśmy znane polskie mu-zyczne przeboje. Następnie wystąpiła urocza Julita Kaczyńska, uczestniczka ostatniej edycji The Voice of Poland, która stawiała pierwsze muzyczne kroki w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Spor-tu. Zaśpiewała w swojej interpretacji znane muzyczne światowe przeboje, a w finale swojego reci-talu wykonała najnowszy autorski utwór, który niebawem ukaże się na singlu artystki. Oprócz tych wymienionych atrakcji nie zabrakło jak zwykle  dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, malo-wania na foli, czy konkurencji sprawnościowych przygotowanych przez instruktorów KOKiS.
Jednocześnie podczas trwania pikniku towarzyszył nam kiermasz charytatywny dla Filipka No-wackiego na którym zebrano 13 848,99 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu małego Filipka i jego rodziny serdecznie dziękujemy. Dar serca mieszkańcy Kolna zaliczyli jak zwykle na plus.

 

 

Wynajem powierzchni pod działalność

Email Drukuj PDF

Zaproszenie do składania ofert na wynajem pomieszczenia na obiektach sportowych KOKiS z dnia 5 lipca 2022 r.

Więcej…
 

Koncert "Pod dębami"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

O tym, że śpiew łączy pokolenia przekonaliśmy się podczas nietypowego koncertu pod tym samym tytułem, który odbył się w minioną niedzielę w Parku Miejskim w Kolnie. To miejsce przez nas nazywane jest jeszcze nieoficjalnie Amfiteatrem pod Dębami, choć mamy nadzieję, że ta nazwa i ten rodzaj spotkań wpisze się na stałe w kalendarz naszych letnich imprez. Zespoły KOKiS wraz z instruktorami Anią i Pawłem Podeszwik oraz gitarzystą Janem Yanio Górskim na żywo wyśpiewali przeboje Perfektu, Dżemu, Lombardu, Chłopców z Placu Broni etc. Wybrzmiały utwory Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Ewy Bem, Zbigniewa Wodeckiego czy Sanah&Podsiadło.

Więcej…
 

Biesiadna integracja pokoleń

Email Drukuj PDF

Nie przestajesz się dobrze bawić kiedy się starzejesz. Starzejesz się wtedy, gdy przestajesz się dobrze bawić. I do tego potrzeba biesiady.

Mam nadzieję, że wielu seniorom przyświeca to fajne motto, a nie tylko trzem zespołom, które 15 sierpnia 2022 roku spotkały się w miejscowości Grabowo, w powiecie kolneńskim. Dzień symboliczny z wielu powodów. Naszym zamiarem było również uświetnić tę datę w sposób biesiadny i wielopokoleniowy. Nasza grupa kabaretowa Kolneńskie Dziewczyny z Plusem, podobnie jak zespół Borkowianie, zostały zaproszone przez gospodarzy, czyli zespół Grabowianie. Przesympatyczna atmosfera, żadne duszne sale widowiskowe, tylko łono natury. Zarówno wśród uczestników jak i wśród widzów byli przedstawiciele trzech pokoleń. Aura dopisała, bowiem ani straszny upał, ani nieoczekiwany deszcz nie zakłóciły spotkania z muzyką, śpiewem, żartami. O wspólnych tańcach i śpiewach nie wspomnę. Trzeba również wspomnieć o przyjemnościach natury gastronomicznej. Podejrzewam, że gościnni gospodarze będą czynić wszystko, żeby takie spotkanie stało się tradycją. Osobiście nie mam nic przeciwko temu. Rok szybko minie, my się „odmłodzimy” o te skromne trzysta parę dni i znowu damy czadu. Wszak w życiu nie chodzi o to, żeby żyć, ale o to, żeby przeżywać! Zdrowia i niekłamanej radości, kochani rówieśnicy!

Foto: Eugeniusz Regliński

 

Festyn Jana z Kolna-2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W sobotę 23 lipca pierwszy raz na terenie parku miejskiego, odbyła się cykliczna impreza plenerowa „Festyn Jana z Kolna”. Organizatorami festynu byli Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Pierwsza na scenie wystąpiła najmłodsza wokalna grupa dziecięca z KOKiS, następnie tanecznie rozgrzała wszystkich grupa „Zumbiacy” z Fit and Go Kolno.Dzieci razem z Panią instruktor Esterą Zadrogą zaprezentowały się w dwóch układach tanecznych. Dalej w programie wystąpiły zespoły działające w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Dziecięcy Teatr Muzyczny i Zespół 007, z którymi pracuje Pani Anna Podeszwik, Miejska Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Pawłem Podeszwikem. Towarzyszące orkiestrze mażoretki, których opiekunem jest Pani Beata Skrodzka. Miłym akcentem w tym bloku był występ uczestników warsztatów śpiewu wielogłosowego prowadzonych w naszym ośrodku przez Panie Emilię Orzołek i Annę Podeszwik, którzy zaprezentowali się w utworze „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen. Następnie na scenie wystąpiły Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Zespół już od 12 lat bawi naszą kolneńską widownię i ma liczną rzeszę swoich fanów w naszym regionie. Po prezentacjach rodzimych zespołów swoje koncerty zagrali The BL Blus Band z Łomży w składzie: Mariusz Brzostowski, Marcin Bienias, Bartłomiej Leszczyński, Jan Yaniu Górski i Paweł Podeszwik. Po tym miłym blusowo- rokowym występie na scenie pojawił się prawdopodobnie najbardziej znany Rom w Polsce Don Vasyl w towarzystwie Gwiazd Cygańskiej Piosenki. W pięknych kolorowych strojach i ze skoczną muzyką rozgonili deszczowe chmury nad miastem. Między koncertami zespołów wystąpiły młode wokalistki z KOKiS- Anna Wróblewska, Amelia Szymańska, Julia Rydelek, Natalia Kuklińska i Emilia Klonowska. Na zakończenie tej muzycznej uczty wystąpił zespół MIG, który zagrał swoje największe taneczne przeboje takie jak „Wymarzona”, „Miód Malina”, „Słodka Wariatka” czy „Podzielimy na pół”. W trakcie trwania festynu nie zabrakło daru sarca tym razem podczas imprezy wspieraliśmy Wiktorka Wiśniewskiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wspólnie z rodziną, wolontariuszami i Centrum Integracji Społecznych udało się zebrać 12. 295 zł. W tym miejscu dziękujemy w imieniu małego Wiktorka wszystkim ofiarodawcom. Podczas festynu grali z nami Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Kolnie, Komenda Powiatowa Policji w Kolnie, Wojskowe Centrum Rekrutacji i 13 Batalion Lekkiej Piechoty w Łomży. Wszystkie te jednostki miały swoje stoiska gdzie można było otrzymać fachową poradę bądź zobaczyć jak wygląda ich codzienna służba. Natomiast na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kolnie można było zmierzyć ciśnienie krwi i poziom CO w wydychanym powietrzu oraz porozmawiać o zdrowym stylu życia. Oczywiście jak zawsze podczas każdej takiej imprezy były stoiska garmażeryjne oraz zjeżdżalnie, trampoliny i inne atrakcje dla najmłodszych.

 

Patronat medialny nad imprezą sprawowali Polskie Radio Białystok, Grupa Medialna Narew i Miesięcznik Kolneński.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>