plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Zapraszamy na koncert

Email Drukuj PDF

 

Ferie w KOKiS

Email Drukuj PDF

 

Koncert Krzysztofa Antkowiaka w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

16 stycznia w Kolneńskim Ośrodku kultury i Sportu na Sali widowiskowej odbył się koncert Krzysztofa Antkowiaka. Podczas występu usłyszeliśmy mieszankę własnych utworów Krzysztofa z płyty „Zostanie mi muzyka” do tekstów ks. Piotra Pawlukiewicza oraz covery znanych piosenek polskich i zagranicznych. Swoboda sceniczna i doskonały kontakt z publicznością artysty, zaproszenie do wspólnego śpiewania na długo zostaną w pamięci kolneńskiej widowni. Po koncercie publiczność miała okazję porozmawiać z wykonawcą i zakupić najnowszą już platynową płytę „Zostanie mi muzyka”.

 
 

Kolneński Jarmark Bożonarodzeniowy w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W świątecznym nastroju 5 grudnia odbył się Kolneński Jarmark Bożonarodzeniowy, organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu już od wielu lat. Na kilkunastu stoiskach udekorowanych w świąteczne stroiki, choinki, zabawki i szereg innych przedmiotów rękodzieła, wystawcy prezentowali swoje przepiękne prace. Wśród barwnych ozdób nie zabrakło wyrobów związanych z kuchnią regionalną. Były swojskie wędliny, piwo kozicowe, wypieki czy kurpiowskie „byśki”. Coroczne spotkanie twórców rękodzieła artystycznego to okazja do wymiany doświadczeń i integracja środowiska artystów amatorów z naszego regionu. Miła magiczna atmosfera jaką tworzą organizatorzy razem z goszczącymi wystawcami, towarzyszyła wszystkim odwiedzającym jarmark kupującym. Tradycyjnie na scenie zagościł zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, który w swoim świątecznym repertuarze podkreślił wyjątkowość i ciepło naszego jarmarku. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za występ Paniom i Panom z zespołu. Dobrze, że jesteście z nami i razem tworzymy klimat jarmarku. Podziękowania należą się również wszystkim wystawcom i twórcom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu. Dziękujemy Paniom z Centrum Integracji Społecznej w Kolnie za pomoc i zaangażowanie w pracę podczas jarmarku.

 

Koncert Jesiennie ale nie.....

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Tuż przed końcem listopada, sala widowiskowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu ponownie zapełniła się artystami oraz publicznością! Cieszymy się, że zechcieli Państwo właśnie z nami spędzić ten niedzielny wieczór. Jesień trwa!To znakomity czas na przemyślenia, refleksję, zadumę czy zatrzymanie się na chwilę.Wieczory stają się coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domach, z najbliższymi.Warto jednak znaleźć czas na popołudniowy spacer. Jesień zachwyca nas pełną paletą barw!Zwykliśmy mówić Nasza Złota Polska Jesień,choć często kojarzy się nam z deszczem, potrafi jednak zaskoczyć ciepłem i słońcem.

Więcej…
 

„Złota Nuta Pisza”

Email Drukuj PDF

Wokalistki z KOKiS-u nagrodzone w XV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Polskiej o "Złotą Nutę Pisza". 26 listopada, odbyły się Finały (II etap) Konkursu Piosenki Polskiej. Dziewczyny spisały się na medal! A nawet 4 medale!!!. Zuzanna Drężek- II miejsce w kategorii wiekowej 6-10 lat, Julia Rydelek -II miejsce w kategorii 10-15 lat, Julia Wierzbicka -III miejsce w kategorii OPEN, Amelia Szymańska- I miejsce w kategorii OPEN! Dziewczęta przygotowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Zuzannie akompaniował Paweł Podeszwik. Gratulujemy!

 

 

 

Film pt."Czarna Dama"

Email Drukuj PDF

21 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyła się projekcja filmu pt. „Czarna Dama” i spotkanie z pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem tej ekranizacji Krzysztofem Szubzdą. Akcja filmu dzieje się na terenach przedwojennej Białostocczyzny. Przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami kryminalną historię tajemniczej kobiety o imieniu Iga. Po seansie Krzysztof Szubzda oraz autorka muzyki Katarzyna Garłukiewicz spotkali się z publicznością, której odpowiadali na pytania odnośnie produkcji i powstania filmu.

 

 

 

"Bóg mordu" w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Dnia 14 listopada w kawiarni KOKiS odbył sie premierowy pokaz sztuki Yasminy Rezy pt. Bóg mordu. Sztukę tę w formie teatru czytanego przygotowało pięcioro pasjonatów żywego słowa : Dorota Klimek, Katarzyna Trepanowska ,Eugeniusz Regliński, Anna i Paweł Podeszwik. Osoby te rozwijaja swoje aktorskie i teatralne pasje m.in. w grupach na stałe działających w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, sa także intruktorami grup wokalnych, teatralnych oraz orkiestry.

Więcej…
 

Konkurs Piosenki Patriotycznej i Ojczyźnianej w KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W dniu 9 listopada 2021 roku komisja w składzie Rafał Orzołek, Paweł Podeszwik, Zofia Górska oraz Stanisław Rojecki po wysłuchaniu 15 uczestników Konkursu Piosenki Patriotycznej i Ojczyźnianej, postanowiło przyznać pierwsze miejsca nastepującym osobom:

kategoria klas I-III- Nikoli Ruchała

kategoria IV-VI- Marlenie Wszeborowskiej

kategoria VII-VIII- Jakubowi Liszewskiemu

kategoria szkół ponadpodstawowych- Annie Wróblewskiej

Zwycięzcy z każdej kategorii wiekowej otrzymali statuetki natomiast pozostali uczestnicy dyplomy oraz ksiązki. Serdecznie gratulujemy wszystkim wokalistom, którzy podjęli się próby zaśpiewania przed komisją! Opiekunom, instruktorom, nauczycielom i rodzicom dziekujemy za przygotowanie swoich dzieci i podopiecznych do konkursu. Cieszymy się i doceniamy Waszą chęć propagowania wśród dzieci i młodziezy pieśni patriotycznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>