plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Zapraszamy

Email Drukuj PDF

 

Zapraszamy

Email Drukuj PDF

 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 

Koncert "ALE MUSICALE"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Koncert "ALE MUSICALE" był uwieńczeniem dwudniowych warsztatów z fantastyczną aktorką musicalową Katarzyną Walczak. Pani Kasia obecnie związana jest z Teatrem Syrena w Warszawia, gdzie można ją zobaczyć w spektalach "Next to Normal", "Rodzinie Adamsów" czy w ostatniej premierze teatru "Matyldzie".Młodzież widziała niejednokrotnie kreacje aktorskie pani Kasi na deskach Teatru Syrena. Tym razem to pani Kasia słuchała i pracowała z naszymi wokalistami. To był wyjątowy wieczór,przepełniony emocjami i najlepszą muzyką musicalową.

Więcej…
 

Warsztaty Wokalne z aktorką Katarzyną Walczak w KOKiS-ie!

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W miniony weekend, w ramach projektu "Ale musicale" realizowanego przez Stowarzyszeie na Rzecz Edukacji, Kultury i Sportu wokalnie utalentowana młodzież miała okazję pracować z najlepszymi w swej dziedzinie artystami.W Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu gościliśmy polską aktorkę musicalową Katarzynę Walczak. Jest ona znaną i cenioną artystką scen musicalowych w Polsce. Występowała na deskach Teatru Roma w Warszawie,Teatru Rampa, Teatru Muzycznego w Gdyni, w takich spektaklach jak "Jesus Christ Superstar", "Rent", "Les Miserables", "Mamma Mia", "Taniec Wampirów" Romana Polańsiego, czy "Deszczowa Piosenka". Brała udział w prapremierze musicali "Hair" w Zurichu oraz "Jesus Christ Superstar" w Bernie. Obecnie jest związana z Teatrem Syrena w Warszawie gdzie gra w obsadzie takich musicali jak Rodzina Adamsów, Czarownice z Eastwick, The Rock of Ages, Bitwa o Tron i znakomitym musicalu Next to Normal! Od 28 do 29 czerwca trwały warsztaty musicalowe podczas których młodzież miała do przygotowania wyłącznie utwory z poskich oraz światowych musicali. Młode wokalistki wykonywały songi z Aidy, Dr.Jekyil&Mr.Hyde, Miss Saigon, Dr.Żywago, Fame, Waitress, Rent czy Mamma Mia. Każdy z uczestników miał możliwość indywidualnych zajęć z Panią Kasią. Praca dotyczyła zarówno techniki wokalnej, interpretacji utworów jak i przygotowania scenicznego do koncertu. Pani Katarzyna główny nacisk kladła na analizę utworu pod względem przekazywanych treści, intencji oraz budowania dramaturgii utworu podsumowując współpracę jako niezwykle owocną i przyjemną. Bowiem mamy bardzo utalentowaną aktorsko i wokalnie młodzież, odważną, bystrą i kochającą sztukę. Lubią i potrafią dzielić się swoim talentem i emocjami z publiczością. Warsztaty zakończono spotkaniem integracyjnym nad rzeką Pisą. Efekt kilkunastogodzinnej pracy można było podziwiać podczas koncertu "Ale Musicale", który odbył się 29 czerwca w niedzielę w sali widowiskowej KOKiS.

Więcej…
 

PIKNIK DLA DZIECI 2022

Email Drukuj PDF

GALERIA FOTO.

7 czerwca na parkingu przy Stadionie Miejskim w Kolnie odbył się Piknik dla Dzieci. Cieszący się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, którzy w licznym gronie przybyli do strefy dobrej zabawy. Organizatorami tego wydarzenia byli Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Już od godziny 15 najmłodsi mieszkańcy mogli korzystać całkowicie bezpłatnie z licznych atrakcji w postaci zjeżdżalni, trampoliny czy malowania twarzy. Dodatkowo instruktorzy z KOKiS prowadzili zabawy sportowe w których każdy uczestnik otrzymywał słodki upominek za ukończenie zadania. Na placu gościliśmy przedstawicieli OSP Kolno i policjantów z KPP w Kolnie, którzy prezentowali dzieciom jak wygląda praca w służbach mundurowych. Dzieci mogły obejrzeć radiowóz policyjny czy wóz strażacki. Niewątpliwie największą frajdę w ten ciepły dzień sprawiło lanie wody z hydronetki przy okazji można było się schłodzić w strumieniach gaśniczych zabaw. Tanecznie rozgrzała wszystkich grupa Studia Tańca BK Step z Łomży, należy tu nadmienić że instruktorzy tego Studia Tańca prowadzą zajęcia w KOKiS na które zapraszamy po wakacjach. W rytmach dobrej muzyki i z uśmiechem bawiliśmy się razem z dziećmi w ten przepiękny słoneczny dzień do godziny 20:00. Dziękujemy za opiekę medyczną na pikniku, Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy która zabezpieczała naszą imprezę.

 

Julia Rydelek zdobyła Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej

Email Drukuj PDF

GALERIA FOTO.

„Radość spod kapelusza 2022”

Decyzja Jury była jednogłośna! W kategorii piosenka oraz wiersz/monolog rywalizowały 34 osoby. W tym roku do przesłuchań konkursowych przystąpiły cztery wokalistki z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu; Anna Wróblewska, Julia Wierzbicka i Julia Rydelek, natomist w kategorii wiersz/monolog Amelia Szymańska. Amelia Szymańska w tym roku zdobyła wyróżnienie mówiąc fragment poematu Beniowski Juliusza Słowackiego. W latach ubiegłych także była nagradzana w kategorii piosenka. Jury w składzie: Jan Zdziarski, Zofia Adamska, Katarzyna Szmitko, Andrzej Beja-Zaborski i Krzysztof Dzierma przyznało Julii główną nagrodę w konkursie w wysokości 700 złotych oraz kapelusz autorstwa Anny Bureś. Julia wykonała utwór do tekstu Agnieszki Osieckiej Mechaniczna Lalka. Zaśpiewała sercem, przejmująco pięknie i prawdziwie, ukazując swoją wrażliwą duszę, osobowość oraz nieprzeciętny talent wokalny. Julia nie kryła łez wzruszenia.  Profesor Jan Zdziarski z Akademii Teatralnej w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników powiedział: Przeżyłem zaskoczenie, radosne zaskoczenie. To, czego byłem świadkiem, napełnia mnie optymizmem, jeśli chodzi o przyszłość konkursu, o poziom artystyczny konkursu, jak również bardzo dobrze świadczy o gustach i umiejętnościach występującej młodzieży. Naprawdę było bardzo ciekawie i ten konkurs miał wysoki poziom artystyczny, a wybory tekstów były momentami oryginalne i ciekawe. Nagrody cieszą i mobilizują do dalszej pracy o czym na pewno wiedzą nasze młode artystki. Od kilku lat młodzież z Kolna bierze udział w tym konkursie i wraca z nagrodami lub wyróżnieniami. Dziewczęta pracują pod okiem instruktor Anny Podeszwik. Nadal pragną szlifować swój warsztat aktorski i pracować nad kolejnymi tekstami oraz piosenkami. Dziewczyny rozwijają się także tanecznie, akrobatycznie oraz grają na Instrumentach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

KONCERT NASZYM NAJBLIŻSZYM

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Naszym Najbliższym to koncert, który każdego roku, w maju organizowany jest w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Jest on ważnym wydarzeniem artystycznym bowiem dedykujemy go naszym najbliższym czyli rodzinie i przyjaciołom. Wyrażamy w ten sposób naszą wdzięczność za wsparcie artystycznych działań oraz dziękujemy za miłość, za szanse kochania i oddanie jakim na codzień jesteśmy obdarzani. Koncert był okazją do wspomnień,

Więcej…
 

Koncert "Solidarni z Ukrainą"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

3 maja 2022 roku w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się  koncert Solidarni z Ukrainą. Organizatorem tegoż wydarzenia był Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda wraz z Kolneńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Na scenie wystąpili artyści z grup wokalnych działających w KOKiS : DTM Adepci, DTM JUNIOR, Młodzieżowy Teatr Muzyczny KOKiS oraz zespół 07 Zgłoś się . Koncert poprowadziła instruktor KOKiS-Anna Podeszwik i Lyudmyla Zarudyana-Ukrainka pochodząca z Żytomierza obecnie przebywająca w Polsce. W repertuarze koncertu usłyszeć można było polskie pieśni patriotyczne, utwory o wolności, sile walki oraz nadziei. Utwory odnosiły się do sytuacji obecnie panującej w Ukrainie.

Więcej…
 

Jarmark Wielkanocny 2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

10 kwietnia, ponownie gościliśmy w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystawców na Jarmarku Wielkanocnym. W tym roku swoje prace prezentowało osiemnastu wystawców z naszego regionu. Na Jarmarku eksponowane były przedmioty i wyroby świąteczne tj. palmy wielkanocne, pisanki, zabawki, wypieki oraz inne przedmioty rękodzieła artystycznego i wyroby związane z kuchnią regionalną, itp. Swoją obecnością artystyczną zaszczycił nas zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Targi wielkanocne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wystawców i mieszkańców naszego miasta oraz jego okolic i są organizowane zawsze w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Zapraszamy państwa w grudniu na Jarmark Bożonarodzeniowy do zobaczenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>