plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj

 

Z-biegowisko Kolno 2022

Email Drukuj

Galeria Foto.

To była druga edycja jesiennego biegania na terenie lasu „Wieszałki” w Kolnie. Organizatorami tej sportowej imprezy są Uczniowski Klub Sportowy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zawody odbyły się pod patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy i Starosty Powiatu Kolneńskiego Tadeusza Klamy. Na starcie stanęło łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych 232 zawodników, to prawie dwukrotnie więcej w porównaniu z pierwszym „Z-biegowiskiem”. Na początku wszystkich zebranych zawodników, kibiców i gości honorowych przywitała Pani Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska, a zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Dla wszystkich którzy tego słonecznego dnia wyszli z domu i zaszczycili nas swoją obecnością, organizator przygotował ciepły posiłek i gorące napoje. Była też możliwość upieczenia kiełbaski na ognisku. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowane były zjeżdżalnie z których można było korzystać bezpłatnie podczas imprezy. Przechodząc do rywalizacji czysto sportowych, które odbyły się w 8 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Trzeba w tym miejscu dodać że zawody przebiegały sprawie i szybko tak organizacyjnie jak i sportowo. Dekoracje i wręczanie nagród odbywało się między biegami, a nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali Burmistrz Miasta Andrzej Duda, Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mariusz Rakowski, Prezes UKS KOKiS Krzysztof Sokołowski i Marcin Ambroziak Mistrz Polski w biegu na 3000 m. Uczniowski Klub Sportowy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu jako organizator chciałby podziękować za pomoc i wsparcie w „Z-biegowisku” Kolno 2022. Nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół kolneńskich w szczególności sędziemu głównemu Panu Zbigniewowi Bohuszko, Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie i Harcerzom z Hufca Kolno. Dziękujemy sponsorom: Zbigniew Wojno Firma Handlowox-Usługowa Pol-Krusz, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Agro-Polbud Andrzej Kozikowski, Inkol Krzysztof i Piotr Prusinowski, Agropasze Zbigniew Szymański, Kolbud Waldemar i Bogumiła Skrodzcy, Agromix Andrzej Muczyński, P.H.U. Kurpiewski Orlen- Jan Kurpiewski, Blue Point Zbigniew Jaśkiewicz i Faster Radosław Typa.

Więcej…
 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj

 

I miejsce Julii Rydelek na FESTIWALU MUSICALOWYM!

Email Drukuj

Trwa dobra passa kolnianki! Był to wyjątkowo emocjonujący tydzień dla Julii Rydelek. W piątek,19 sierpnia zdobyła GRAND PRIX w międzynarodowym Festiwalu Vistula Sounds w Ciechocinku a już kolejnego dnia rozpoczęły się przesłuchania w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej ADRIA 2022 w Koszalinie. Przestrzeń sceniczną Teatru Muzycznego Adria wypełniła muzyka musicalowa. Każdy uczestnik miał do zaprezentowania dwa musicalowe songi! Wystąpiło 37 wykonawców od 16 do 29 roku życia a do etapu finałowego zakwalifikowano siedmioro wokalistów. JULIA RYDELEK reprezentantka KOKiS-u ZAJĘŁA I MIEJSCE! Podczas koncertu galowego Laureatów wykonała Modlitwę o uśmiech z musicalu Francesco do słów Romana Kołakowskiego z muzyką Piotra Dziubka. Utworem tym zaczarowała Jury w skład którego zasiadły aktorki musicalowe i wokalistki Paulina Grochowska- Stekla, Natalia Krakowiak oraz Magdalena Łoś-Wojcieszek. Znane publiczności m.in. ze swoich wykonań ze Studia Accantus, ról w Teatrze Roma, czy programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aby zaistnieć w świecie musicalu, poza skalą głosu i umiejętnościami wokalnymi należy posiadać warsztat aktorski i być autentycznym w swoich scenicznych kreacjach. Jak mogliśmy przekonać się podczas przesłuchań Julia zostawiła cząstkę siebie na scenie musicalowej  odnajdując się również w tej formie sztuki. Podczas Modlitwy o uśmiech prosiła o wysłuchanie, skrócenie cierpienia i zrozumienie Chrystusa, otrzymała uśmiech, łzy wzruszenia i uznanie tych wszystkich, którzy w tym dniu mogli usłyszeć ją na żywo na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Julia nie przestaje nas zadziwiać. Każda interpretacja wybranego przez nią utworu jest przemyślana, wyważona i pełna magii. Każdym wyśpiewanym dźwiękiem zaprasza nas do świata swoich emocji sprawiając, że zaczynamy wsłuchiwać się w jej historię i wierzyć jej słowom. Po raz kolejny gratulujemy szesnastolatce profesjonalizmu, skupienia i kolejnego sukcesu, który mamy nadzieję utwierdzi ją w przekonaniu, że scena to odpowiednie miejsce do realizowania swoich pasji i jednocześnie dzielenia się swoim talentem z innymi. Wsparcie bliskich, przyjaciół, znajomych , instruktorów, pasjonatów dobrej muzyki jest nieocenione i to wsparcie już ma. A to dopiero początek jej artystycznej ścieżki!

 

Sukces kolnianki Julii Rydelek!

Email Drukuj

Nagrodę GRAND PRIX tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Vistula Sounds w kategorii Piosenki Polskiej wyśpiewała JULIA RYDELEK utworem Anny German  Tańczące Eurydyki! To niemałe osiągnięcie młodej artystki. Dźwięki Wisły tak brzmi polska nazwa Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego, który odbył się  w dniach 15-19 sierpnia w Ciechocinku. Celem festiwalu jest promocja polskiej kultury wśród  młodego pokolenia polskich oraz zagranicznych uczestników. Festiwal łączy różne wydarzenia o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. W ramach festiwalowych spotkań uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w  warsztatach wokalnych prowadzonych przez międzynarodowych artystów oraz muzyków.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23