plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Bal Przebierańców dla dzieci

Email Drukuj

Galeria Foto.

3 lutego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się wyjątkowy Bal Przebierańców dla dzieci. Bal karnawałowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców, a udział w nim wzięło ponad 60 dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Dzieci przyszły w najróżniejszych fantastycznych strojach, od księżniczek i kowbojów po zwierzęta i postaci z bajek oraz filmów. Atmosfera była pełna radości i szaleństwa, a dzieci tańczyły i bawiły się do muzyki granej przez DJ-a Pawła. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji. Tradycyjnie nie zabrakło zabaw integracyjnych prowadzonych przez instruktor Anię oraz księżniczki Julię oraz Annę. Zdecydowanie największą sensacją balu Wednesday w tym stroju wystąpiłą Olga z którą dwukrotnie odtańczono Taniec Wednesday. To pozwoliło dzieciom jeszcze bardziej się zintegrować i lepiej się bawić. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Bal przebierańców w KOKiS-ie był wspaniałą okazją do zabawy i niezapomnianych wspomnień dla wszystkich uczestników. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne tego typu imprezy, aby dzieci mogły dalej bawić się i tworzyć wyjątkowe wspomnienia. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu jest miejscem, w którym każde dziecko może czuć się wyjątkowe i bezpieczne, a takie wydarzenia jak bal przebierańców tylko to potwierdzają.

 

 

zapraszamy

Email Drukuj

 

Teatr dla dzieci- Ferie z KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

Pierwszego lutego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu dzieci obejrzały spektakl Kabaretowo-poetycki pt. „Czarne i białe” w wykonaniu aktorów Teatru Pod Orzełkiem. W tej sztuce dzieci poznały przygody Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki- Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich. Można było zobaczyć czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Atrakcją spektaklu były płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Śmieszne zwroty akcji z humorem, piękna czarno- biała scenografia, klimatyczna muzyka to wszystko sprawiło że przedstawienie podobało się naszej publiczności.

 

 

Najpiękniejsze, najprzystojniejsi, najmilsi …

Email Drukuj

GALERIA FOTO.

Podczas ostatniego spotkania słuchaczy Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 19 stycznia, odbyły się Wybory Miss Babci i Mister Dziadka 2023 roku. W szranki o ten tytuł stanęło siedem pań i czterech panów. Kandydaci mieli zaprezentować się w stroju swojego ulubionego bohatera oraz w stroju wieczorowym. Ale nie tylko strój decydował o zdobyciu tytułu. Pierwszym zadaniem ocenianym przez jury była dowcipna autopromocja, następnie znajomość bohaterów filmowych dla dzieci, bajek i baśni. Najwięcej kłopotów kandydatom o tytuł Miss i Mister sprawiło zadanie zręcznościowe polegające na zwijaniu kłębków nici. Za to wszyscy kandydaci okazali się mistrzami w opowiadaniu dowcipów. Jurorzy mieli nie lada kłopot z wybraniem tych najlepszych, natomiast licznie zgromadzona publiczność bez większego kłopotu wybrała swoich kandydatów. Miss Babci Publiczności została Ania Ś., Mister Dziadka Publiczności Zbigniew M., tytuł Miss Babci zdobyła Krysia, a Mister Dziadka Eugeniusz Z.

Przy kawie, pączkach i muzyce, wszystkim przybyłym na spotkanie miło i szybko minęło czwartkowe popołudnie. W trakcie zmagań kandydatów o w/w tytuł wystąpił z mini repertuarem Zespół „Kolneńskie dziewczyny z plusem”. O oprawę muzyczną całego wieczoru zadbał Paweł Podeszwik. Jeszcze raz potwierdza się fakt, że kolneńscy Seniorzy są najbardziej zgraną grupą i można na nich zawsze polegać. Wszystkim kandydatom do tytułu Miss i Mister gratulujemy wielkiej odwagi publicznych występów oraz dystansu do siebie.

 

STYPENDIA ARTYSTYCZNE OD MARSZAŁKA

Email Drukuj

Julia Rydelek oraz Amelia Szymańska otrzymały Stypendia Artystyczne od Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2023. Otrzymywaną co miesiąc nagrodę finansową w wysokości 250 zł. mogą przeznaczyć na rozwój swoich zainteresowań i zdolności artystycznych. Kandydatów do corocznych stypendiów zgłosiły szkoły, instytucje kultury bądź stowarzyszenia. Julię i Amelię zgłosił Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Młodym artystkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i pogłębiania pasji do śpiewu.. Młode wokalistki na co dzień uczestniczą w zajęciach wokalnych prowadzonych w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, jeżdżą na konkursy, przygotowują koncerty i biorą aktywny udział w Miejskich Uroczystościach w Kolnie, uczestniczą także w zajęciach Studia Buffo w Białymstoku. Za swoje osiągnięcia otrzymały także nagrodę Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy. Dziewczyny na scenie będą mogli Państwo usłyszeć m.in. 12 lutego podczas Walentynkowego Koncertu Musicalowego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24