plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

XIII KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Email Drukuj

Galeria Foto.

16 stycznia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło nagrodzić „Rozśpiewanymi Aniołkami” następujących wykonawców:

Więcej…
 

Wyczekiwany koncert z okazji Jubileuszu 50

Email Drukuj

Galeria Foto.

8 grudnia odbył się długo wyczekiwany koncert z okazji Jubileuszu 50 lecia Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz otwarcia nowej sceny po modernizacji. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi zaciekawioną i stęsknioną wrażeń i wzruszeń publicznością. Wystąpiły wszystkie zespoły działające w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Efekty pracy artystów i ich instruktorów mogła zobaczyć kolneńska publiczność w nowej scenerii, w blasku nowych świateł i z nowym nagłośnieniem.

Więcej…
 

Nowe otwarcie KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

W piątek, 6 grudnia uroczyście otwarto nowo wyremontowany Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Oficjalne przekazanie obiektu połączone było z obchodami 50-lecia powstania instytucji kultury w mieście. Prace remontowe przeprowadzone zostały w ramach projektu „Modernizacja Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na potrzeby utworzenia Centrum Aktywizacji Społecznej”.  Rozmach całej inwestycji był imponujący. Budynek zyskał nowe oblicze zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Przebudowana została między innymi  sala widowiskowa wraz ze sceną, zapleczem sceny i pomieszczeniami przyległymi oraz sanitariatami. Pomieszczenie to zostało wyposażone również w nowe fotele i nagłośnienie. Wyremontowano hol wejściowy, salę baletową oraz zaadaptowano piwnicę na salę konferencyjno-edukacyjną. Obiekt dostosowany jest też dla osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż windy. Wartość dofinansowania to 5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, 622 tys. z budżetu państwa, a całość wykonanych prac zamknęła się w kwocie 7 mln 873 tys. zł.

Więcej…
 

Amelia Szymańska z wyróżnieniem

Email Drukuj

29 listopada Kętrzyn odwiedzili artyści z całej Polski. Przybyli , aby wziąć udział w II Ogólnopolski Przeglądzie Piosenki Artystycznej. Każdy zakwalifikowany uczestnik musiał przygotować dwa utwory do muzyki wybitnego polskiego kompozytora Jerzego Satanowskiego. W składzie jury zasiedli Basia Raduszkiewicz (piosenkarka), Magdalena Piotrowska (aktorka Teatru Rampa), Alicja Parczewska (aktorka Teatru im.Stefana Jaracza w Olsztynie), Marcin Tyrlik (aktor z |Teatru im.Stefana Jaracza), oraz sam mistrz Jerzy Satanowski. Jerzy Satanowski jest autorem muzyki do piosenek Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka oraz tekstów Edwarda Stachury, tworzy muzykę do przedstawień teatralnych oraz filmów. Łącznie zakwalifikowano 30 osób, a do przesłuchań w koncercie finałowym wybrano 10 osób. Około godziny 21.00 odczytano werdykt jury, Amelia Szymańska z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, która na co dzień pracuje pod okiem instruktor Anny Podeszwik, znalazła się w ścisłej dziesiątce. Zaledwie czternastoletnia młoda artystka znakomicie wyinterpretowała utwory wielkiego mistrza. Była najmłodszą z laureatów i udało jej się zdobyć wyróżnienie. Amelce podczas przesłuchań konkursowych akompaniował Paweł Podeszwik, był on również twórcą nowej aranżacji utworów, które Amelia wykonała. Serdecznie gratulujemy całej kokisowskiej ekipie. Uczestniczenie w tego typu konkursach piosenki aktorskiej i bycie nagradzanym napawa dumą i ogromną radością.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 23