plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Email Drukuj

Galeria Foto.

Koncert dla Niepodległej

11 Listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w kolnie na scenie spotkały się wszystkie pokolenia, żeby razem wspólnie uczcić rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości Oficjalnie wszystkich widzów i wykonawców przywitał Burmistrz Miasta Kolno Pan Andrzej Duda. W klimat koncertu wprowadził licznie przybyłych tego dnia na koncert Pan Krzysztof Szubzda dziennikarz i prezenter telewizyjny, Na początek wystąpili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta „ Leśne Duszki” z Przedszkola Nr 4, których opiekunem jest Pani Irena Chorubińska. Następnie zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1, Natalia Święczkowska, Julia Rydelek i Zespół dziewcząt z kl. VI, ich opiekunem jest Pani Elżbieta Nodzewska. W dalszej części na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2, Amelia Szymańska, Julia Wierzbicka i Zespół woklany w składzie: Zuza Odachowska, Ola Skrodzka, Nadia Krejszef, Wiktoria Olender i Jakub Liszewski opiekunem tej grupy uczniów jest Pani Beata Skrodzka. Następnie wystąpili laureaci Konkursu pieśni patriotycznej i ojczyźnianej, który odbył się w KOKiS – Ania Chmielewska- SP nr 1 Kolno – op. Małgorzata Rumińska, Wiktoria Kamińska – SP Lachowo – op. Leszek Pogorzelski, Wiktoria Czerwińska- SP2 Kolno – op. Beata Skrodzka, Julia Rakowska – I LO Kolno – op. Jolanta Rumińska, Zespół „ Dziecięcy Teatr Muzyczny” - KOKiS – op. Anna Podeszwik, Zespół „ Kolneńskie Dziewczyny z plusem” - KOKiS. Na zakończenie tej muzycznej uczty wystąpiła Katarzyna Garłukiewicz, przy akompaniamencie Urszuli Kisiel z programem „ Sto lat, dziesięć piosenek, Jedna Niepodległa”.

„ Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „ Podlasie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej”

 

Konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej

Email Drukuj

Galeria Foto.

W dniu 7 listopada 2018 r. odbył się konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej pn. "PIEŚŃ dla NIEPODLEGŁEJ". W kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zaprezentowało się 25 solistów i 12 zespołów we wszystkich przedziałach wiekowych, czyli od przedszkola do seniora. Jury konkursu po wysłuchaniu  wykonawców, postanowiło wytypować na Koncert Galowy w dniu 11 listopada 2018 r., jednocześnie przyznając Dużą Statuetką Konkursu, następującym uczestnikom:

1. Anna Chmielewska - z utworem "Jak szło wojsko ulicą"

2. Wiktoria Kamińska - ut. "Dziewczyna z granatem"

3. Wiktoria Czerwińska - ut. "Kolęda warszawska"

4. Julia Rakowska- ut. "Jest taki kraj"

5. Dziecięcy Teatr Muzyczny - ut. "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej"

6. Zespół "Kolneńskie Dziewczyny z plusem" - ut. "Polska wieś"

Wszyscy pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali Małą Statuetkę Konkursu, ufundowaną przez Organizatorów. Podczas przerwy, przeznaczonej na obrady komisji, wręczono nagrody autorom najlepszych prac w konkursie plastycznym pt. "Najjaśniejsza", którą można było oglądać podczas "Konkursu Pieśni dla Niepodległej".

"Inicjatywa jest realizowanego w ramach projektu "Podlaskie Lokalnie" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej"

 

 

 

Wyjazd do "Nowej Holandii"

Email Drukuj

Galeria Foto.

W środę , 18 lipca, zgodnie z wakacyjnym planem KOKiS, a wbrew zapowiadanej przez synoptyków prognozie (intensywne opady i burze), ponad dwudziestoosobowa grupa udała się do Rodzinnego Parku Rozrywki "Nowa Holandia" w Nowym Polu k/ Elbląga.Powierzchnia kompleksu wynosi około 64ha, na tym terenie znajduje się unikalna sieć sztucznych kanałów o łącznej długości wynoszącej około 13km, oraz otwarty w 2013 roku Rodzinny Park Rozrywki.Obecnie Park zajmuje powierzchnię około 22ha. Na terenie Parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe. Do największej należy, będąca jednocześnie wizytówką obiektu, 28 metrowa zjeżdżalnia, największa tego typu konstrukcja w Polsce z nominacją do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Całkowicie bezpieczna zabawa dla dzieci powyżej 3 roku życia zapewnia niezapomniane wrażenia i wielkie emocje. Po wejściu na zjeżdżalnię roztacza się imponujący widok na najbliższe okolice Parku Rozrywki. Zjazd na dół odbywa się na dwa sposoby - szerokim łagodnym torem lub dynamiczną zjeżdżalnią z mini zakrętem. Na dole dla oczekujących na swój zjazd i zbierających siły, ścianka wspinaczkowa i nadmuchiwana poduszka do skakania. To naprawdę świetna zabawa! Naszą przygodę w "Nowej Holandii" rozpoczęliśmy 30-minutową podróżą tramwajem wodnym . Cały Park podzielony jest na wyspy. Na terenie Parku znajduje się miniaturowa replika posągów MOAI znajdujących się na Wyspach Wielkanocnych. Zobaczyć je można podczas rejsu statkiem oraz replikę znanego w całej Europie megalitycznego kręgu znajdującego się w południowej Anglii - STONEHENGE - wybudowanego prawdopodobnie prze wyznawców kultu księżyca i słońca. Odwiedziliśmy również Wyspę Potworów. Spotkaliśmy tam: Yeti, Potwora z Loch Ness, Jaszczura Morskiego Wielogarbnego, Superwydrę, Ośmiornicę, itp. Póżniej zwiedziliśmy również: Wyspę Iluzji, Wyspę Nielotów, Ptaszarnię. Dwór Króla Artura ( kilku z nas udało się wyjąć miecz Excalibur z kamienia). Jednak najwięcej uciechy było na placu zabaw, gdzie znajduje się: basen z kulkami, dwie trampoliny, dmuchany plac zabaw oraz Park Linowy. Niezapomniane wrażenie dał nam OBŁĘDNY TUNEL. To urządzenie o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 metry szerokości niezapomnianych emocji! Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i daje ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków. Po sutym obiedzie, jeszcze raz wróciliśmy, na zjeżdżalnię, niektórzy poszukiwali (zresztą z pozytywnym skutkiem) złota w kopalni. Po kilkugodzinnym pobycie w "Nowej Holandii" udaliśmy się w drogę powrotną, oczywiście po drodze "odwiedziliśmy" McDonalda.

 

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 5,6 miliona złotych dofinansowania z RPO dla KOKiS

Email Drukuj

Wizualizacja foto.

W piątek 29 czerwca została podpisana umowa na realizację projektu Modernizacja Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na potrzeby utworzenia Centrum Aktywizacji Społecznej.

Więcej…
 

IV KOLNEŃSKA BIESIADA W KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

Już po raz czwarty Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu gościł zespoły seniorskie biorące udział w kolneńskiej biesiadzie artystycznej. Organizatorami tej imprezy są Burmistrz Miasta Kolno, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu. W sobotę siódmego lipca na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów, które przyjechały do nas z Grajewa, Pisza, Zambrowa, Ostrowa Mazowieckiego, Wysokiego Mazowieckiego, Bielska Podlaskiego, Łomży, Grabowa, Gminy Kolno, Baranowa, Gminy Boćki i jedna solistka Pani Halina z UTW Wysokie Mazowieckie. Oczywiście Kolno w roli gospodarza, reprezentowały niezawodne Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Wszystkich uczestników biesiady powitali Andrzej Duda Burmistrz Miasta Kolno i Wojciech Sekściński Prezes KRUS, który był głównym sponsorem imprezy. Biesiada kolneńska to jedna z większych imprez w naszym regionie, która ma na celu wymianę doświadczeń artystycznych seniorów oraz ich integrację, poznawanie innych środowisk czy osób. Publiczność miała przyjemność wysłuchać starych odkurzonych utworów muzyki ludowej i cygańskiej. Nie zabrakło też piosenek z repertuaru gwiazd scen zagranicznych. Miła, przyjazna atmosfera w rytmach muzyki udzieliła się wszystkim uczestnikom i zgromadzonej publiczności, która razem z artystami ruszyła do tańca na placu biesiadnym przy KOKiS. Na koniec imprezy wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy, wręczane przez Alicję Szymańską Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Mieczysława Śniadacha Przewodniczącego Rady Miasta Kolno. Padły też słowa szczególnych podziękowań dla seniorów za ich zaangażowanie w pracę twórczą, za zapał i energię życiową, którą mogliby obdarzyć młodsze pokolenia. Zwieńczeniem wszystkiego było wspólne zaśpiewanie Sto lat dla wszystkich artystów biorących udział w tej barwnej muzycznej imprezie.

Sponsorzy IV Biesiady Kolneńskiej: Burmistrz Miasta Kolno, KRUS, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Netkomp Marcin Orłowski, Auto Partner s.c. Waldemar Rogowski i Marcin Biedrzycki, Firma Budowlana „Kolbud” sp. j. Kolno, Hurtownia Agro- Polbud „Mrówka” Kolno, Sklep Spożywczo- Przemysłowy Piotr Szymański, Sklep Spożywczy Centrum Urszula Zielińska, Piekarnia „Kraska” P. Karwowskich, Sklep z częściami zamiennymi do maszyn rolniczych Janina i Robert Ciszewscy, Sklep Mięsny ”U Mańka”, KOKiS, Agrocentrum, Usługi Transportowe i Handel Alfred Święczkowski. Wszystkim sponsorom za ich miły gest i zrozumienie potrzeb społeczności seniorskiej, serdecznie dziękujemy.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 23