plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”

Email Drukuj

20 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” . Finalistki przeglądu rejonowego, ,który odbył się 5 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, ponownie zdobyły nagrody w swoich kategoriach. W przeglądzie udział wzięło 48 uczestników. Przewodniczący jury Józef Zyśk stwierdził, iż konkurs ten wciąż cieszy się ogromną popularnością, a z roku na rok coraz więcej jest tych najmłodszych dzieci w wieku 4 i 5 lat, które już w tak młodym wieku wykazują niezwykłe umiejętności wokalne i osiągają tak wysoki poziom wykonawczy. Dodał, że cieszy fakt , iż coraz więcej rodzin wspólnie z pociechami wychodzi na scenę aby pokazać jak wielką wartością jest wspólne śpiewanie, granie na instrumentach. Wspólna zabawa i po prostu bycie ze sobą, a głównym założeniem festiwalu jest WSPÓLNE MUZYKOWANIE, a tym samym rozwijanie wrodzonych zdolności dzieci . Na zakończenie wielkie brawa wychowankom KOKiS z grupy "Rytmikobalerinka".

Nikola Dardzińska z Kolna –I miejsce w kategorii: solista w konkursie piosenki

Nadia Podeszwik z Kolna –III miejsce w kategorii: zespół rodzinny w konkursie piosenki

Dzieciom oraz ich opiekunom oraz instruktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

,, Aktywny Senior – to zdrowy senior”

Email Drukuj

sportowo senior (Kopiowanie)

Galeria Foto.

,, Aktywny Senior – to zdrowy senior” pod takim hasłem 18 maja na terenie bazy harcerskiej w Koźle, odbył się piknik sportowy Seniorów.Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa seniorów Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Kolneńskiego Koła Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów, rywalizowała w wielu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Były biegi , rzuty woreczkami do celu, zbijanie kręgli, strzelanie z łuku, strzały piłką do bramki, skoki przez skakankę, podbijanie piłeczki pingpongowej. Rozegrano mecz w ,, dwa ognie”, ponadto panowie rywalizowali w ilości wykonywanych pompek . Zorganizowany piknik dowodzi, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody do uprawiania sportu. Najstarsi uczestnicy imprezy liczą blisko 90lat . Dzięki dofinansowaniu pikniku przez Starostwo Powiatowe w Kolnie, były nagrody dla uczestników konkurencji sportowych, jak również ,, strawa”. Ponadto nie zabrakło czasu na piosenki i zabawy przy ognisku. Słowa podziękowania dla harcerzy z Hufca Kolno, za gościnność i pomoc przy sportowym pikniku.

Zapraszamy na następną imprezę sportową Seniorów już w październiku, na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się „Kolneńska Senioriada” .

 

Tajemnice teatru

Email Drukuj

IMG 7911

W środę 11 maja, grupa uczniów ze szkół podstawowych w Kolnie wyjechała na wycieczkę do Białegostoku. Głównym punktem wyjazdu był spektakl teatralny „Pinokio” Białostockiem Teatrze Lalek. Po spektaklu grupa wzięła udział w lekcji teatralnej prowadzonej przez aktora BTL oraz zwiedziła wystawę w „Piwnicy Lalek” Białostockiego Teatru Lalek. Wyjazd zorganizowała grupa nieformalna „ Razem dla Dzieci” w ramach projektu „Odkrywamy tajemnice teatru” finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji i Sportu oraz Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

lewa

 

 

 

 

 

 

"MAMA, TATA I JA" 2016

Email Drukuj

mama tata2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 5 maja w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje rejonowe XXIV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pn. „Mama, tata i ja”. W kolneńskim konkursie wystąpiło 24 dzieci w wieku od 4- 7lat.Tradycyjnie wszystkie małe pociechy zaprezentowały wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów. Dlatego komisja konkursowa, miała bardzo trudne zadanie wyboru trójki uczestników kwalifikującej się na konkurs wojewódzki w Białymstoku. Po długiej naradzie postanowiła zakwalifikować: Nikolę Dardzińską, Natalię Bogdańską i Nadię Podeszwik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i maskotki ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Organizator dziękuje rodzicom i opiekunom za przygotowanie małych artystów do konkursu.

 

Nordic Walking Studentów UTW 2016

Email Drukuj

nording.fota

Kolneńscy seniorzy po raz drugi włączyli się do Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2016 (w Polsce organizowany już czwarty raz). W minioną środę ponad 30 –osobowa grupa wyruszyła obwodnicą Kolna, pokonując (najwytrwalsi) pięciokilometrową trasę. Po powrocie, na mecie (plac KOKiS) czekał na uczestników poczęstunek ( m.in. kiełbaski, kaszanka) zasponsorowany przez Bank Spółdzielczy w Kolnie. Wszyscy uczestnicy tegorocznego Marszu otrzymali okolicznościowe dyplomy, medalami zostali uhonorowani m.in. najstarsi, tj: Stanisława Makowska(87 lat), Sokołowska Teresa- obie panie przyjechały z |Korzenistego. Medalami obdarowano również najlepszych w konkursach przeprowadzanych podczas imprezy. Seniorzy zmagali się w konkurencjach takich jak skojarzenia czy rozszyfrowywanie skrótów. Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 23