plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Wyniki konkursu plastycznego pt. ”KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Email Drukuj

kartka bożonarodzeniowa2015

10 stycznia, wyłoniono najciekawsze prace, biorące udział w konkursie plastycznym pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”. Konkurs tradycyjnie już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Organizowany jest przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku na konkurs nadesłano 89 prac dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Jury konkursowe wyróżniło po trzy prace w każdej kategorii. Pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe ufundował organizator.

Więcej…
 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2016

Email Drukuj

krol2016

Galeria Foto.

Mieszkańcy Kolna 6 stycznia – dzień Objawienia Pańskiego - świętowali biorąc udział w Orszaku Trzech Króli. Po nabożeństwie odprawionym o godz. 12:30 w kościele św. Anny barwny korowód, na czele z królami, pasterzami i aniołkami – w asyście duszpasterzy obu kolneńskich parafii – przemaszerował ulicami miasta. Orszak w Kolnie zorganizowano trzeci raz z rzędu.

Monarchowie - w których wcielili się pracownicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu -  przyodziani w dostojne szaty, prowadzili tłum kolędników przystrojonych w korony i dzierżących flagi oraz proporce w kolorach symbolizujących trzy kontynenty. Głównym przesłaniem świąt Objawienia Pańskiego jest bowiem oddanie czci Dzieciątku Jezus niezależnie od rasy, języka czy kultury.

Z głośnym kolędowaniem na ustach uczestnicy orszaku wkroczyli w progi świątyni Chrystusa Króla Wszechświata. Tam indywidualnie pokłoniono się nowonarodzonemu Chrystusowi. W nowym kościele wysłuchano też koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu parafialnej scholii. Następnie królowie obdarowali najmłodszych mieszkańców cukierkami. Chętni mogli również wesprzeć datkiem pieniężnym organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie.

Organizatorami kolneńskiego Orszaku Trzech Króli byli: Parafia św. Anny w Kolnie, Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Autor: Andrzej Konopka

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2015 w KOKiS

Email Drukuj

jar2015str (Kopiowanie)

Galeria Foto.

6 grudnia 2015r. w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, już kolejny raz gościliśmy wystawców na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W tym roku wśród dwudziestu twórców, którzy przybyli na jarmark, można było kupić różne przedmioty rękodzieła artystycznego związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Królowały wśród nich ozdoby choinkowe, stroiki, aniołki i mikołaje wykonane ręcznie, nie zabrakło pierników i wypieków świątecznych. Tradycyjne na jarmarku, czas przy zakupach umilały nam śpiewając kolędy Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Wśród przepięknych przedmiotów wystawianych tego dnia i muzyce zespołu, można było poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS najlepszy w województwie!!!

Email Drukuj

bialy ania

W dniach 24 i 25 listopada na deskach sceny Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku odbyły się prezentacje konkursowe edycji wojwódzkiej Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok 2015- scena dziecięca. Konkurs organizuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. W tegorocznym konkursie udział wzięło 19 zespołów teatralnych. Dnia 28 listopada w Białostockim Teatrze Lalek odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników , wręczenie nagród i wyróżnień w trzech kategoriach. Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS zdobył I Nagrodę w kategorii klas IV-VI za spektakl "Słoń Artysta", otrzymał statuetkę, nagrodę pieniężną oraz dyplom. Natomiast instruktorzy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu opiekujący się zespołem, otrzymali specjalne podziękowanie za opiekę artystyczną i dydaktyczną, oraz za pracę twórczą na rzecz edukacji teatralnej młodego pokolenia z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów artystycznych.

 

GRUNT TO RODZINKA

Email Drukuj

rodzinka str

Galeria Foto.

 22 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu na scenie sali widowiskowej, odbyła się kolejna premiera kabaretu Kolneńskich Dziewczyn z Plusem. Wypełniona widownią do granic wytrzymałości sala, świadczy o rosnącej rzeszy fanów zespołu. Całkowicie nowy program, tym razem artyści przygotowali zabawne skecze z życia przeciętnej polskiej rodzinki. Oczywiście w repertuarze nie zabrakło pełnych humoru piosenek, monologu czy wizualizacji fotografii tematyczne nawiązującej do rodziny. Grunt to rodzinka to kolejny występ kabaretu Kolneńskich Dziewczyn z Plusem po którym widownia wyszła w pełni zadowolona. Na koniec kwiaty dla zespołu za przepiękny występ wręczali: Sekretarz Miasta Kolno Mirosław Bajorek i Drektor KOKiS Beata Orzołek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 23