plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Wernisaż- ZAKOCHAJ SIĘ w KUBIE

Email Drukuj

Galeria Foto.

23.03. w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Wernisaż wystawy fotograficznej pt. ZAKOCHAJ SIĘ w KUBIE  autorstwa Ryszarda Sobolewskiego pod Honorowym patronatem Pani Konsul  Republiki Kuby Olivii Bisque Gonzalez, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Zanim w klimat barwnych fotografii i opowieści o Kubie wprowadził wszystkich Pan Ryszard, głos zabrali Pani Konsul Olivia Bisque Gonzalez i Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Po ciepłych słowach powitania przez Panią Konsul i Burmistrza Miasta wszystkich obecnych gości. Uczestnicy wystawy mogli zacząć rozkoszować się w przepięknych widokach Kuby, słuchając opowieści podróżnika. Który z prawdziwą pasją opowiadając tchnął życie w fotografie znajdujące się na wystawie. Dał im ducha i już nie były anonimowe dla oglądających. Wystawę można oglądać do 9 kwietnia w KOKiS. Zapraszamy!!!

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Pikulińskiej, która wcieliła się w rolę tłumacza na spotkaniu.

 

Wystawa malarstwa Małgorzaty Butkiewicz

Email Drukuj

Wystawa

W dniach 8- 21 marca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu można obejrzeć wystawę malarstwa Małgorzaty Butkiewicz. Jak sama artystka przyznaje malarstwo to wielka jej pasja od dzieciństwa. W swoich pracach przekazuje emocje i uczucia, stan swojego ducha… często jak tęskni za czymś z dzieciństwa przelewa to szybka na płótno. Kocha przyrodę, często wraca letnią porą do swojego rodzinnego domu na wiosce i gołą stopą spaceruje po polanach…Swoją miłością do malowania zaraża innych. Wspomina że spotkała na swojej drodze życia ludzi którzy pomogli w jej trudnych chwilach… dla tego stara się pomagać tym którzy tej pomocy potrzebują….swoje prace wystawia na licytacjach charytatywnych dla potrzebujących, pomaga osobom z niepełnosprawnością w postaci warsztatów malarskich… Prace Małgosi są wystawiane w Mazowieckim Domu Aukcyjnym, w Galerii Zygmunta w Olszynach, grupach malarskich oraz jak sama ostatnio przyznała iż wpadła na pomysł aby część swoich prac ozdobić ściany przychodni w Pasymiu gdzie mieszka, aby cieszyły oko pacjentów. Bo swoim szczęściem trzeba się dzielić i dawać radość innym…mówi. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

 

Dzień Kobiet w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu

Email Drukuj

Galeria Foto.

8 marca z okazji Dnia Kobiet w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się koncert zespołu „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Dodatkową okazją do świętowania w tym dniu była promocja drugiej płyty zespołu. Tradycyjnie już od lat w tym pięknym dniu przed koncertem, wszystkim kobietom wręczał kwiaty i składał życzenia Burmistrz Miasta Kolno. Po miłym i serdecznym powitaniu, publiczność mogła wysłuchać piosenek z najnowszej płyty Kolneńskich Dziewczyn z Plusem, a w przerwach między utworami bawić się przy skeczach specjalnie przygotowanych na ten świąteczny dzień. Radość płynąca ze sceny udzieliła się również publiczności i zaproszonym gościom, którzy na koniec brawami na stojąco poprosili o bis. Kwiaty i podziękowania dla zespołu za występ wręczył Burmistrz Miasta Kolno. Solidaryzując się z Ukrainą prowadzona była zbiórka do puszki, w której uzbierało się 785 zł.  Ponadto Zespół postanowił przekazać w całości dochód w kwocie 870 zł ze sprzedaży swojej płyty na pomoc Ukrainie. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej: BS Łomża 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 z dopiskiem „UKRAINA”

 

Konkurs „ KOLNO W CZTERECH PORACH ROKU -2022”

Email Drukuj

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

pod patronatem Burmistrza Miasta Kolno

„ KOLNO W CZTERECH PORACH ROKU -2022”

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs z dziedziny sztuki fotograficznej: „ KOLNO W CZTERECH PORACH ROKU -2022”
2. Organizatorem konkursu jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

Więcej…
 

Żegnamy naszą koleżankę

Email Drukuj

Z głębokim żalem żegnamy naszą koleżankę Jolantę Banachowska, długoletnią księgową w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Zawsze pogodna, wesoła, pełna pomysłów i planów na przyszłość. Walcząca od kilku lat z chorobą do końca wierząc w szczęśliwe jej zakończenie. Jednak życie pisze swoje scenariusze… .

 

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrektor i Pracownicy

KOKiS

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 23