plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

V Biesiada Kolneńska

Email Drukuj

Galeria Foto.

22 sierpnia na placu przed Kolneńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu odbyła się V Kolneńska Biesiada. Na scenie wystąpiły zespoły seniorskie z dwunastu miejscowości naszego regionu. Gwiazdą wieczoru był dobrze znany wszystkim z takich utworów jak „Beata” czy „Kolorowe Jarmarki” Janusz Laskowski. Licznie zgromadzoną widownię, zespoły i zaproszonych gości przywitała na początku Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Miłe słowa do uczestników wypowiedział Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, doceniający ich zaangażowanie i pracę artystyczną. Wszyscy biesiadnicy mogli zjeść tradycyjną grochówkę serwowaną prosto z kuchni polowej, napić się kawy ze słodkim ciastkiem. Dzieci natomiast miały dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Czyli dla każdego coś miłego w rytmach skocznych melodii płynących ze sceny. Organizatorami V Biesiady Kolneńskiej byli Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Sportu w Kolnie. Sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy w Kolnie.

 

Letnie Kino z Radiem"Nadzieja"

Email Drukuj

Galeria Foto.

12 sierpnia na parkingu przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w godzinach wieczornych wyświetlony był film „Sami bez Mamy” w ramach Letniego Kina Plenerowego z Radiem „Nadzieja”. Piękna wieczorna letnia sceneria, wygodne leżaki i pełna humoru włoska komedia na pewno pozwoliły na odprężenie i wprawiły oglądających w dobry nastrój. Letnie Kino Plenerowe to jedna z licznych form kulturalnych jakie proponuje KOKiS w czasie tegorocznych wakacji.

 

Warsztaty w KOKiS "Teatr uczy nas żyć"

Email Drukuj

Galeria Foto.

29 lipca 2021 roku o godz. 18:00 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się spektakl pt. „Kopciuszek” wieńczący 10 godzinne warsztaty teatralne pn. „Teatr uczy nas żyć”. Organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Kultury i Sportu. Dofinansowane ze środków Województwa Podlaskiego na realizację zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr dziedzictwa narodowego, w tym mniejszości narodowych i etnicznych. Warsztaty prowadziły: aktorka Pani Beata Antoniuk i Pani scenograf Ewa Filochowska- Karwowska z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Nasi mali aktorzy byli bardzo zaangażowani w zajęcia i choć było ich tylko kilka godzin to premierowy występ na scenie okazał się wspaniały. Publiczność która w tym dniu licznie dopisała mimo wakacji z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzała spektakl. Nagradzając małych artystów gromkimi brawami.

Dofinansowano ze środków Województwa Podlaskiego na realizację w 2021 roku zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego, w tym mniejszości narodowych i etnicznych.

 

 

Festyn „Imieniny Jana z Kolna”2021

Email Drukuj

Galeria Foto.

10 lipca na Stadionie Miejskim odbył się Festyn „Imieniny Jana z Kolna”., Organizatorami festynu od lat są Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy w końcu odetchnąć normalnością na tej cieszącej się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta imprezą. W tym roku dodatkowo zagraliśmy z „Wielkim Sercem dla Oli”. Tradycyjne występy artystyczne rozpoczęła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Pawła Podeszwika wraz z mażoretkami, których opiekunem jest Pani Beata Skrodzka. Następnie na scenie pojawiły się urocze kobiety z zespołu „07 zgłoś się” i nastoletnie solistki : Julia Wierzbicka, Amelia Szymańska, Aleksandra Skrodzka, Anna Wróblewska .Na koniec tego muzycznego programu zaprezentował się Dziecięcy Teatr Muzyczny.Wszyscy wykonawcy to uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu przez instruktor Annę Podeszwik. W dalszej części festynu wystąpiły „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Ta starsza młodzież bawi już od jedenastu lat publiczność na naszych imieninach. Po występach naszych kolneńskich artystów przyszedł czas na zaproszonych gości . Na scenie pojawił się Czarek Kuczyński z zespołem Brylanty&Bażanty. Miła dla ucha muzyka, dobry kontakt z publicznością tej olsztyńskiej kapeli był znakomitym muzycznym wprowadzeniem dla następnych wykonawców. Gwiazdę wieczoru Zespół „Eney” zapowiedział główny organizator imprezy Burmistrz Miasta Andzej Duda, wcześniej życząc mieszkańcom dobrego słonecznego wakacyjnego wypoczynku. Wspomniał też o małej Oli i zbórce pieniężnej jaka była prowadzona tego dnia. Zachęcając jednocześnie uczestników festynu do daru „ z serca dla serca”. Następnie zagrał zapowiedziany wcześniej Zespół „ Eney”. Dwie godziny koncertu tego zespołu rozkołysało wszystkich zgromadzonych na stadionie. Atmosfera dobrej zabawy nie opuszczała publiczności już do końca festyny na zakończenie którego wystąpił grający muzykę dance Bajorek D. W przerwach między występami prowadzone były licytacje wystawionych przedmiotów do sprzedaży. Kwota pieniężna zasiliła zbiórkę na rzecz małej Oli.

Organizatorzy dziękują przedsiębiorcom, którzy wsparli finansowo nasz Festyn „Imieniny Jana z Kolna”

Więcej…
 

Koncert "Wiara czyni cuda"

Email Drukuj

Galeria Foto.

13 czerwca po kilkumiesięcznej przerwie z powodu pandemii, odbył się długo wyczekiwany przez kolneńską publiczność i samych artystów koncert pt. „Wiara czyni cuda”, poświęcony pamięci naszego Papieża Św. Jana Pawła II. Wydarzenie to swoim patronatem objął Dziekan Kolneński ks. kan. Stanisław Uradziński oraz Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Piosenki i ogólny klimat koncertu, sprawił, że publiczność przeżywała chwile radości jak i wzruszeń. Swoistą tradycją koncertów poświęconych Św. Janowi Pawłowi II jest wykonanie dwóch najbardziej znanych pieśni i kojarzonych z osobą Papieża Polaka „Barki” oraz utworu „Abba Ojcze. Ze sceny wybrzmiały jeszcze takie utwory jak „Wybaczyć, aby żyć”, „Chcę być z Tobą” czy „Nie zastąpi Ciebie nikt” . Na bis zespół wykonał utwór „Ave Maria” Cacciniego. Występy naszych artystów ogromnie podobały się kolneńskiej publiczności, która nagrodziła śpiewających owacjami na stojąco. Zespoły wystąpiły w nowych strojach i na nowych podestach scenicznych, które ufundowali nasi sponsorzy: Bogumiła i Waldemar Skrodzcy, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Dorota i Jacek Bąk, Teresa i Piotr Gębarscy, Wiesław i Krzysztof Korzep i Zbigniew Szymański.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten koncert, sponsorom, realizatorom oraz widowni za tak gorące przyjęcie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 23