plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla KOKiS

Email Drukuj

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przystępuje do realizacji kolejnego projektu rozwijającego infrastrukturę ośrodka. Dzięki dotacji wysokości 64 000 zl z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Infrastruktura Domów Kultury 2020" będziemy mogli wyposażyć pracownie artystyczne w nowoczesne systemy oświetlenia i nagłośnienia scenicznego.  W pracowni teatralnej która pełni też funkcję sceny kameralnej naszego ośrodka zainstalowany zostanie nowoczesny cyfrowy system nagłośnienia elektroakustycznego oraz system oświetlania scenicznego oparty o technologie LED. Do pracowni choreograficznej  zakupiony zostanie również nowoczesny system nagłośnienia elektroakustycznego pozwalający na  odtwarzanie muzyki bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Pracownia muzyczna zostanie wyposażona w nowoczesny zestaw komputerowy wraz profesjonalnym oprogramowaniem muzycznym. Ponadto w pracowni muzycznej zostanie zainstalowany nowoczesny system nagłośnienia elektroakustycznego pozwalający na rejestrację wielościeżkową. Dopełnieniem nowego wyposażenia pracowni muzycznej będzie również  nowy instrument typu workstation.

Więcej…
 

Kolneńscy seniorzy w czasie pandemii

Email Drukuj

W czasie nowej rzeczywistości nasi seniorzy uczestniczyli i uczestniczą w różnych projektach i spotkaniach organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kolnie. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych związanych z pandemią. Wymuszona przez wirusa przerwa na krótko zatrzymała naszych aktywnych seniorów w domach. Już od czerwca wraz z poluzowaniem obostrzeń, potrzeba kontaktu i spotkań z innymi uczestnikami, spowodowała wznowienie działalności UTW w Kolnie.

Więcej…
 

Wakacyjny Konkurs Rozstrzygnięty

Email Drukuj

Galeria Foto.

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, był organizatorem wakacyjnego konkursu pn. „Poszukiwacze Kolneńskich Ciekawostek”. Osoby biorące udział w konkursie, miały do wykonania trzy zadania. W pierwszym zadaniu trzeba było poszukać najstarszych drzew rosnących na terenie miasta, drugie zadanie polegało na znalezieniu miejsc ze starych fotografii i pokazanie jak wyglądają te miejsca obecnie na zdjęciu. Trzecie zadanie polegało na znalezieniu osób, które pamiętają jak wyglądało nasze miasto kiedyś i spisaniu ich wspomnień jak żyło się w Kolnie wcześniej. Była to dobra rekreacyjna zabawa dla wszystkich miłośników historii lubiących spacery po naszym mieście. Konkurs prowadzony był w formie elektronicznej. Spośród nadesłanych prac, najlepiej wakacyjne zadania wykonały Aleksandra Bazydło i Amelia Długozima, które otrzymują nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez organizatora.

Więcej…
 

"Nasze drogi do wolności"

Email Drukuj

Galeria Foto.

15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego i 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i Centrum Integracji Społecznej w Kolnie, był organizatorem imprezy plenerowej pn. „Nasze drogi do wolności”. Już od godziny trzynastej trzydzieści na placu przy Szkole Podstawowej nr. 2 w Kolnie, mieszkańcy mogli oglądać wystawę sprzętu wojskowego. Była to niewątpliwie gratka dla najmłodszych naszych mieszkańców, którzy nie mają możliwości wyjścia do muzeum. Militaria to nie jedyna atrakcja tego dnia, dodatkowo dla dzieci przygotowane były bezpłatne zjeżdżanie. Można było uczestniczyć w zabawach ruchowych z chustą , czy pomalować twarz upodabniając się do swoich bohaterów z bajek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kolnie, tu dzieci miały wodną zabawę z hydronetką, mogły zobaczyć masę sprzętu gaśniczego znajdującego się w wozie strażackim, albo zmoczyć się przy kurtynie wodnej. Piękną oprawą muzyczną tego dnia był koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w jej bogatym muzycznym repertuarze nie zabrakło melodii marszowych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy tego pleneru mogli zjeść prawdziwą żołnierską grochówkę przygotowaną przez Firmę Gastronomiczną Pana Andrzeja Kamińskiego, któremu serdecznie dziękujemy. W imieniu organizatorów dziękujemy Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy, która czuwała nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

 

 

Koncert Kolneńskich Dziewczyn

Email Drukuj

Galeria Foto.

Koncert Kolneńskich Dziewczyn z Plusem w maseczkach o maseczkach. Zespół znowu bawi i rozśmiesza kolneńską publiczność. Mimo reżimu sanitarnego udało się wystąpić z nowym programem kabaretowym. W którym nie zabrakło tekstów o obecnej sytuacji w kraju związanej z pandemią. Tym razem publiczność dopisała tylko w połowie, ale to spowodowane było wymogami sanitarnymi. Radosne teksty piosenek, energia na scenie naszych artystów wprowadziły widzów w dobry nastrój tak potrzebny w tych ostatnich miesiącach. Niedzielny „Letni Koncert” nagrodzony brawami na stojąco, to mały zwiastun powrotu do normalności z czasów przed pandemią. Zapraszamy na kolejne bezpieczne występy w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 23