plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Kolneńska "Senioriada 2014"

Email Drukuj PDF

senioriada2014

Galeria Foto.

W sobotę 18 października na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się IV Kolneńska Senioriada o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorami tej cyklicznej imprezy są: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Kultury i Sportu w Kolnie. W zawodach rekreacyjno- sportowych udział brały drużyny reprezentujące : Gminę Łomża, Wysokie Mazowieckie, Gminę Kolno i Miasto Kolno. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Kolno- Andrzej Duda, a wśród gości honorowych przybyłych na sportowe święto seniorów znaleźli się: Przewodniczący Rady Miasta Kolno- Mieczysław Śniadach i Wicestarosta Powiatu Kolneńskiego- Wojciech Sekściński. Zacięta sportowa rywalizacja rozpoczęła się od sztafety z hula hop, w której pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Kolna i nie oddała prowadzenia już do końca zawodów, wygrywając sześć z ośmiu konkurencji. Do walki przez całe zawody zagrzewały zawodników, urocze czirliderki z Kolna. Pierwsze miejsce w IV Kolneńskiej „Senioriadzie” zdobyła drużyna z Kolna, drugie miejsca na podium zdobyły drużyny z Wysokie Mazowieckie i Gminy Łomża, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Czerownego reprezentująca Gminę Kolno. Pamiątkowe medale i dyplomy zawodnikom wręczała Pani Beata Orzołek Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Po sportowych zmaganiach dla wszystkich uczestników senioriady, odbył się specjalny występ niespodzianka. W barwnych cygańskich strojach, z programem skocznych przebojów, wystąpił zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Senioriada ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, oraz popularyzację aktywnego spędzenia czasu przez seniorów. 

 

Pumptrack wyróżniony tytułem "Sportowa Architektura Regionu 2014"

Email Drukuj PDF

warszawa1

Nowy kolneński obiekt sportowy przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, oddany do użytku we wrześniu tego roku znalazł się w gronie siedmiu laureatów wyróżnionych tytułem Sportowa Architektura Regionu 2014 w prestiżowym konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Krajowy konkurs organizowany jest  przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej.

9 października 2014 r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się 15. edycja tego konkursu, która zgromadziła ponad 300 gości.  Nagrody wręczali mistrzowie  polskiego sportu.:  Andrzej Supron – wybitny polski zapaśnik, trener i sędzia, multimedalista, który zyskał przydomek „profesor zapasów”; Marian Woronin – srebrny medalista olimpijski, przez 26 lat najszybszy biały biegacz na dystansie 100 m, obecnie prezes Polskiej Fundacji Lekkiej Atletyki; oraz Jacek Wszoła – specjalista w skoku wzwyż, po zdobyciu olimpijskiego złota nazywany „cudownym dzieckiem Montrealu”. Nie zabrakło również przedstawicielstwa Ministerstwa Sportu i Turystyki – resort reprezentowała Aleksandra Plucińska.

W kategorii Sportowa Architektura Regionu obiekty do konkursu zgłaszali Marszałkowie Województw. „Inwestycją godną uwagi zarówno ze względu na jej sportowy charakter jak również, wyróżniającą ją spośród innych pod względem architektonicznym jest tor rowerowy pumptrack, który powstał w Kolnie” – czytamy w rekomendacji do konkursu wystawionej przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Do tej pory powstały tylko 3 asfaltowe pumptracki w Polsce. Ten w Kolnie jest największy. Pumptrack stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. To prosty  i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek. Asfaltowy, rowerowy plac zabawy  pumptrack składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę po której można jeździć w obu kierunkach. Łączna długość toru wynosi 188 m. Na pumptracku świetnie sobie radzą również zawodnicy na rolkach i deskorolkach. Nagrodę w imieniu Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy odebrała  dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu  – Beata Orzołek.

 

Pumptrack i Boisko do Siatkówki Plażowej w KOKiS

Email Drukuj PDF

PAMP

25 września w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, zostały oddane do użytku nowe obiekty sportowe wchodzące w skład naszego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Kolna Andrzej Duda, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Przewodniczący Rady Miasta Mieczysław Śniadach, Dyrektor KOKiS Beata Orzołek, oraz Jacek Kowalski BTProject z firmy która wykonała obiekt. Podczas otwarcia odbył się pokaz  mistrzowskiej jazdy na pumptracku.  Przed żywo reagującą publicznością wystąpili: Bartosz Giemza z Rybnika – trzykrotny mistrz Polski w dyscyplinie BMX Racing, Marcin Oskiera   również z Rybnika - trzykrotny Mistrz Polski w dyscyplinie BMX w kategorii DIRT i  STREET  oraz Tomasz Przybylik – trzykrotny Mistrz Polski w wyczynowej jeździe na rolkach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do korzystania z zewnętrznego kompleksu sportowego przez cały rok. 

Galeria Foto.

 

Nowe inwestycje Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu

Email Drukuj PDF

W sierpniu na obiektach sportowych KOKiS, ruszyły prace  związane z budową toru rowerowego zwanego potocznie pumptrack. Wykonywany tor jako pierwszy w podlaskim i jeden z nielicznych w Polsce, będzie miał nawierzchnię asfaltową. Celem KOKiS było, żeby tor rowerowy był w pełni wykorzystany zarówno przez rowerzystów jak również przez deskorolkowców i rolkowców , dlatego od samego początku został ulokowany przy skateparku i z nim połączony. Wybrana przez inwestora nawierzchnia stwarza właśnie takie możliwości. W chwili obecnej na powierzchni toru wylewany jest asfalt, który jest kształtowany wałkami ręcznie. Wykonawcą jest poznańska firma BTProjekt. Jak mogliśmy już zauważyc ( szczególnie użytkownicy skateparku), nie są to zwykli budowlańcy, ale ludzie z pasją, którzy każdy garb, hopkę , łuk lub bandę testują osobiście. Jak się dowiedzieliśmy, są również zawodnikami biorącymi udział w mistrzostwach w tej dyscyplinie. Prace odbywają się zgodnie z planem i jeżeli utrzyma się słoneczna pogoda zostaną zakończone w planowanym przez inwestorów terminie. Jednocześnie trwają prace przy boisku do piłki plażowej, którego wykonawcą jest Firma Piruet z Warszawy. Całkowicie profesjonalne boisko do gry w piłkę plażową na pewno zadowoli wszystkich miłośników letniego wypoczynku. Specjalnie dla kibiców siatkówki plażowej, przy boisku wysypana będzie część plażowa, na którą serdecznie zapraszamy w słoneczne dni. 

pumptrack1 pumptrack pumptrak

 

Podsumowanie rozgrywek sportowych

Email Drukuj PDF

podsumowanie gazeta

28 sierpnia na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wakacyjne turnieje piłki nożnej. Cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży wakacyjne rozgrywki to jedna z wielu form rozrywek sportowych, jakie przegotował dział sportu KOKiS. Puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodników wręczali:  Sekretarz Miasta Kolno Mirosław Bajorek i Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Beata Orzołek.

Wyniki poszczególnych rozgrywek.

Mundial Drużyn Podwórkowych

Mistrz Mundialu do lat 12 drużyn podwórkowych zespół BELGII, zdobył 24 punkty strzelił 34 bramki stracił 4 bramki

Więcej…
 

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

oldboye (Kopiowanie)

29.06.2014r. na Stadionie Miejskim w Kolnie, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem turnieju był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W rozgrywkach udział brały cztery drużyny z Kolna, Giżycka, Łomży i Grajewa. Po zaciętych pojedynkach w systemie każdy z każdym, pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy oldbojów z ŁKS Łomża. Drugie miejsce zajęła ekipa z Giżycka, trzecie przypadło drużynie gospodarzy turnieju. Królem strzelców został Marcin Sawko ŁKS Łomża, a najlepszym bramkarzem Artur Nadolny ŁKS Łomża. Puchary dla drużyn wręczał Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Galeria Foto.

 

Pierwsze miejsce zawodniczki UKS KOKiS

Email Drukuj PDF

asia

W dniach 13-15 czerwca 2014 r. w Wilnie rozegrano 4th LITHUANIAN CADET & MINI CADET OPEN w tenisie stołowym, będący memoriałem ku czci  znakomitej trenerki litewskiej Brone Balaisiene. W turnieju znajdującym się w kalendarzu zarówno europejskiej (ETTU) i światowej (ITTF) federacji tenisa stołowego,€“ zagrało 180 zawodników z 12 krajów: Norwegii, Finlandii, Szwecji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Holandii, Czech, Polski, Łotwy, Estonii i Litwy. Poziom turnieju był wysoki, ponieważ bardzo silne reprezentacje wystawiły ekipy Rosji, Litwy Białorusi i Ukrainy. W zawodach z powodzeniem wystąpiła zawodniczka UKS Kokis Kolno-Joanna Sokołowska, która zwyciężyła w najliczniej obsadzonej kategorii mini-cadet (56 uczestniczek).

 

Wiadomości sportowe KOKiS

Email Drukuj PDF

W dniu 23 maja, na głównej płycie boiska Stadionu Miejskiego w Kolnie, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem, którego był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Mimo, że pogoda nie pomagała piłkarzom , to trzeba przyznać że turniej stał na dobrym poziomie. Grano twardo , ale z poszanowaniem przeciwnika. Do rozgrywek zgłosiło się pięć zespołów,  mecze rozegrano systemem, każdy z każdym i dopiero ostatnie  spotkania wyłoniły zwycięzców turnieju.

Więcej…
 

UKS KOKIS Kolno- Joanna Sokołowska

Email Drukuj PDF

MISTRZOSTWA POLSKI

W rozegranych w dniach 14-18 maja Mistrzostwach Polskich Młodziczek dwa brązowe medale, w grze pojedynczej i podwójnej zdobyła zawodniczka kolneńskiego UKS KOKIS Kolno Joanna Sokołowska. Gratulacje dla zawodniczki i trenera. 

 

II Mini Olimpiada Przedszkolaka - Kolno 2014

Email Drukuj PDF

olimpiada2014

Galeria Foto.

21 maja w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się II Kolneńska Mini Olimpiada Przedszkolaka. W zawodach udział wzięło sześć drużyn przedszkolnych, były to „Jagódki” z opiekunem- Panią Barbarą Pupek, „Żabki”- opiekun Pani Małgorzata Kijek, Grupa SP 2 z opiekunami Paniami Katarzyną Arnistą i Emilią Stachelek, grupa 0 „B” – z Paniami Ewą Wołczyńską i Ewą Sałatą, grupa 0 „C”- z Paniami Małgorzatą Biedrzycką i Małgorzatą Chutkowską, oraz grupa 0 „A”- z opiekunem Panią Barbarą Konopka. Zespoły liczyły po ośmiu zawodników, którzy wystąpili w sześciu konkurencjach sportowych. Początek imprezy sportowej, jak na olimpiadę przystało, to przemarsz wszystkich zespołów i zawieszenie olimpijskiej flagi.  Uroczystego otwarcia zawodów i zapalenia znicza olimpijskiego, dokonały Pani Jadwiga Lutrzykowska- Dyrektor Przedszkola Nr 4 w Kolnie i Pani Beata Orzołek- Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Po zaciętych, pasjonujących pojedynkach w atmosferze przyjaznej rywalizacji zgodnej z duchem olimpijskim, pierwsze miejsce zajęła drużyna 0 „A”- opiekunem, której jest Pani Barbara Konopka, w tym miejscu dla zwycięzców składamy serdeczne gratulacje. Nastęne w kolejności miejsca w Mini Olimpiadzie zajęły drużyny:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>