plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Asia zdobywa puchar PKOL

Email Drukuj PDF

asiapuchar

W dniach 08-09.06.2013 r. w Warszawie rozegrano finałowy turniej Mini-Olympic Games i turniej o Pucharu Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozgrywki przeznaczone dla dzieci urodzonych w latach 2001 i młodszych. W wielostopniowych eliminacjach, prawo gry w finale wywalczyło 32 zawodników i zawodniczek. Po raz ostatni (ze względu na wiek) uczestniczyła w tych prestiżowych zawodach, w świecie tenisa stołowego, zawodniczka UKS KOKIS Kolno Joanna Sokołowska.

W sobotę rozegrano turniej MOG. Kolneńska zawodniczka, rozstawiona w zawodach z nr 1, do półfinałów wszystkie mecze wygrała w stosunku 3:0.  W grze o finał, uległa swojej przeciwniczce 2:3. Pozostała więc gra o 3 miejsce, którą Asia pewnie, znów 3:0, rozstrzygnęła na własną korzyść. 

W niedzielę rozegrano turniej PKOL, w którym uczestniczyły najlepsze 16-stki zawodniczek i zawodników z turnieju MOG. Ten turniej przebiegał pod dyktando kolnianki, która jedynego seta straciła dopiero w finale, pokonując zwyciężczynię MOG 3:1.

Trener Eugeniusz Skibniewski jest bardzo zadowolony z występu w swojej podopiecznej. W krótkim podsumowaniu dwudniowych zmagań podkreślił, że Asia była najlepszą zawodniczką zawodów, wygrała 13 spotkań, przy jednej porażce, miała stosunek setów 41:4. U zwyciężczyni turnieju MOG, która miała taki sam bilans wygranych i porażek, stosunek setów był dużo gorszy i wynosił 40:10. Nawet przegrany pojedynek, stał na wysokim poziomie, ale akurat w tym meczu przeciwniczce mówiąc gwarą tenisową wszystko „siedziało w stole”. Było to bardzo udane zakończenie dobrego sezonu Asi. Teraz czas na krótki odpoczynek, a później ciężka praca na letnich zgrupowaniach.

 

Już pływam

Email Drukuj PDF

juzplywam

29 maja br. odbyły się ostatnie zajęcia nauki pływania organizowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, prowadzone przez Renatę Pogorzelską i Leszka Owczarczyka. Zajęcia prowadzone były od października 2012 r. do końca maja 2013 r. w kilku grupach wiekowych, począwszy od grupy najmłodszej 4 – latków, a kończąc na grupie zawansowanej.

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu uhonorował dyplomem „ Już pływam” najmłodszych uczestników.

Zapraszamy na kolejne zajęcia, które rozpoczną się w październiku 2013 r.

Galeria Foto.

 

Mecz Oldbojów Kolno- Łomża

Email Drukuj PDF

oldboje We wrześniu 2012 roku odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami: „ Oldboje z Kolna ”, a byłymi zawodnikami ŁKS-u Łomża, który zakończył się zwycięstwem kolnian 4:0.

20 maja 2013 roku Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu  zorganizował na stadionie miejskim w Kolnie mecz rewanżowy tych drużyn. Tym razem „ Oldboje z Kolna ” ponieśli porażkę przegrywając mecz 0-3.

Bramki dla drużyny z Łomży zdobyli ( 2 bramki - Artur Nadolny oraz Zbyszek Rańczuch).

Zespół „ Oldboje z Kolna ” reprezentowali:

Galeria Foto.

Więcej…
 

Joanna Sokołowska UKS KOKiS

Email Drukuj PDF

joanna1

W dniu 11.05.2013 r. w Kocudzy rozegrano turniej strefowy dla województw : warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, Ogólnopolskiego Turnieju Mini Olimpic Games pod patronatem Ministra Sportu I Turystyki, adresowanego w tym roku dla dzieci urodzonych w 2001 r. i młodszych.  W turnieju półfinałowym wzięli  udział zawodnicy/czki, którzy w eliminacjach wojewódzkim uplasowali się na miejscach 1-8.  W reprezentacji województwa podlaskiego znalazła się reprezentantka UKS KOKiS Kolno Joanna Sokołowska. Kolneńska zawodniczka, rozstawiona z nr 1  pewnie wygrała turniej,  wygrywając wszystkie pojedynki w stosunku 3:0 kwalifikując się na turniej finałowy.

 

Wiadomości- Tenis Stołowy

Email Drukuj PDF

fototenis

W Brzegu Dolnym w dniach  3-5.05.2013 odbyły się drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików (rocznik 2000 i młodsi) w tenisie stołowym. Do tego najwyższego szczebla rozgrywek w kraju w tej kategorii wiekowej, wywalczyła awans drużyna UKS KOKiS Kolno i indywidualnie Joanna Sokołowska.  Pierwszego dnia rozegrano turniej drużynowy. Nasze dziewczęta rozstawione z nr 10 (na 16 drużyn) wygrały 1 mecz oraz poniosły 2 porażki i zakończyły rozgrywki na miejscu  w przedziale 9-12.

W następnych dniach rozegrano turniej indywidualny i deblowy. W obu dopiero ćwierćfinale, w przedziale miejsc 5-8, swój udział w mistrzostwach zakończyła Asia Sokołowska (rozstawiona z nr 10). Kolnianka dosłownie otarła się o medal, w deblu dwa ostatnie sety przegrała z partnerką z Rawy Mazowieckiej grając na „przewagi”.  W grze indywidualnej uległa po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku, 8 zawodniczce w Europie z rocznika 2001, członkini kadry narodowej Polski Juniorek.

Więcej…
 

AWANS DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI ZAWODNICZEK UKS KOKiS

Email Drukuj PDF

awans

Podczas  rozegranych w dniu 27.04.2013 r. w Piaskach pod Lublinem półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, awans na turniej finałowy wywalczyła drużyna dziewcząt, reprezentująca UKS KOKiS Kolno. Kolneńskie mistrzynie województwa pewnie awansowały do finałów Mistrzostw Polski pokonując po drodze kluby z województwa lubelskiego i mazowieckiego. W gronie 16 zespołów będą rozstawione z nr 10. Awans drużyny na najwyższy szczebel jest dużym sukcesem kolnianek i trenera Eugeniusza Skibniewskiego. Skład drużyny: Sokołowska Joanna, Szymanowska Zuzanna i Zabielska Klaudia. Ponadto w indywidualnych Mistrzostwach Polski wystartuje liderka drużyny Joanna Sokołowska, która z racji wysokiej pozycji na liście rankingowej nie musiała brać udziału w eliminacjach.

 

Tydzień wcześniej rozegrano w Grajewie Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Mini Olimpic Games i PKOL pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Rozgrywki te adresowane są w tym roku, dla dzieci z roczników 2001 i młodszych. Turniej w kategorii dziewcząt zakończył się zwycięstwem Joanny Sokołowskiej. Przed nią teraz eliminacje strefowe. GRATULACJE

 

UKS KOKiS NAJLEPSZY

Email Drukuj PDF

fototenis

 MISTZROSTWA  WOJEWÓDZTWA  MŁODZIKÓW ,ŻAKÓW I SKRZATÓW za sezon 2012/2013

ZŁOTY MEDAL

Po indywidualnych sukcesach Joanny Sokołowskiej  na szczeblu ogólnopolskim , duży sukces  odnotowała  drużyna UKS KOKiS  Kolno  w  składzie  : Joanna Sokołowska , Zuzanna Szymanowska i Klaudia Zabielska , które 06.04.2013r. w Piątnicy wywalczyły DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA Podlaskiego w kategorii MŁODZICZEK .Zwycięstwo to dało awans do półfinału ogólnopolskiego  przed Mistrzostwami Polski Młodzików .Startujące z Nr.1 /wg punktacji z ogólnopolskiego rankingu  PZTS w Warszawie po III WTK i OTK./ -  w półfinale  pokonały 3-0  MLUKS  MOSiR Grajewo a w finale 3-1 UKS SOVIT  Białystok. Należy nadmienić , że udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek zapewniła już Joanna Sokołowska / Nr 10  w rankingu PZTS po III OTK /.

BRĄZOWY MEDAL

Udanym debiutem na turnieju rangi wojewódzkiej – Indywidualne Mistrzostwa Województwa w kategorii SKRZATEK  w tenisie stołowym  rozpoczęła  start  najmłodsza zawodniczka UKS KOKiS Kolno Martyna Gąsiewska  2005 r., która  w tej kategorii wiekowej wywalczyła brązowy medal .W walce o II miejsce  przegrała po 5-cio setowym  , wyrównanym pojedynku z zawodniczką  /nr 2 z rankingu POZTS/ -Rzemieniecką Dominiką- UKS PŁOMIEŃ Dobrzyniewo.

Gratulacje dla zawodniczek i trenera Eugeniusza Skibniewskiego.

 

"STOLARZE" KOZIOŁ MISTRZEM

Email Drukuj PDF

puchar 17 marca zakończyły się rozgrywki IV Edycji Międzyzakładowej Ligi Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Organizatorem i pomysłodawcą ligi jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tej edycji udział wzięło 11 drużyn z naszego powiatu. Zwycięstwo odniosła drużyna „Stolarzy” Kozioł, drugie miejsce przypadło dla „Mlekpolu” Kolno, a miejscem trzecim zadowolić musiała się drużyna „Pogotowia Ratunkowego” Kolno. W ostatniej kolejce doszło do kilku zaskakujących  rozstrzygnięć. Lider chyba jednak odpuścił sobie spotkanie z druzyną PECiGW przegrywając 3-1, a mecz nie był porywającym widowiskiem. Obraz niedzielnych zmagań zmienił mecz „ Niebiescy”- „Pogotowie” . Może dlatego ,że nie było to spotkanie o przysłowiową pietruszkę. Drużyna pogotowia potrzebowała trzech punktów do zajęcia drugiego miejsca w tabeli. Jednak ta sztuka okazała się nieosiągalna w tym dniu niebiescy postawili wysoko poprzeczkę i przy wielkim aplauzie publiczności wygrali 5-4 z wyżej notowaną drużyną pogotowia. W ostatniej kolejce swój honorowy punkt w turnieju zdobyli piłkarze powiatu kolneńskiego remisując bezbramkowo z „Agrocentrum”. Królem strzelców został zawodnik drużyny "Stolarzy" - Damian Bastek. Puchary i medale zawodnikom wręczał Przewodniczący Rady Miasta Kolno - Mieczysław Śniadach

Galeria Foto.

Więcej…
 

II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Email Drukuj PDF

siatka marzec2013 "Mgła" Zabiele- Najlepsza.

16 marca 2013 na hali sportowej KOKiS, odbył się po raz drugi Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Kolneńskiego. Organizatorami turnieju są : I Liceum Ogólnokształcące w Kolnie im. Adama Mickiewicza oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W rozgrywkach udział wzięło sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Najwięcej emocji sportowych, było w spotkaniach półfinałowych i finale gdzie o wygranych decydował tajbrek. Zwycięstwo w zawodach odnieśli siatkarze „Mgły”- Zabiele, pokonując w finale zawodników z Zambrowa. Puchary dla drużyn biorących udział w turnieju ufundował Starosta Powiatu Kolneńskiego - Henryk Duda, który sprawował honorowy patronat nad imprezą. Dyplomy i puchary, zawodnikom wręczał Przewodniczący Rady Miasta Kolno- Mieczysław Śniadach.

Galeria Foto.

Więcej…
 

Wyniki 9-10.03. HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Email Drukuj PDF
Jeszcze tylko dwie kolejki spotkań i poznamy mistrza Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kolno.
Wyniki spotkań 09.03.13:
PECiGW-Ś- Pogotowie Ratunkowe 1-2 (Piotr Sokołowski) - (Mariusz Polkowski, Piotr Nerko)
AGROCENTRUM - ZM KOLNO 1-0 (Krzysztof Poświata)
Powiat Kolneński - OSP Mały Płock 0-3 (Michał Połoński 2 bramki, Wiesław Rybicki)
NIEBIESCY - OSP Turośl 3-2 (Adam Żyliński 2 bramki, Grzegorz Korwek) - (Rafał Rolka, Michał Stachelek)
Gmina Stawiski - STOLARZE Kozioł 1-8 (Krzysztof Rutkowski) - (Bastek Damian 3 bramki, Romatowski Piotr 3 bramki, Borawski Konrad 2 bramki)
MLEKPOL Kolno -
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>