plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW W TENISIE STOŁOWYM

Email Drukuj PDF

W dniach 24 i 25.04.2021r. w hali sportowej SP 49 w Białymstoku najmłodsi zawodnicy województwa podlaskiego rywalizowali o tytuły mistrzów w turniejach gry pojedynczej, deblowej i drużynowej. Aleks Prusinowski i Cezary Chutkowski – licencjonowani zawodnicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu jako nieliczni zawodnicy spoza białostockich klubów województwa reprezentowali miasto Kolno w turnieju rangi mistrzowskiej. W turnieju gry pojedynczej Aleks Prusinowski rozegrał pięć pojedynków z których trzy wygrał i dwa przegrał i ostatecznie wywalczył 7 miejsce. Cezary Chutkowski zaliczył dwa zwycięstwa i wywalczył miejsce IX .

W turnieju o drużynowe mistrzostwo województwa zawodnicy KOKiS w składzie Chutkowski & Prusinowski wywalczyli miejsce V i był to historyczny start najmłodszych zawodników z Kolna w tej rangi i szczebla turnieju tenisa stołowego. W mistrzostwach uczestniczyło 27 młodzików, spośród których to członkowie klubów białostockich, z którymi Prusinowski i Chutkowski prowadzili zacięte pojedynki lecz do zwycięstw brakuje doświadczenia startowego w turniejach tenisa stołowego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

 

I Grand Prix Województwa żaków w tenisie stołowym

Email Drukuj PDF

W ramach rozgrywek indywidualnych POZTS w Białymstoku w sezonie 2020/21 w Dobrzyniewie Dużym 12.12.2020r, najmłodsi adepci tenisa stołowego województwa podlaskiego rywalizowali w turnieju klasyfikacyjnym z cyklu Grand Prix. Aleks Prusinowski – zawodnik KOKiS Kolno w gronie 20 startujących zawodników wywalczył 5 miejsce. Kolnianin jako turniejowa 2 minimalnie przegrał w walce o finał 2-3 z Sokołowskim i w grze o 3 miejsce 2-3 z Bujnowskim– zawodnikami białostockiej Ósemki. Trudna jest jednak rywalizacja z grupą zawodników klubowych, którzy na co dzień mają do dyspozycji własną salę sportową i w grupie treningowej jest kilku zawodników prezentujących wysoki poziom gry. Aleks z turnieju na turniej gra coraz lepiej i brakuje tylko rywalizacji z zawodnikami grającymi różnym sprzętem, a głównie okładzinami czopowymi i na tym turnieju tego doświadczył. Jest to początek sezonu i kariery zawodniczej tego zawodnika i można tylko oczekiwać coraz lepszych startów i prawidłowego rozwoju sportowego.

 

Wieczorny Turniej „Jupiter”

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Wieczorem 18 września na sztucznej murawie stadionu miejskiego w Kolnie, rozpoczęły się rozgrywki w piłkę nożną w kategorii 18 +. o Puchar Burmistrza Miasta Kolna. W rozgrywkach zagrały cztery drużyny tj. LZS Team, Trzynasty, Drewniaki i Teletubisie. Zawodnicy zagrali w systemie „każdy z każdym”. Pomimo dotkliwego chłodu atmosfera na boisku była gorąca, a o końcowej klasyfikacji turnieju zadecydowała 1 bramka. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszą okazała się drużyna LZS TTEAM , drugiej pozycji uplasowali się DREWNIAKI, a trzecie miejsce zajął TRYNASTY. Dużą niespodzianką rozgrywek była wysoka wygrana LZS-u z Drewniakami (6:3). Organizator bardzo dziękuje zawodnikom za świetne mecze, grę fair play, oraz gratuluje wytrwałości i kondycji. Mamy nadzieję, że w następnym turnieju spotkamy się w większym gronie. Puchary kapitanom drużyn wręczyła pani dyrektor KOKiS Alicja Szymańska.

 

Mistrzostwa województwa młodzików w tenisie stołowym

Email Drukuj PDF

Sezon rozgrywkowy w tenisie stołowym trwa od września do lipca każdego roku, jednak ze względu na pandemię mistrzostwa województwa i Polski decyzją władz PZTS w Warszawie z kwietnia i maja przesunięte zostały na nowy sezon czyli miesiące wrzesień i październik 2020r. Młodzicy i młodsi zawodnicy województwa podlaskiego 12.09.2020 r. w Dobrzyniewie Dużym walczyli o tytuły mistrzów i był to po półrocznej przerwie turniej w którym zawodnicy mogli sprawdzić swoje postępy. W mistrzostwach tych zagrał Aleks Prusinowski – zawodnik KOKiS Kolno, który posiadał licencję PZTS z ubiegłego sezonu i startował w tej kategorii wiekowej 2019/2020. W konfrontacji z zawodnikami roczników 2007-2009, Aleks mistrzostwa zakończył z bilansem 2-2 /dwa zwycięstwa i dwie porażki/, oraz XIII miejsce w klasyfikacji końcowej. Głównym celem tego startu było sprawdzenie poziomu umiejętności na szczeblu wojewódzkim z zawodnikami klubów białostockich, oraz przygotowanie do mistrzostw województwa w kategorii żaków.

 

Sportowe wakacje z KOKIS-em – 2020

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Zajęcia piłkarskie, gry i zabawy, gimnastyka , techniki relaksacyjne, ćwiczenia wzmacniające, testy sprawności fizycznej, ścianka wspinaczkowa , gra w badmintona, rolkomania, a nawet budowa „domku z materacy”, to zestaw zajęć w jakich mogli wybierać uczestnicy spotkań wakacyjnych na obiektach sportowych KOKiS, odbywających się w godz. 10.00-12.00 od poniedziałku do piątku.

Oprócz tego w lipcu dla najmłodszych dzieci pod okiem instruktora pływania można było doskonalić pływanie lub po prostu poszaleć w wodzie. Po raz pierwszy odbyły się zajęcia integracyjne „Ćwicz ze mną” z tatą, mamą, bratem, ciocią .. od 1 roku wzwyż pod okiem instruktora. Zajęcia na hali sportowej były dopasowane do ilości uczestników ich wieku, oraz zainteresowań, zauważyliśmy że dzieciom pomysłowości nie brakowało.

Więcej…
 

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych-2020

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Po raz pierwszy podczas wakacji na boisku ze sztucznej nawierzchni odbył się organizowany przez KOKiS Turniej Drużyn Osiedlowych. Pomimo upałów zawodnicy jednogłośnie zadecydowali ze grają na boisku zewnętrznym. Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych ( 5 drużyn ze szkół ponadpodstawowych i 3 z podstawowych kl. V-VIII ), żeby rywalizować o tytuł najlepszej drużyny i tytuł najlepszego strzelca. Zabrakło w tym roku najmłodszych zawodników w kategorii wiekowej klas I-IV. Łącznie podczas trzech kolejnych dni zagrało około 80 zawodników. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszymi okazali się w kategorii szkół podstawowych:

Więcej…
 

Wakacje, wakacje 2020

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Po długim pauzowaniu w domach i wierceniu dziury w „brzuchach” rodziców, można wreszcie zacząć się ruszać. Dlatego od 29 lipca br. tuż po zakończeniu roku szkolnego na obiektach sportowych KOKiS rozpoczęły się zajęcia sportowe. Na dobry początek atrakcja, wodny tor przeszkód dla wszystkich. Od 1lipca cykliczne zajęcia na hali, pływalni i boiskach pod okiem instruktorów w zależności od upodobań: rolki, ćwiczenia gimnastyczne, piłka w kilku wydaniach, nauka pływania dla najmłodszych, oraz po raz pierwszy „ Ćwicz ze mną ..” czyli zabawy dla maluchów z mamą lub tatą … . A co więcej szukajcie na stronie KOKiS.

 

KOKiS Zaprasza

Email Drukuj PDF

 

Mistrzostwa Kolna w pływaniu -2020 r.

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W minioną niedzielę 9 lutego br. w krytej pływalni KOKiS, po raz kolejny zostały rozegrane Mistrzostwa Kolna w Pływaniu. Do zawodów stanęło ponad 100 zawodników z Kolna i powiatu kolneńskiego oraz zorganizowane grupy uczestników ze szkół z Łomży i Pisza, jak również zawodnicy indywidualni, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności pływackie z innymi startującymi. Była też to okazja do startu i zmierzenia się z rówieśnikami w zawodach dla najmłodszych adeptów szkółek pływackich KOKiS. Zawodnicy startowali w 9 kategoriach oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii dokonali dyrektor KOKiS Alicja Szymańska, oraz Zbigniew Bohuszko sędzia główny zawodów. Organizatorzy dziękują nauczycielom lokalnych szkół za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów pływackich.

Więcej…
 

Rywalizowali tenisiści stołowi KOKiS

Email Drukuj PDF

1.Martyna Gąsiewska, Aleks Prusinowski wypoczywali aktywnie tak jak wielu innych zawodników KOKiS podczas ferii zimowych 2020r. Na zakończenie ferii Aleks i Martyna 01.02.2020 uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Goniądza w Tenisie Stołowym. W rywalizacji międzywojewódzkiej / woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie/ kolneńscy zawodnicy zagrali w kategorii szkół podstawowych dla klas: IV i młodsi oraz V-VIII. Podium było blisko, bo Aleks i Martyna wywalczyli miejsca IV a zwycięzcami okazali się zawodnicy z sąsiedniego województwa.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>