plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Spotkania sekcji sportowych - nowe terminy

Email Drukuj PDF

Informujemy, o działalności sekcji sportowych działających w naszym Ośrodku.
- szkółka piłki nożnej instruktor Sławomir Stanisławski zajęcia odbywają się we wtorek 17:00-18:30 i piątek 15:30-17:00
- szkółka pływacka instruktor Leszek Owczarczyk zajęcia odbywają się we  wtorek i czwartek od 16:00 do 18:00
- szkółka pływacka instruktor Renata Pogorzelska zajęcia odbywają się w poniedziałek od 15:00 do 18:00, środa  od 16:00 do 18:00
- sekcja tenisa stołowego instruktor Eugeniusz Skibniewski zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek od 17:00  do 18:30.
 
Zapytania dotyczące działalności sekcji i prowadzonych zajęć sportowych prosimy kierować pod nr tel. Działu Sportu Ośrodka: 602 112 424
 
 

Rezultaty II Mistrzostw we Wspinaczce na Sztucznej Ściance

Email Drukuj PDF

Informujemy, że w wyniku rozegranych w dniu 19 sierpnia (czwartek) II Otwartych Kolneńskich Mistrzostw we Wspinaczce "POZA GRAWITACJĄ" zostali wyłonieni zwycięzcy we wszystkich przewidzianych kategoriach wiekowych. Tym samym udało się zakończyć rywalizację na naszej ściance wspinaczkowej w ciągu jednego dnia. Udział w Mistrzostwach wzięło łącznie 21 zawodników podzielonych na trzy kategorie: szkoły podstawowe / szkoły gimnazjalne / kategoria OPEN (szkoły średnie/szkoły wyższe i starsi). Klasyfikacja zwycięzców Mistrzostw przedstawia się następująco:

Więcej…
 

Wyniki II Mistrzostw w Rzucie Samolotem z Papieru

Email Drukuj PDF

Z wielką przyjemnością informujemy o rezultatach II Otwartych Kolneńskich Mistrzostw w Rzucie Samolotem z Papieru! Zawody zostały rozegrane w czwartkowe przedpołudnie w hali sportowej Ośrodka. Rozgrywki przeprowadzono pod dachem nie tylko ze względu na niezbyt sprzyjającą aurę - bowiem niebo od rana było zaciągnięte chmurami  - ale także ze względu na konieczność zapewnienia uczestnikom Mistrzostw identycznych warunków gry. Wietrzna pogoda mogła z jednej strony sprzyjać, ale z drugiej strony być również dokuczliwą dla zawodników. Zalety rywalizacji "pod dachem" przeważyły i Mistrzostwa, wzorem zawodów ubiegłorocznych, rozegrano wewnątrz hali. Udział w nich wzięło ponad 20 zawodników. A oto jak przedstawiają się wyniki drugiej edycji Mistrzostw:

Więcej…
 

Kapslowe "TOUR de KOLNO" w Radiu Białystok!

Email Drukuj PDF

Miło nam oznajmić, że o naszych kapslowych Mistrzostwach zaczyna być głośno w całym województwie, a to za sprawą Radia Białystok, które w dniu 12.09. opublikowało relację z tych zawodów. Zapraszamy do lektury - link do relacji w internetowym serwisie Radia Białystok.

 

Wyniki II Otwartych Kolneńskich Mistrzostw w Kapsle "TOUR de KOLNO"

Email Drukuj PDF

W dniu 12 sierpnia o godz. 10:00 rozpoczęły się II Otwarte Kolneńskie Mistrzostwa w Kapslach "TOUR de KOLNO". W odróżnieniu od zeszłorocznych zawodów, które zostały rozegrane na wewnętrznym parkingu Ośrodka, tegoroczne Mistrzostwa przeprowadzono na terenie nowo wybudowanego placu zabaw przy ul. M.Konopnickiej.

Więcej…
 

Finał I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych

Email Drukuj PDF

W dniu 10 sierpnia (wtorek) został rozegrany finał I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej w grupie wiekowej młodszej. Przypomnijmy - podczas piątkowego spotkania (06 sierpnia) do końca udało się doprowadzić rozgrywki drużyn startujących w starszej kategorii wiekowej - spośród zespołów FCD, Zielonych Liści, INTER, FC KUS, LD oraz LPG, do finału przeszły trzy drużyny. Wynik rozgrywek finałowych to:

Więcej…
 

Drugi etap rozgrywek I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych - 10 sierpień, godz. 10:00

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na finał I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych - odbędzie się on w dniu 10 sierpnia o godz. 10:00 w hali sportowej Ośrodka. Udział w rozgrywkach finałowych wezmą drużyny z młodszej kategorii wiekowej:

- PROSQUAD,

- Witosa FC,

- Walencia,

- NoName.

Zapraszamy na rozgrywki i prosimy już teraz o gorący doping!

 

II Otwarte Kolneńskie Mistrzostwa w Kapslach "Tour de Kolno" - 12 sierpień, godz. 10:00

Email Drukuj PDF

Już tylko kilka dni dzieli nas od II Otwatych Kolneńskich Mistrzostwa w Kapslach "Tour de Kolno"! W najbliższy czwartek - 12 sierpnia - o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy do udziału w tych zawodach. Zapraszamy tak dzieci i młodzież, jak i dorosłych - wyścigi kapslowe mają charakter zawodów otwartych, tak więc każdy może wziąć w nich udział. Podobnie jak w roku ubiegłym, wyścigi odbędą się przy siedzibie głównej KOKiS (dawny Dom Kultury) przy ul. M.Konopnickiej 4.

Zapewniamy kapsle do gry oraz markery do ich oznaczenia, jak też nagrody dla najlepszych zawodników! Dozwolny jest tuning kapsli - przed zawodami uczestnicy otrzymają plastelinę potrzebną do ich obciążenia.

Prosimy zabrać ze sobą koniecznie dobry humor!

Dla tych osób, które nie znają gry w kapsle, zebraliśmy o niej trochę informacji. Oto, co na temat tej gry mówi Wikipedia:

Gra w kapsle - gra wykorzystująca kapsle  od butelek. Istnieje wiele jej rodzajów, których cechą wspólną są właśnie kapsle, wprawiane w ruch po płaskiej powierzchni za pomocą pstrykania ich palcami. Do gry najczęściej wykorzystuje się kapsle zalane woskiem, plasteliną lub gipsem (czasem jeszcze dodatkowo dociążane np. monetami), bardzo często ozdobione w wymyślny sposób. Odmiany gry w kapsle:
- rzut - gracze rzucają kolejno kapsle w stronę ściany. Czyj kapsel będzie bliżej ściany, ten wygrywa i zabiera innym graczom po kapslu
 - zbijak - polega na trafianiu kapsli przeciwnika swoimi lub wybijaniu z ustalonego obszaru gry,
 - wyścig - zawodnicy pstrykają na zmianę swoje kapsle, wygrywa ten, kto pierwszy swoimi kapslami pokona tor przeszkód lub wyznaczoną trasę.

Gra zwykle toczona jest bezpośrednio na asfalcie lub chodniku. Czasami gracze grają w nietypowych, ekstremalnych warunkach - grożących utratą kapsli (np. wzdłuż wręgi studzienki deszczowej).

W latach 80. popularne były tzw. "wyścigi pokoju". Rozgrywki w formie wyścigów po ustalonej trasie prowadzone były za pomocą kapsli zawierających w wewnętrznej stronie flagi państw biorących udział w emitowanym w TV Wyścigu Pokoju. Flagi podklejane były plasteliną lub przyciskane z wierzchu płytką przezroczystego tworzywa lub sztywnej folii. Zestawy flag były niekiedy drukowane w magazynach młodzieżowych, zwykle jednak młodzi gracze wycinali flagi z Encyklopedii PWN lub atlasów geograficznych. 

 

Pierwszy etap rozgrywek I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych za nami!

Email Drukuj PDF

W dniu 06 sierpnia (piątek) odbył się pierwszy etap rozgrywek I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych. Liczba ochotników-graczy przekroczyła oczekiwania organizatorów - łączna ilość zgłoszonych zawodników wyniosła ponad 80 osób. W sumie w rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn. Rozgrywki przeprowadzono z zachowaniem podziału na kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria to uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum, druga kategoria obejmowała osoby ze szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 

Rowerowa Magistrala Trójkowa - relacja.

Email Drukuj PDF

W dniu 04 sierpnia br. miasto Kolno gościło grupę rowerzystów biorących udział w Rowerowej Magistrali Trójkowej. Jest to projekt trasy rowerowej liczącej ponad 700 km, która biegnie z południa na północ Polski, ze Szklarskiej Poręby do Augustowa. Podczas tegorocznej edycji Magistrali zespół kolarski podjął się pokonania trasy w kierunku odwrotnym - w dniu 03 sierpnia rowerzyści rozpoczęli swoją wyprawę w Augustowie. Miasto Kolno było więc w tym roku po mieście Giżycku drugim etapem podróży rowerzystów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>