plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Tenisiści sprawdzali swoje postępy

Email Drukuj PDF

Zawodnicy KOKiS Kolno pierwszego i ósmego grudnia startowali w turniejach tenisa stołowego : 01 w Szczuczynie i 08 w Giżycku . 01.12 w Szczuczynie w turnieju o Puchar Burmistrza startowali: Szymon Prusinowski i Patryk Chrzanowski, którzy w kategorii szkół gimnazjalnych spośród chłopców ze Szczuczyna, Grajewa, Wąsosza i Prostek wywalczyli miejsce piąte i szóste. 08.12.2018 r. w Mikołajkowym Turnieju Tenisa stołowego w Giżycku udział brali : Patryk Chrzanowski i Aleks Prusinowski. Był to dobrze osadzony turniej w którym grali zawodnicy z Giżycka, Ełku, Pisanicy, Gołdapi i Kolna. Wśród 14 chłopców grających w kategorii skrzatów Aleks Prusinowski wywalczył miejsce tuż za podium, a swoje mecze o miejsce pierwsze i trzecie przegrał po wyrównanej grze po 3-2. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych siódmoklasista Patryk Chrzanowski, stoczył dobre pojedynki z doświadczonymi zawodnikami z Gołdapi i Pisanicy i za III miejsce otrzymał puchar. Głównym celem tych startów było zdobywanie doświadczenia oraz stosowanie poznawanych technik gry w tenisa stołowego na zajęciach treningowych w KOKiS .

 

 

Otwarty Turniej w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

Otwarty Turnieju w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno zorganizował Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W sobotę 1 grudnia 2018 r. w Hali Sportowej KOKiS  drużyny zmierzyły się w kategorii open mężczyzn. Jednym z celów imprezy była integracja amatorów tej dyscypliny i organizatorom na pewno to się udało. Po raz pierwszy od wielu lat swój udział zgłosiło 9 drużyn z terenu Podlasia  z miejscowości ; Grajewo, Szczuczyn , Wąsewo, Łomża, Zabiele, Kolno oraz z Białegostoku , Ełku i Ostrołęki. Trzy ostatnie drużyny odwołały przyjazd w ostatniej chwili w związku z chorobą zawodników lub problemami zawodowymi. Cieszy jednak, że jest duże zainteresowanie amatorską grą w siatkówkę. Mamy nadzieję, że spotkamy się w podobnym składzie w kolejnym turnieju. Po wyrównanych meczach kończących się time breakami , czy grą w setach do 28 , do półfinałów awansowały drużyny z Łomży, Szczuczyna ,Zabiela i Wąsewa. Ostatecznie turniej wygrała drużyna Dram Team Wąsewo, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szczuczyna a na trzecim uplasowała się drużyna z Łomży. Honoru powiatu kolneńskiego broniły teamy z Hufca Pracy w Kolnie i  Mgła Zabiele, która po emocjonującym pojedynku z zawodnikami z Łomży zdobyła czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje kulturalna gra fair play, o czym zakończonych meczach mówili sędziowie rozgrywek. Dekoracji zawodników dokonała Pani dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Dziękujemy zawodnikom za udział i zapraszamy na imprezy organizowane przez nasz ośrodek.

 

 

VIII edycja Miejskiej Ligi Halowej - w toku

Email Drukuj PDF

W rozgrywkach MHLPN organizowanej przez KOKiS, w tym roku wystartowało 10 drużyn: LZS Team, Mlekpol, In-Kol, Drewniaki, Trzynasty, Niebiescy , Pogotowie, Agrocentrum, Micek, Black& White. Pierwszy mecze zawodnicy rozegrali już 28 października br. Rozgrywki do nowego roku będą toczyć się z przerwami. Spowodowane jest to okresem świątecznym i Nowym Rokiem, natomiast w grudniu tego roku na hali będziemy gościć przez 3 dni,  7-8-9 Wystawę Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok. Na którą serdecznie zapraszamy, w imieniu hodowców oraz wszystkich sympatyków tych pięknych ptaków. Zakończenie ligi przewidywane jest na początku lutego 2019 r. Pomimo braku łomżyńskich drużyn mecze są na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy walczą jak zwykle do ostatniej sekundy. Po 4 kolejkach najwięcej bramek strzelili Hałaburda Patryk -9, Cichy Marek- 6, Bagiński Przemysław i Grabowski Adrian – po 5. Na początku tabeli niepodzielnie od kilku lat króluje drużyna Drewniaków. Na pochwalę i uwagę zasługuje drużyna z Micka, która śmiało stawia czoła najlepszym drużynom ligi, tutaj należy przypomnieć, iż są to zawodnicy w większości 16 –letni. Jak zaobserwowaliśmy liga nadal cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy systematycznie towarzyszą emocjonującym meczom. Czekamy na kolejne mecze i zapraszamy na niedzielne zmagania w hali KOKiS.

Więcej…
 

MARATON PŁYWACKI W KOKiS 2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Popłynęli dla Niepodległej

Święto Odzyskania Niepodległości Kolno czciło na kilka sposobów, odbyły się uroczyste msze, przemarsze, akademie szkolne oraz koncert galowy. W tym samym czasie ponad 60 zawodników „ Płynęło dla Niepodległej”, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe do kl. VI - 966 metrów tj. ok. 40 długości basenu, szkoły podstawowe kl. VII, VIII i III gimnazjalne 1410 metrów ok. 56 długości basenu, open 1918 metrów – ok.76 długości basenu w kategorii kobiet i mężczyzn na historycznych dystansach. Głównym celem maratonu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, utrwalenie historii i zachowań patriotycznych mieszkańców, popularyzacja pływania oraz, promocja naszego miasta .Organizatorem zawodów był KOKiS, a honorowym patronatem Burmistrz Miasta Kolno.

Więcej…
 

Aleks pnie się w górę

Email Drukuj PDF

Aleks Prusinowski zawodnik UKS KOKiS Kolno, 06.10.2018r. w Dobrzyniewie Dużym uczestniczył w I Grand Prix Województwa Podlaskiego w kategorii skrzatów. W turnieju tym rozstawiony był z numerem 2, ponieważ po sezonie 2017/2018 na liście klasyfikacyjnej POZTS w Białymstoku taką pozycje zajmował. Pierwsze dwa pojedynki ALEKS zwyciężył po 3-0 i dopiero w finale przegrał z Maciejem Ryżewskim GOKSiT Suchowola 3-0/ 12-10, 11-9,11-9/ w ten sposób zachował swoją pozycję, a głównym celem w sezonie będzie złoto na mistrzostwach województwa na zakończenie sezonu 2018/19r.

 

 

Ostatnie dni wakacji

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

KOKiS przypomina, iż jeszcze wakacje i dalej można skorzystać z zajęć organizowanych na obiektach sportowych. Od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 12. 00 zajęcia ruchowe na hali sportowej , piątek dzień wspinaczkowy (skałka ) w godzinach jak powyżej.Poniedziałki i środy zajęcia na pływalni Od 13.00 do 14.00 z instruktorem pływania, polegające na zabawach i oswajaniu się z wodą. Pływanie z deską lub makaronem pierwsze skoki na „główkę”, nurkowanie albo zwykłe chlapanie nogami w ramach rozgrzewki.

Indywidualnie wejście na godzinne pływanie w ramach wakacyjnej promocji tylko 2,25 ( uczniowie z Kolna).

W tym momencie chcemy przypomnieć rodzicom, że zapisy na zajęcia z nauki pływania rozpoczną się we wrześniu br. Zapisy dzieci w kasie w krytej pływali KOKiS. Zapraszamy.

 

 

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych 2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Od wielu lat podczas wakacji na hali sportowej, odbywa się organizowany przez KOKiS Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych rywalizować o tytuł najlepszej drużyny i tytuł najlepszego strzelca. W kategorii szkół Podstawowych I-IV zgłosiła się jedna drużyna Juwentus i żeby zawodnikom umożliwić możliwość pogrania została przesunięta o jedną kategorię wyżej tj. do podstawówek V-VII. I ku wielkiemu zaskoczeniu „ maluchy” w tej kategorii zwyciężyli pokonując starszych przeciwników. Na drugiej pozycji uplasowali się Rewolwerowcy, a trzecie miejsce zajęła drużyna FC Supa Srikas. W tej grupie wyłoniliśmy dwóch najlepszych strzelców : Jakuba Pomichowskiego i Huberta Bagińskiego w kategorii klas V-VII. W kategorii Gimnazjum zagrało 5 drużyn po rozegraniu wszystkich meczy w systemie „każdy z każdym” kolejno miejsca zdobyli: I. Ludzie z Kortu (12 pkt.), II FC PoNalewce (9 pkt.), III BKL Team (4 pkt.). Na pozycji czwartej uplasowała się drużyna z Lachowa, miejsce piąte zajęły Dzikie Smerfy. Najwięcej goli strzelił Kamil Olszak. W turnieju uczestniczyło około 80 zawodników, drużyny to „zlepki” zawodników z naszego miasta i przyjezdnych gości, a także drużyn z ościennych miejscowości Kolna. Wszystkich łączy wielka miłość do piłki nożnej. Pamiątkowe medale i statuetki wręczali Przewodniczący Rady miasta Kolno Mieczysław Śniadach i Burmistrz Kolna Andrzej Duda, który pogratulował piłkarzom wytrwałości i walki do ostatniej sekundy, oraz gry fair play.

 

W ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017

Email Drukuj PDF

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do krytej pływalni po modernizacji sfinansowanej ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki z zadania realizowanego pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.Całkowita wartość inwestycji wyniosła : 747 000,01 PLN, kwota dofinansowania ze środków FRKF: 275 800,00 PLN.

Więcej…
 

Duże, małe zmiany na pływalni

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Modernizacja krytej pływalni KOKiS współfinansowana ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki zadania pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. Pozyskane środki z Ministerstwa Sportu w kwocie 340 000 zł, a pozostałe pochodziło z budżetu miasta Kolno. Całkowity koszt projektu wyniósł 750 000 zł. Zamiarem zarządcy było dostosowanie basenu dla różnych grup wiekowych dodając atrakcję tak aby basen nie stracił swojej pierwotnej funkcji czyli dalej służył do pływania i dawał możliwość korzystania przez szkoły.Wybudowanie wodnego placu zabaw dla dzieci o pow. 30 m2 z atrakcjami wodnymi ( zjeżdżalniami , żółwikami, delfinami, armatkami wodnymi pryskającymi wodą ) otwiera możliwość zabawy w wodzie grupom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, oraz rodzicom ze swoimi najmłodszymi pociechami do lat sześciu. To pierwszy etap nauki pływania, oswajania z wodą (temperatura w brodziku od 30 do 32 oC ). Wanna hydromasażowa 6-osobowa wpuszczona w posadzkę posiada systemy masażu nóg, oraz górnych części ciała z 32 dyszami na różnych wysokościach. Uzupełnieniem masażu w jacuzzi są płaszcze wodne zamontowane w cokole niecki po jednym dla dorosłych i dzieci. Bocznej ścianie niecki zamontowaliśmy pięć dysz masujących o rożnym natężeniu masażu na rożnych wysokościach ,podczas ćwiczeń lub indywidualnego pływania woda będzie delikatnie masowała ciało i działała relaksacyjnie. Wszyscy wchodzący do szatni zauważą wymienione szafki basenowe z ławeczką, zarówno w szatni męskiej jaki damskiej w sumie 88 sztuk. Wymienione zostały drzwi na nowe aluminiowe, czy nowe suszarki. Na niecce został wymieniony zegar basenowy, oraz liny torowe, kosze i półki na sprzęt, a oświetlenie niecki szatni i korytarzy zostało zastąpione energooszczędnymi żarówkami LED. Zostały wymalowane wszystkie ściany na niecce, szatniach i korytarzach. W holu wejściowym zwiększyliśmy obszar oczekiwania dla klientów wyposażając go w nowe ławki przyścienne, a co najważniejsze zorganizowaliśmy kącik zabaw dla najmłodszych przebywających na obiektach. Wcześniej przed modernizacją pływalnia została wyposażona w system UV, który uzdatnia wodę basenową niszcząc szkodliwe bakterie a złoże antracytowe w filtrach zostało wymienione na zoolit. Te działania pozwalają sprostać bardzo rygorystycznym wymogom dotyczącym jakości wody na pływalniach, a przeprowadzane obowiązkowe badania wody co 2 tygodnie są pozytywne, o czym informujemy na stronie KOKiS.Serdecznie zapraszamy.

 

Brązowy medal dla Aleksa

Email Drukuj PDF

Aleks Prusinowski zawodnik UKS KOKiS Kolno, wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal na rozgrywanych 19 maja 2018 r. w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii skrzatów. Jest to najmłodsza kategoria wiekowa, w której prowadzone są przez POZTS turnieje wojewódzkie kończące się rangą mistrzostw. Najmłodszy zawodnik z Kolna w sezonie 2017/2018 startował w trzech turniejach wojewódzkich, na których stawał na najniższym szczeblu podium. W nowym sezonie Aleks będzie rozstawiany z numerem 2 w I turnieju wojewódzkim, jeszcze w kategorii skrzatów, ale również będzie startował w wyższych kategoriach – żaków i młodzików.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>