plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

ROLkoMIX z KOKiS

Email Drukuj PDF

rolki2017

Galeria Foto.

28 sierpnia 2017 r. godz. 11:00 na Skateparku i Pumptracku, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował zawody dla amatorów Skating ( rolki), BMX (rowery) Deskorolka lub hulajnoga (tylko w kat. podstawówki). Zawody odbywają się w dwóch kategoriach, podstawówki i open. Po jazdach eliminacyjnych sędziowie wyłonili finałowe trójki, które po dodatkowej jeździe i ich ocenie z uwzględnieniem owacji publiczności przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Więcej…
 

Wakacyjna plażówka w KOKiS

Email Drukuj PDF

siatka plazowa2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W sobotni poranek 5 sierpnia br. na obiektach sportowych KOKiS, przy słonecznej lecz bardzo wietrznej pogodzie, rozpoczęły rywalizacje dwuosobowe zespoły biorące udział w turnieju piłki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Na starcie stanęły 4 drużyny męskie i 2 zespoły żeńskie. Po sześciu godzinach gry w systemie „każdy z każdym” najlepszym zespołem w kat. open kobiet okazał się duet w składzie Marysia Florczyk i Agnieszka Dąbrowska zdobywając 6 pkt., drugie miejsce zajęły Dominika Bazydło i Daria Witkowska. W kategorii open mężczyzn najlepszymi okazali się, gromadząc 8 pkt. Dawid Góralczyk i Maciej Wiąszowaty, drugie miejsce przypadło zespołowi w składzie Jakub Rogiński i Piotr Ramatowski, trzecie miejsce zdobył team Karola Patalana i Bartłomieja Żebrowskiego. Jesteśmy pełni uznania dla zespołu w składzie Mateusz Gawrych i Stanisław Kaczmarek, którzy prezentowali bardzo dobrą techniczną grę, ale po prostu zabrakło im trochę szczęścia. Sędzią głównym turnieju był Piotr Ossowski. Zawodnikom dziękujemy za koleżeńską grę, a kibicom za gorący doping.

 

Wakacyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych

Email Drukuj PDF

wakacyjna liga2017

Galeria Foto.

Zwieńczeniem codziennych zajęć organizowanych przez KOKiS podczas wakacji na hali sportowej jest Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych rywalizować o tytuł najlepszej drużyny. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcę wyłoniono dopiero po serii rzutów karnych. W tej grupie wiekowej klasyfikacja przedstawia się następująco: 1.FC New York, 2. Bombowcy, 3. Podwórkowi Rzeźnicy. Królem strzelców został Konrad Sokołowski zdobywając 7 bramek. W kategorii Gimnazjum kolejno miejsca zdobyli: 1. FC Halne , 2. Łowcy Much , 3. Pompa Team. Najlepszym piłkarzem i strzelcem okazał się Kamil Olszak strzelając 10 bramek. W kategorii najstarszej tj. szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna UT Wymiar, na drugiej pozycji uplasowała się Żetysu, a na trzeciej Hardbass. Najwięcej bramek zdobył Marcin Nerko (6 bramek). W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników. Od kilku lat rozgrywki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży spędzającej wakacje w naszym mieście. Nazwy niektórych drużyn wrosły w historię rozgrywek i przechodzą na następne „pokolenia” są to między innymi Łowcy Much, Hardbass i oczywiście Żetysu. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie zawodników i wolę walki oraz grę fair play. Pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez organizatora, wręczyła zawodnikom Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska.

 

V KOLNEŃSKA MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA-2017

Email Drukuj PDF

mini olimpiada2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

24 maja 2017 r. na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się V Kolneńska Mini Olimpiada Przedszkolaka. W tym roku do zawodów przystąpiły cztery drużyny z kolneńskich szkół podstawowych. Uczestnicy sportowych zmagań, musieli wykazać swoją sprawność fizyczną w pięciu konkurencjach, w których liczył się najlepszy czas i celność rzutowa do kosza. Rywalizacja była zacięta do ostatniego gwizdka o czym mogła świadczyć dogrywka, która miała wyłonić zwycięzców olimpiady. Ostatecznie po tej dodatkowej konkurencji pierwsze miejsce zajęła drużyna 5-latków „grupa B” reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 2 w Kolnie, a tuż za nimi drugie miejsce zajęły „Pszczółki” reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 1 w Kolnie. Trzecie miejsce zajęły drużyny 5- latków „grupa A” i „Słoneczka”. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy wyników, oraz dziękujemy za dobrą sportową zabawę. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali Pan Dariusz Łosiewski i Pan Lech Owczarczyk dyrektorzy kolneńskich podstawówek. Puchar Kolneńskiej Mini Olimpiady Przedszkolaka w tym roku powędrował do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie, a wręczyła go organizator sportowej imprezy Pani Alicja Szymańska Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Patronat Honorowy nad olimpiadą, sprawował Burmistrz Miasta Kolno- Andrzej Duda.

 

Złota drużyna z KOKiS

Email Drukuj PDF

młodzik2

Zuzanna Połomska i Martyna Gąsiewska 02.04.2017 r. w Grajewie na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO w Tenisie Stołowym w kategorii młodziczek, zdobyły trzy medale. Martyna Gąsiewska trzykrotnie stawała na podium z zdobywając brązowy medal w grze indywidualnej i deblowej, oraz złoty w grze drużynowej. Koleżanka klubowa Martyny, Zuzia Połomska w grze indywidualnej zajęła piąte miejsce, brązowy medal z Martyną w grze deblowej i złoty w drużynie. Zawodniczki KOKiS zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Województwa Podlaskiego uzyskały awans na Mistrzostwa Polski Młodzików. W decydującym meczu o pierwsze miejsce drużyna UKS KOKiS Kolno po zaciętej grze zwyciężyła z UKS DOJLIDY Białystok [ Jarkowska Alicja i Ryżewska Urszula] w stosunku 3:2 oraz UKS Remik Stary Folwark [Słuchocka , Adamczewska] – 3:1

 

Emocje do ostatniej chwili …

Email Drukuj PDF

DREWNIAKI

Galeria Foto.

W okresie od października minionego roku do 26 marca bieżącego, łącznie 5 miesięcy, z pauzą na św. Bożego Narodzenia, po 22 kolejkach , rozegraniu 132 meczy ( w tym 4 oddane walkowerem ) strzeleniu 635 bramek- VI edycja Miejskiej Ligi w Halową Piłkę Nożną organizowaną przez KOKiS dobiegła końca.

Emocje do ostatniej chwili towarzyszyły tegorocznym rozgrywkom, a działo się to za sprawą bardzo wyrównanego poziomu gry drużyn i wielkiej determinacji zawodników. Do ostatniej chwili ważyły się losy, która z 12 drużyn tej edycji turnieju zdobędzie najważniejszy puchar. Zdarzało się, że nerwy opuszczały zawodników i wtedy zdecydowanie wkraczali sędziowie, były czerwone kartki i wykluczenia. Do ostatniej chwili zwycięzca nie był znany, jednak po przegranym meczu Uni-Glasu z Agrocentrum ( 0-1) wszystko stało się jasne. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Kolno zdobyła drużyna Drewniaków gromadząc 54 pkt., tuż za nimi na drugiej pozycji znalazł się zespół Uni- Glassu z wynikiem 51 pkt. a na trzecie miejsce zajął team In-Kolu zdobywając 45 pkt. Bezkonkurencyjnym strzelcem okazał się Michał Pardo z Uni-Glasu strzelając 45 bramek, na drugim miejscu uplasował się Przemysław Bagiński (24 ) Mlekpol, a tuż za nim Marcin Nerko (23 ) i Piotr Nerko (21) (obaj Pogotowie), oraz Kamil Świderski (20).

Puchary i medale dla zwycięzców wręczyli- dyrektor KOKiS Alicja Szymańska oraz Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mieczysław Śniadach. Wszystkim zawodnikom należą się podziękowania za piękną grę, wytrwałość, wspaniałe widowisko sportowe, o tym świadczyły pełne trybuny kibiców, zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych towarzyszących piłkarzom. Liga zakończona –dziękujemy i do zobaczenia jesienią jeszcze tego roku.

Pozostałe miejsca i punktacja drużyn w tabeli końcowej ligi.

Więcej…
 

Turniej Siatkówki w KOKiS

Email Drukuj PDF

siatka17 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 Wiele emocji dostarczyły tegoroczne rozgrywki w piłkę siatkową o puchar Burmistrza Miasta Kolno, zorganizowane przez KOKiS w sobotę 18 marca br. W turnieju zmierzyło się 5 drużyn tj. LZS Janowo, Mgła Zabiele , LO Kolno , Karuzela Życia z Kolna, oraz najmłodszy zespół z Gimnazjum Kolno. Drużyny eliminacje rozegrały w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. W następnej fazie turnieju w meczu o trzecie miejsce LZS Janowo pokonało LO Kolno 2:0, a w walce o finał zmierzyły się zespoły Mgły Zabiele i Karuzeli Życia z Kolna. Po bardzo wyrównanym meczu, który rozstrzygnął tiebreak, zwyciężył zespół z Kolna 2:1. W turnieju wzięły udział dwa młode zespoły z kolneńskich szkół LO i Gimnazjum, w każdym z nich drzemie duży potencjał i wielkie możliwości. Drużyna z liceum pokazała bardzo ładną stylową siatkówkę, lecz zabrakło im odrobiny szczęścia, by powalczyć o puchar. W turnieju zwyciężyła rutyna i doświadczenie zawodników z Karuzeli Życia. Puchary zwycięzcom w imieniu burmistrza wręczyła dyrektor KOKiS pani Alicja Szymańska . Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za miłą i sportową atmosferę oraz grę fair play.

 

239 pływackich medali rozdano w Kolnie

Email Drukuj PDF

KINDER (Kopiowanie)

Galeria Foto.

We wtorek 14 marca, na Pływalni Miejskiej w Kolnie, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło, około 150 dzieci ze szkół podstawowych powiatu kolneńskiego. Impreza odbyła się dzięki Kolneńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Ze względu na różny poziom umiejętności pływackich, młodzi uczestnicy Festiwalu Kinder+Sport podzieleni zostali na trzy grupy. Drużynom przyznano związane z pływaniem nazwy, takie jak: żabki, raczki, rybki, pingwinki, ale też szczupaki i rekiny. Dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów. Pierwszy raz mam okazję prowadzić imprezę w krótkich, sportowych spodenkach, bez butów, ale za to w klapkach. To miłe widzieć, z jakim zaangażowaniem i pasją do sportu podchodzą zarówno dzieci, jak i ich trenerzy. To nie są zwykłe zawody - tu liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna i dobra zabawa. Medale są jednak prawdziwe. Co prawda nie z metali szlachetnych, ale mam nadzieję, że cieszą podobnie jak złote — skomentował Bartosz Kańtoch, dziennikarz radiowy, który prowadził Festiwal w Kolnie.Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy. Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz rozpoczynający Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Uczniowie z gimnazjalnej sekcji pływackiej w Kolnie zaprezentowali 4 style pływackie. Trybuny Basenu Miejskiego w Kolnie tego dnia wypełnione zostały przez rodziny, kolegów i nauczycieli, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli. Wyposażeni przez organizatorów w transparenty z hasłami dopingu, utrzymywali niezmiennie wysoki poziom zaangażowania.

Więcej…
 

Pierwszy start na turnieju wojewódzkim

Email Drukuj PDF

Aleks4

04.03.2017 r., rozegrany został III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny tenisa stołowego z cyklu Grand Prix województwa podlaskiego w kategorii skrzatów i kadetów. W turnieju skrzatów swój startowy debiut zanotował najmłodszy zawodnik UKS KOKiS Kolno – Aleks Prusinowski ur. 2010 r. Aleks rywalizował w przedziale wiekowym skrzatów. W jego przypadku nie wynik jest najważniejszy, ale sam udział i podjęcie gry na tym szczeblu rozgrywek. Kolneński zawodnik jako najmłodszy uczestnik zdobył pierwsze punkty setowe i klasyfikacyjne. Startująca również w tych zawodach młodziczka UKS KOKiS – Martyna Gąsiewska , w kategorii kadetek zajęła miejsce w przedziale 9-12.

 

Końcówka ligi

Email Drukuj PDF

Po niedzielnych spotkaniach 12 marca br. lider Uniglass nadal na zdecydowanym prowadzeniu, pokonał Mlekpol 7:2,w tym meczu Adrian Narewski strzelił 4 bramki. Pogotowie pnie się w tabeli rozgrywek, pokonując Prezesów Turośl 3:2. W tym sezonie po raz pierwszy zanotowaliśmy remis 0:0 i pierwszego walkowera oddanego przez Trójkąt z Łomży. Po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu wicelider Drewniaki przegrał z In-Kolem 1:2 . Michał Pardo po strzeleniu 2 bramek ( w sumie 45) zmierza niezagrożenie po tytuł „króla strzelców”. Do zakończenia miejskiej halowej ligi pozostało trzy kolejki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>