plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Kapslowe "TOUR de KOLNO" w Radiu Białystok!

Email Drukuj

Miło nam oznajmić, że o naszych kapslowych Mistrzostwach zaczyna być głośno w całym województwie, a to za sprawą Radia Białystok, które w dniu 12.09. opublikowało relację z tych zawodów. Zapraszamy do lektury - link do relacji w internetowym serwisie Radia Białystok.

 

Wyniki II Otwartych Kolneńskich Mistrzostw w Kapsle "TOUR de KOLNO"

Email Drukuj

W dniu 12 sierpnia o godz. 10:00 rozpoczęły się II Otwarte Kolneńskie Mistrzostwa w Kapslach "TOUR de KOLNO". W odróżnieniu od zeszłorocznych zawodów, które zostały rozegrane na wewnętrznym parkingu Ośrodka, tegoroczne Mistrzostwa przeprowadzono na terenie nowo wybudowanego placu zabaw przy ul. M.Konopnickiej.

Więcej…
 

Finał I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych

Email Drukuj

W dniu 10 sierpnia (wtorek) został rozegrany finał I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej w grupie wiekowej młodszej. Przypomnijmy - podczas piątkowego spotkania (06 sierpnia) do końca udało się doprowadzić rozgrywki drużyn startujących w starszej kategorii wiekowej - spośród zespołów FCD, Zielonych Liści, INTER, FC KUS, LD oraz LPG, do finału przeszły trzy drużyny. Wynik rozgrywek finałowych to:

Więcej…
 

Drugi etap rozgrywek I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych - 10 sierpień, godz. 10:00

Email Drukuj

Zapraszamy na finał I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych - odbędzie się on w dniu 10 sierpnia o godz. 10:00 w hali sportowej Ośrodka. Udział w rozgrywkach finałowych wezmą drużyny z młodszej kategorii wiekowej:

- PROSQUAD,

- Witosa FC,

- Walencia,

- NoName.

Zapraszamy na rozgrywki i prosimy już teraz o gorący doping!

 

II Otwarte Kolneńskie Mistrzostwa w Kapslach "Tour de Kolno" - 12 sierpień, godz. 10:00

Email Drukuj

Już tylko kilka dni dzieli nas od II Otwatych Kolneńskich Mistrzostwa w Kapslach "Tour de Kolno"! W najbliższy czwartek - 12 sierpnia - o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy do udziału w tych zawodach. Zapraszamy tak dzieci i młodzież, jak i dorosłych - wyścigi kapslowe mają charakter zawodów otwartych, tak więc każdy może wziąć w nich udział. Podobnie jak w roku ubiegłym, wyścigi odbędą się przy siedzibie głównej KOKiS (dawny Dom Kultury) przy ul. M.Konopnickiej 4.

Zapewniamy kapsle do gry oraz markery do ich oznaczenia, jak też nagrody dla najlepszych zawodników! Dozwolny jest tuning kapsli - przed zawodami uczestnicy otrzymają plastelinę potrzebną do ich obciążenia.

Prosimy zabrać ze sobą koniecznie dobry humor!

Dla tych osób, które nie znają gry w kapsle, zebraliśmy o niej trochę informacji. Oto, co na temat tej gry mówi Wikipedia:

Gra w kapsle - gra wykorzystująca kapsle  od butelek. Istnieje wiele jej rodzajów, których cechą wspólną są właśnie kapsle, wprawiane w ruch po płaskiej powierzchni za pomocą pstrykania ich palcami. Do gry najczęściej wykorzystuje się kapsle zalane woskiem, plasteliną lub gipsem (czasem jeszcze dodatkowo dociążane np. monetami), bardzo często ozdobione w wymyślny sposób. Odmiany gry w kapsle:
- rzut - gracze rzucają kolejno kapsle w stronę ściany. Czyj kapsel będzie bliżej ściany, ten wygrywa i zabiera innym graczom po kapslu
 - zbijak - polega na trafianiu kapsli przeciwnika swoimi lub wybijaniu z ustalonego obszaru gry,
 - wyścig - zawodnicy pstrykają na zmianę swoje kapsle, wygrywa ten, kto pierwszy swoimi kapslami pokona tor przeszkód lub wyznaczoną trasę.

Gra zwykle toczona jest bezpośrednio na asfalcie lub chodniku. Czasami gracze grają w nietypowych, ekstremalnych warunkach - grożących utratą kapsli (np. wzdłuż wręgi studzienki deszczowej).

W latach 80. popularne były tzw. "wyścigi pokoju". Rozgrywki w formie wyścigów po ustalonej trasie prowadzone były za pomocą kapsli zawierających w wewnętrznej stronie flagi państw biorących udział w emitowanym w TV Wyścigu Pokoju. Flagi podklejane były plasteliną lub przyciskane z wierzchu płytką przezroczystego tworzywa lub sztywnej folii. Zestawy flag były niekiedy drukowane w magazynach młodzieżowych, zwykle jednak młodzi gracze wycinali flagi z Encyklopedii PWN lub atlasów geograficznych. 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 16