plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Złota drużyna z KOKiS

Email Drukuj

młodzik2

Zuzanna Połomska i Martyna Gąsiewska 02.04.2017 r. w Grajewie na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO w Tenisie Stołowym w kategorii młodziczek, zdobyły trzy medale. Martyna Gąsiewska trzykrotnie stawała na podium z zdobywając brązowy medal w grze indywidualnej i deblowej, oraz złoty w grze drużynowej. Koleżanka klubowa Martyny, Zuzia Połomska w grze indywidualnej zajęła piąte miejsce, brązowy medal z Martyną w grze deblowej i złoty w drużynie. Zawodniczki KOKiS zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Województwa Podlaskiego uzyskały awans na Mistrzostwa Polski Młodzików. W decydującym meczu o pierwsze miejsce drużyna UKS KOKiS Kolno po zaciętej grze zwyciężyła z UKS DOJLIDY Białystok [ Jarkowska Alicja i Ryżewska Urszula] w stosunku 3:2 oraz UKS Remik Stary Folwark [Słuchocka , Adamczewska] – 3:1

 

Emocje do ostatniej chwili …

Email Drukuj

DREWNIAKI

Galeria Foto.

W okresie od października minionego roku do 26 marca bieżącego, łącznie 5 miesięcy, z pauzą na św. Bożego Narodzenia, po 22 kolejkach , rozegraniu 132 meczy ( w tym 4 oddane walkowerem ) strzeleniu 635 bramek- VI edycja Miejskiej Ligi w Halową Piłkę Nożną organizowaną przez KOKiS dobiegła końca.

Emocje do ostatniej chwili towarzyszyły tegorocznym rozgrywkom, a działo się to za sprawą bardzo wyrównanego poziomu gry drużyn i wielkiej determinacji zawodników. Do ostatniej chwili ważyły się losy, która z 12 drużyn tej edycji turnieju zdobędzie najważniejszy puchar. Zdarzało się, że nerwy opuszczały zawodników i wtedy zdecydowanie wkraczali sędziowie, były czerwone kartki i wykluczenia. Do ostatniej chwili zwycięzca nie był znany, jednak po przegranym meczu Uni-Glasu z Agrocentrum ( 0-1) wszystko stało się jasne. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Kolno zdobyła drużyna Drewniaków gromadząc 54 pkt., tuż za nimi na drugiej pozycji znalazł się zespół Uni- Glassu z wynikiem 51 pkt. a na trzecie miejsce zajął team In-Kolu zdobywając 45 pkt. Bezkonkurencyjnym strzelcem okazał się Michał Pardo z Uni-Glasu strzelając 45 bramek, na drugim miejscu uplasował się Przemysław Bagiński (24 ) Mlekpol, a tuż za nim Marcin Nerko (23 ) i Piotr Nerko (21) (obaj Pogotowie), oraz Kamil Świderski (20).

Puchary i medale dla zwycięzców wręczyli- dyrektor KOKiS Alicja Szymańska oraz Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mieczysław Śniadach. Wszystkim zawodnikom należą się podziękowania za piękną grę, wytrwałość, wspaniałe widowisko sportowe, o tym świadczyły pełne trybuny kibiców, zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych towarzyszących piłkarzom. Liga zakończona –dziękujemy i do zobaczenia jesienią jeszcze tego roku.

Pozostałe miejsca i punktacja drużyn w tabeli końcowej ligi.

Więcej…
 

Turniej Siatkówki w KOKiS

Email Drukuj

siatka17 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 Wiele emocji dostarczyły tegoroczne rozgrywki w piłkę siatkową o puchar Burmistrza Miasta Kolno, zorganizowane przez KOKiS w sobotę 18 marca br. W turnieju zmierzyło się 5 drużyn tj. LZS Janowo, Mgła Zabiele , LO Kolno , Karuzela Życia z Kolna, oraz najmłodszy zespół z Gimnazjum Kolno. Drużyny eliminacje rozegrały w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. W następnej fazie turnieju w meczu o trzecie miejsce LZS Janowo pokonało LO Kolno 2:0, a w walce o finał zmierzyły się zespoły Mgły Zabiele i Karuzeli Życia z Kolna. Po bardzo wyrównanym meczu, który rozstrzygnął tiebreak, zwyciężył zespół z Kolna 2:1. W turnieju wzięły udział dwa młode zespoły z kolneńskich szkół LO i Gimnazjum, w każdym z nich drzemie duży potencjał i wielkie możliwości. Drużyna z liceum pokazała bardzo ładną stylową siatkówkę, lecz zabrakło im odrobiny szczęścia, by powalczyć o puchar. W turnieju zwyciężyła rutyna i doświadczenie zawodników z Karuzeli Życia. Puchary zwycięzcom w imieniu burmistrza wręczyła dyrektor KOKiS pani Alicja Szymańska . Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za miłą i sportową atmosferę oraz grę fair play.

 

239 pływackich medali rozdano w Kolnie

Email Drukuj

KINDER (Kopiowanie)

Galeria Foto.

We wtorek 14 marca, na Pływalni Miejskiej w Kolnie, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło, około 150 dzieci ze szkół podstawowych powiatu kolneńskiego. Impreza odbyła się dzięki Kolneńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Ze względu na różny poziom umiejętności pływackich, młodzi uczestnicy Festiwalu Kinder+Sport podzieleni zostali na trzy grupy. Drużynom przyznano związane z pływaniem nazwy, takie jak: żabki, raczki, rybki, pingwinki, ale też szczupaki i rekiny. Dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów. Pierwszy raz mam okazję prowadzić imprezę w krótkich, sportowych spodenkach, bez butów, ale za to w klapkach. To miłe widzieć, z jakim zaangażowaniem i pasją do sportu podchodzą zarówno dzieci, jak i ich trenerzy. To nie są zwykłe zawody - tu liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna i dobra zabawa. Medale są jednak prawdziwe. Co prawda nie z metali szlachetnych, ale mam nadzieję, że cieszą podobnie jak złote — skomentował Bartosz Kańtoch, dziennikarz radiowy, który prowadził Festiwal w Kolnie.Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy. Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz rozpoczynający Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Uczniowie z gimnazjalnej sekcji pływackiej w Kolnie zaprezentowali 4 style pływackie. Trybuny Basenu Miejskiego w Kolnie tego dnia wypełnione zostały przez rodziny, kolegów i nauczycieli, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli. Wyposażeni przez organizatorów w transparenty z hasłami dopingu, utrzymywali niezmiennie wysoki poziom zaangażowania.

Więcej…
 

Pierwszy start na turnieju wojewódzkim

Email Drukuj

Aleks4

04.03.2017 r., rozegrany został III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny tenisa stołowego z cyklu Grand Prix województwa podlaskiego w kategorii skrzatów i kadetów. W turnieju skrzatów swój startowy debiut zanotował najmłodszy zawodnik UKS KOKiS Kolno – Aleks Prusinowski ur. 2010 r. Aleks rywalizował w przedziale wiekowym skrzatów. W jego przypadku nie wynik jest najważniejszy, ale sam udział i podjęcie gry na tym szczeblu rozgrywek. Kolneński zawodnik jako najmłodszy uczestnik zdobył pierwsze punkty setowe i klasyfikacyjne. Startująca również w tych zawodach młodziczka UKS KOKiS – Martyna Gąsiewska , w kategorii kadetek zajęła miejsce w przedziale 9-12.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 16